Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 126

Temat: Alfa na abonament, jak telefon - szczegóły

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulek
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Mito
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał montana Zobacz post
    A 1300? Bo tyle wychodzi po podatkach. Lejesz paliwo i płyn do spryskiwaczy. To jedyne dodatkowe koszta
    Pokaż mi gdzie tam jest za Stelvio i Giulię 1300zł brutto? Bo ja oślepłem chyba.

    Cytat Napisał montana Zobacz post
    Oferta jest OK dla kogoś kto mało jeździ. To nie oferta da kogoś jak Ty, co dojeżdża 40 tys. rocznie do pracy. Dla mnie oferta jest OK. Stała cena, brak dodatkowych kosztów przez cały okres trwania umowy.
    Też nie jest ok, co w mniejszym lub większym przybliżeniu wyliczyłem.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał sulek Zobacz post
    3) Jak by na to nie spojrzeć - użytkujesz auto, które nie jest Twoje a za które odpowiadasz. Po 3 latach zapłacisz za każdą ryskę i to grubo.
    jest AC przecież w cenie wynajmu.

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    jest AC przecież w cenie wynajmu.
    Skąd taka informacja ,że płacisz za jakieś ryski?
    Poprosiłem o ofertę i czekam.
    Na razie wiem ,że po wynajmie można auto wykupić ale uwaga po cenie skalkulowanej w dniu wynajmu.
    Cena za giulię z 16 r z benzyną to ok 1450-1600 brutto miesięcznie przy 10 procent wpłaty na 24 miesięcy limicie 20 tyś rocznie.
    Zaletą tego układu jest brak problemu ze sprzedażą auta jak ktoś ma to na firmę.
    Jak dostanę pełną informację to postaram się to tutaj wkleić.
    Dobrze ,że w końcu fca zaczyna polepszać oferty finansowania .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Tak zupełnie ogólnie - jeśli oddasz auto zniszczone, a nie zrealizujesz napraw z AC to płacisz, jest to chyba oczywiste. Przy wynajmie dostajesz poradnik, gdzie dokładnie jest wyszczególnione, co można zostawić (np. zarysowania) a co usunąć z AC (np. uszkodzone światła, wgniecenia karoserii itp.).

    - - - Updated - - -

    Pokaż mi gdzie tam jest za Stelvio i Giulię 1300zł brutto? Bo ja oślepłem chyba.


    Jeśli odliczysz podatki i posiadasz działalność, to za Gulię wychodzi ok. 1300 zł.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    W polskich warunkach oferta bez sensu. Gdyby wypożyczenie takiego Stelvio czy Giulii kosztowało 400 PLN, a nie 5x tyle to można by pomyśleć. Niech będzie, że 800 PLN, będę hojny co mi tam.
    To jest oferta dla firm. Przecież zwykłemu prywatnemu użytkownikowi to się opłaca tak jak leasing konsumencki...

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał sulek Zobacz post
    N
    3) Jak by na to nie spojrzeć - użytkujesz auto, które nie jest Twoje a za które odpowiadasz. Po 3 latach zapłacisz za każdą ryskę i to grubo.
    Nieprawda, nonsens, nie płaci się za "każdą ryskę". Normalną rzeczą jest zużycie samochodu i nikt Ci nie będzie liczył "każdej ryski".
    Inna sprawa, ze oferta dla indywidualnych klientów jest marna... Firmy ok, ale osoba prywatna to już gorzej.
    Lepiej skorzystać z leasingu operacyjnego dla klientów indywidualnych ale akurat i masterlease i getin leasing mają na alfy kiepskie oferty.
    FCA niespecjalnie zależy na wolumenie sprzedaży, niestety.

  7. #17
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] - zwykłemu, prywatnemu użytkownikowi w ogóle zakup nowego samochodu w Polsce się nie opłaca. Ale to inna sprawa. Jeżeli firmy wychodzą z taką ofertą także do prywatnego (bo nigdzie nie zaznaczają, że to "tylko dla biznesu" to komentuje się jak ofertę skierowaną do zwykłego użytkownika. Jeżeli firmy nie potrafią sobie skalkulować oferty i odpowiednio ustawić rynku (zahamować ten kosmiczny spadek wartości samochodu) po to, żeby wyjść na swoje oferując sensowne finansowanie prywatnemu, to im się szybko czkawką odbije. Szybciej niż sądzą patrząc na galopujące (jeszcze nie w Polsce) zmiany w podejściu do transportu i motoryzacji.

    Dla mnie dopóki wynajem samochodu nie będzie kosztował ~1/8 - 1/10 średnich zarobków to będzie nieopłacalny. Oferta FCA (podobnie jak VAGa, Toyoty i kto tam jeszcze takie oferuje) to śmiech na sali. Machnąć ręką i iść dalej.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Poniżej tabela prezentujące kwoty najmu. W cenie OC,AC,NW,opony zimowe i przeglądy.

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_ekranu_6.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	32.0 KB
ID:	240900  

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Czy spadek wartości Giulii i Stelvio po 2 latach naprawdę jest tak drastyczny, że cena miesięcznego najmu w ofercie na 36 miesięcy jest wyższa niż w ofercie na 24? Czy wynika to z innych przesłanek?
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 28-01-2018 o 21:28

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Tego np. ja nie wiem, w Audi oferta wynajmu jest wyższa na 2 lata niż na 3, ale tam z automatu rośnie też wtedy roczny limit kilometrów. Może Alfie po prostu chodzi o rozkręcenie sprzedaży. Dwa lata to krótko, co tyle czasu ludzie średnio wymieniają komórki. Osoby które się wahają, gdy zobaczą cenę i stosunkowo krótki okres najmu mogą się na nią zdecydować. Nawet jeśli się rozczarują (w co wątpię) to przecież tylko 24 miesiące. Warto też dodać, że średnia przebiegu aut Polaków to właśnie 20 tys. km. Właściciel jednoosobowej działalności, mieszkający i pracujący w mieście powyżej 250 tys. mieszkańców, nie ma gdzie za bardzo robić kilometrów. Ale z taką ceną może się zdecydować na nowe auto. I to nie byle jakie.

    Uważam ten ruch FCA za bardzo agresywny - cel jest jeden, osiągnąć zapowiadany cel sprzedażowy. Na takie warunki stać tylko duże koncerny jak np. VW, Toyotę i FCA. Popatrzcie na tabele sprzedaży aut premium, wszędzie wzrosty - od Lexusa, Infiniti (Japońce),przez Volvo, po Wielką Trójkę (Niemcy). Uważam że do tak dużych wzrostów przyczynił się w dużej mierze wynajem.

    Więcej info znalazłem tu: https://pzwlp.pl/aktualnosci/w-2016-...urosl-o-115-rr
    Ostatnio edytowane przez montana ; 29-01-2018 o 22:02

Podobne wątki

  1. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  2. Szczegóły: Integracja, terminy, składki
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 16:29
  3. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory