Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 249

Temat: Problem po sprzedazy auta

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    159 1.9 8V JTDM
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Co znaczy "niewłaściwe użytkowanie samochodu"?
    Auto z 2006r, po drodze pewnie miało kilku właścicieli, każdy użytkował jak użytkował, ale tutaj niczego udowodnić się nie da. No chyba, że przed ostatnią sprzedażą właściciel np. spuścił olej i nalał mineralnego, co raczej nie jest możliwe.
    Sam sobie odpowiedziales.

    Nie znamy sytuacji dokladnie i tylko gdybamy.
    Samochod to rzecz, ktora bedzie sie psula i nic tego nie zmieni.

    Tylko prawo w takich przypadkach stoi po obu stronach.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie

    Napisalem kolesiowi ze nie dostanie zadnych pieniedzy bo wiedzial ze auto bylo po kolizji i wiedział ze moze sie zepsuć a on mi odp..

    - - - Updated - - -

    Jeżeli pan tak podchodzi do sprawy , nie ma problemu awaria powstała z pana barku serwisowania samochodu lub braku poprawnego poskładania auta po kolizji ponieważ przyczyną byla pęknięta obudowa pompy olejowej , w tym wypadku jutro przyjedzie rzeczoznawca i sporządzi pismo z oględzin i na prawie jakie mi przyznaje tak zwanej renkojmi zwróce panu samochód , i odbiore swoje 23 000 zł

    - - - Updated - - -

    Dodam ze auto sprzedalem za niecale 15tys tyle bylo w ogłoszeniu a on chciał wyzsza kwote na umowie ze wzgledu na jakies odliczenie kwoty i nie wiem czy nie chce mnie naciągnąć teraz co mam robic pomozcie..

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    No to nieźle z tą kwotą na umowie.

    Pierwsza rzecz - czy kupujący rozebrał samochód przed napisaniem do Ciebie?

    Zarejestruj się najlepiej na forumprawnym. Tam siedzą prawdziwi spece od prawa i na pewno tam uzyskasz dokładniejszą poradę prawną niż tutaj.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    159 1.9 8V JTDM
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maras1823 Zobacz post
    Napisalem kolesiowi ze nie dostanie zadnych pieniedzy bo wiedzial ze auto bylo po kolizji i wiedział ze moze sie zepsuć a on mi odp..

    - - - Updated - - -

    Jeżeli pan tak podchodzi do sprawy , nie ma problemu awaria powstała z pana barku serwisowania samochodu lub braku poprawnego poskładania auta po kolizji ponieważ przyczyną byla pęknięta obudowa pompy olejowej , w tym wypadku jutro przyjedzie rzeczoznawca i sporządzi pismo z oględzin i na prawie jakie mi przyznaje tak zwanej renkojmi zwróce panu samochód , i odbiore swoje 23 000 zł

    - - - Updated - - -

    Dodam ze auto sprzedalem za niecale 15tys tyle bylo w ogłoszeniu a on chciał wyzsza kwote na umowie ze wzgledu na jakies odliczenie kwoty i nie wiem czy nie chce mnie naciągnąć teraz co mam robic pomozcie..
    Wpisales wiecej na umowie niz dostales do reki?

    Ty sie chlopie na forach nie pytaj tylko zapiertykaj do radcy prawnego bo czuje, ze dobrze sie to nie skonczy skoro na to sie zgodziles.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Spokojnie nic Ci nie zrobi powtarzam jest to typowy cwaniaczek, na nic się nie zgadzaj ty nie musisz serwisować samochodu i poskładany był tak jak tobie odpowiadało mógł nie kupować a i tak myśle że koleś naciąga miałem takie sytuacje bo sprzedawałem samochody zgłaszali sie po tygodniu i chcieli kasę



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Gość ewidentnie chce cie wy... Postaw się na jego miejscu - co byś zrobił gdybyś miał taką sytuację? Ja bym chciał tylko oddać auto i dostać swoje 15 tysi i mieć święty spokój bo za tyle auto kupiłem i dobrze by było odzyskać tę kasę, a to co na umowie to olać - ważne, że całość realną się udało odzyskać. Wydaje mi się, że gdyby był taki uczciwy i wszystko by było tak, jak mówi to zależałoby mu na tym żeby dostać tylko to co zapłacił i mieć spokój, a nie jeszcze zarobić na tym i się wykłócać... Coś tu śmierdzi. Jeżeli jest faktycznie tak, jak mówisz i nie masz sobie nic do zarzucenia, to chyba musisz się wybrać do prawnika jakiegoś.
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 28-12-2016 o 19:18
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie

    Jutro wybieram sie do prawnika bo zaczyna mi sie to wszystko nie podobac cos czuje ze koles od poczatku to planowal ale teraz juz nie wiem co bedzie

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Pewnie gnój żyje z takich kantów, więc wiadomo przynajmniej, że trafiłeś na cwaniaczka. Cóż, pozostaje mieć nadzieję że kiedyś kupi faktycznie niesprawne auto, wjedzie w drzewo i spłonie żywcem.

  9. #29
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    typowy cwaniaczek, nie ma zadnych podstaw do zwrotu auta a Ty mu pieniędzy
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 28-12-2016 o 19:19

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie

    No mam taka nadzieje auto juz pewnie mechanik rozbieral bo stwierdzil pekniecie pompy a podczas kolizji pompa nie byla uszkodzona i po kolizji nie bylo z nia problemu wiec nie wiem czy jak on to mowi rzeczoznawca jutro przyjedzie i stwierdzi szkode jesli auto jiz rozebrane powinien to zrobic chyba odrazu czy sie myle?

Podobne wątki

  1. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:57
  2. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 15:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory