Strona 1 z 25 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 249

Temat: Problem po sprzedazy auta

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie Problem po sprzedazy auta

    Witam nie wiem czy weszlem w dobry dzial ale problem polega na tym ze sprzedalem przed swietami swoja alfe romeo 159 auto bylo po kolizji drogowej ucierpiała lewa strona maska zderzak nadkole oczywiscie cene opuscilem dokladnie 16tys zglosil sie chlopak 700km ode mnie przyjechał obejrzal samochód pojezdzil troche no i kupił wszystko bylo ok godz 11 odjechal do domu godz 21 dzwoni ze auto sie zepsulo zapalil sie blad silnika check engine poszedł jakis plyn i auto nie mogło odpalic pierwsza diagnoza rozrząd po swietach dokladnie dzis dzwoni chlopak i mowi ze prawdopodobnie pompa oleju padla i silnik z rozrzadem do wymiany cena 4-5tys i teraz mam do was pytanie sprzedalem auto sprawne koles sie mnie pyta co robimy a ja nie wiem co mu powiedziec powiedzialem ze naprawde nie wiem jeżeli auto bylo na chodzie bo bylo sprawne to czy ja mam to auto naprawiac na swoj koszt mysle ze nie alfa ma juz 11lat wiec zawsze moze sie zepsuć dodam ze chlopak przyjechal z kolega drugim autem dokladnie 3litrowym jaguarem obaj mlodzi mysle ze mogli np sie scigam ostro szarzowac tym autkiem nie wiem ja na ogół jezdzilem malo na nie wielkich dystansach do 25km i nie bylo problemu kupujacy nawet jie chcial autka spr na zadnej stacji kontroli pojazdow zanim udal sie w tak dluga trasę przypomne okolo 700km wiec co mam zrobic czy to poprostu pech ze auto sie zepsulo i czy mam oddac mu te pieniedze czy poprostu powiedziec ze to noe jest moja wina bo nie czuje sie winny prosze o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    A jaką masz pewność, że mówi prawdę. Przez telefon można różne farmazony prawić. Myślę, że chce wyrwać od ciebie dodatkową kasę.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Też tak myślę, kto komu w tych czasach wierzy "na gębę"

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie

    Nie powiedziałem ze mu wierze tylko chodzi mi o to ze jesli to prawda to moze straszyc mnie jakims sadem xzy ma prawo ho sie nie orientuje

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    4 tyś zł to niemała kwota. Jak dla mnie, ze względu na dystans, to auto najpierw powinien zobaczyć rzeczoznawca i określić przyczynę oraz zakres uszkodzeń, na koszt aktualnego posiadacza rzecz jasna. Raczej ciężko przewidzieć awarię pompy oleju. Wg mnie nie jest to wada ukryta. Jeśli sprzedałeś auto na umowę sprzedaży to teoretycznie nie ponosisz żadnej odpowiedzialności. Jeśli zataiłeś wadę to masz to na sumieniu. Albo chłopak ma po prostu dużego pecha.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 27-12-2016 o 18:27
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    obije sie o sad gdy sie nie dogadacie, rzeczoznawce itd.
    nie ma tez pewnosci ze nie podmienili paru czesci itd. to jest ciezka sprawa. jesli w umowie masz auto uszkodzone, to jest to jakis plus.... ale mogl to byc tez zwykly przypadek. ja mialem podobny.
    mialem zadbana 159, kupujacy byl w ganinexie w katowicach sprawdzic auto, powiedzieli mu ze jest w bardzo dobrym stanie, rzadko taka przyjezdza do sprawdzenia, ze warto kupic, a po tygodniu turbina puscila olej. i co teraz? wada ukryta? rekojmia? czy moze nieumiejetna jazda kupujacego? na szczescie zrobil uszczelniania za grosze po znajomosci i rozeszlo sie po kosciach... ale w Twojej sytuacji to kieoska sprawa... sygerowalbym prawnika odwiedzic...bo rekojmia za wady ukryrte tez obowiazuje....

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Typowe cwaniaczki, chca zarobić jak zadzwoni to powiedz że masz taki silnik i mu go oddasz a nawet zamontujesz jak przywiezie Ci auto, ciekawe co ci powie



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    To numer starszy niż sama motoryzacja (kiedyś handlarze kupujący konie przyjeżdżali z informacją, że koń zdechł i należy się zwrot kasy). Nie przejmuj się niczym. Sprzedałeś auto po kolizji (mam nadzieję, że jest wzmianka w umowie), wszystko się mogło więc zdarzyć.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Przede wszystkim powinieneś się uspokoić.
    Jeśli auto było sprawne w momencie sprzedaży nie ma mowy o żadnych wadach. Poza tym w umowie masz zapis o tym, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym etc. Nie jesteś komisem więc nie jesteś profesjonalistą. Jedyne wady za jakie odpowiadasz to wady prawne i wady ukryte. Mogłeś np wlać doktora do silnika, trocin do skrzyni, załatać progi pianką itd itp i naciągnąć nabywcę na wadliwy towar. Jeśli masz czyste sumienie w sprawie silnika to możesz spać spokojnie. Oczywiście tak po ludzku to żal, że auto się rozleciało ale to tylko tyle. Pytanie kupującego "co robimy" jest zasadne bo wie, że w zasadzie nie ma prawa żądać żadnego zadośćuczynienia.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:57
  2. Umowa Kupna / sprzedazy
    Utworzone przez Xemik11 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 15:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory