Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 142

Temat: Polityka cenowa FCA.

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Faktycznie dobry wybór - dla motoryzacyjnego Janusza. Prowadzi się gorzej nie tylko od Alfy ale także od niemieckiej trójcy. Dobry dla emeryta, bo wygodny i nie wymagający wiele od kierowcy. Przesiadka z Alfy do tego bolidu to będzie bolesne przeżycie dla każdego, kto lubi prowadzić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    [MENTION=2806]porterneon[/MENTION] tutaj nie można powiedzieć złego słowa na AR, od razu jest że nie masz racji. To trochę tak jak na spotkaniu Radia M. powiedzieć złe słowo na ojca R. Szkoda nerwów. Volvo dobry wybór. Jeśli ktoś mówi że dziadkowóz to znaczy że nawet go z bliska nie widział.
    Identyczne wrażenie odnoszę, nie w pierwszym temacie zresztą.

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Faktycznie dobry wybór - dla motoryzacyjnego Janusza. Prowadzi się gorzej nie tylko od Alfy ale także od niemieckiej trójcy. Dobry dla emeryta, bo wygodny i nie wymagający wiele od kierowcy. Przesiadka z Alfy do tego bolidu to będzie bolesne przeżycie dla każdego, kto lubi prowadzić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A miales kiedys taki samochod? Czy moze piszesz zgodnie z zasada: Nie znam sie to sie wypowiem... ?

  4. #84
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aha, osiągi i prowadzenie... oczywiście cały dział Giulia / Stelvio na forum, ludzi prowadzących i wykorzystujących osiągi, po prostu roi się od relacji z imprez torowych, tablic wyników gdzie Giulie objeżdżają 3ki, stingery i volva itp.
    Andrzeju, chyba nie powiesz, że w jeździe cywilnej po drogach publicznych prowadzenie auta nie ma znaczenia ani nie robi specjalnie różnicy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Caly watek mial na celu zwrocenie uwagi na bledna polityke cenowa FCA. A od was dowiedzialem sie ze nie stac mnie na alfe i przez to wylewam swoje zale. Dorosnijcie i przetancie zachowywac sie jak zawistne biedne wiesniaki.
    Akurat jestem ze wsi. I nie zaglądam nikomu do portfela, jedynie zwróciłem uwagę na Twoje słabe argumenty. Że Giulia jest droga i coś tam jakiś plastik ten tego...

    Nie uważam, że jestem bezkrytyczny w stosunku do samochodów Alfa Romeo. Trzeba tylko spojrzeć prawdzie w oczy, że w pewnych aspektach są lepsze od innych.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 05-11-2018 o 21:32
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Andrzeju, chyba nie powiesz, że w jeździe cywilnej po drogach publicznych prowadzenie auta nie ma znaczenia ani nie robi specjalnie różnicy.
    Nie az tak zeby sie tym tak brandzlowac. Alfa ladnie zrobi test losia i ominie pieska wbiegajacego na jezdnie a SUV po prostu przejedzie po piesku. Dla kierowcy to tak jakby wjechal w dziure... No ale te wlasciwosci trakcyjne...

    A tak na powaznie wielu chwali trakcje 159 a tak naprawde to ociezaly samochod. A jak na przodzie jest ciezki diesel lub V6 to trakcje mozna miedzy bajki wlozyc. Trakcja alfy nie jest specjalnie lepsza od BMW. W uzytkowaniu codziennym nawet mazda nie odstaje. Roznice widac dopiero na torze a tam malo kto zaglada.

    Raz na trackday'u w kielcach byl chlopak ze starym volvo 850 w kombi i wygral ze wszystkimi alfami i abarthami ktore tam przyjechaly. Wygral z autami ktore na papierze byly szybsze i mocniejsze. Albo trakcja tych wszystkich alf nie byla taka zajebista albo kierowcy tych alf to dupy i nie potrafia jezdzic. No ale mam alfe wiec jestm kozak z zajebista trakcja i walem karbonowym...
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 05-11-2018 o 21:39

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=2806]porterneon[/MENTION] , gratulacje z okazji zakupu nowego auta.
    Ciekawi mnie czemu ostatecznie wybór padł na Volvo a nie na Lexusa? Większy prześwit, mniej egzotyczny design?

    Dla mnie Alfy to jedne z najfajniejszych aut na świecie, ale część z osób, ktore się tu wypowiadało zdrowo przesadziło.
    Jak dla mnie z pierwszych postów wynikało, że po pierwsze porterneon przedkłada wyposazenie auta ponad prowadzenie, po drugie temat dotyczył polityki cenowej - wyraznie nastawial się na jakąś promocje z okazji koncowki roku (jesli się mylę, niech mnie poprawi).
    Podsumowujac, AR nie mogła zaoferować mu fajnego wyposażenia w jego pulapie cenowym na nowe auto.
    Wybrał co innego - logiczne. Nie ma co odsądzać go od czci i wiary.

    Co do awaryjności, myślę ze to bardziej racjonalizacja wyboru.

    Sam średnio w ciągu 3 lat eksploatacji wydawałem na AR kilkaset złotych miesięcznie, ale 90% tych wydatków to zuzycie eksploatacyjne, które nie jest niczym niezwyklym. Moja 159 ma 250 tys przebiegu i niestety zaliczylem pękniete spręzyny i wyrobioną maglownicę w kumulacji sprzed miesiaca :/ Przykry wydatek, ale tez da sie go uzasadnić przebiegiem i wiekiem auta.

    Co do obaw o utrate wartosci, coś w tym moze być patrząc na 159. Co innego tracić 18% zamiast 14% rok do roku w aucie za 35 tys, a co innego w takim za 150.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 05-11-2018 o 21:44

  7. #87
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    A miales kiedys taki samochod? Czy moze piszesz zgodnie z zasada: Nie znam sie to sie wypowiem... ?
    Nie miałem, po prostu czytałem kilka testów tego modelu. Komfortowe zawieszenie, duże wychylenia nadwozia podczas manewrów, układ kierowniczy którym trzeba się nakręcić niczym sterem na statku, żeby pokonać krętą drogę - to wszystko za zachęca do sportowej jazdy. Emeryt za to będzie zachwycony


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #88
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=2806]porterneon[/MENTION] , gratulacje z okazji zakupu nowego auta.
    Ciekawi mnie czemu ostatecznie wybór padł na Volvo a nie na Lexusa? Większy prześwit, mniej egzotyczny design?

    Dla mnie Alfy to jedne z najfajniejszych aut na świecie, ale część z osób, ktore się tu wypowiadało zdrowo przesadziło.
    Jak dla mnie z pierwszych postów wynikało, że po pierwsze porterneon przedkłada wyposazenie auta ponad prowadzenie, po drugie temat dotyczył polityki cenowej - wyraznie nastawial się na jakąś promocje z okazji koncowki roku (jesli się mylę, niech mnie poprawi).
    Podsumowujac, AR nie mogła zaoferować mu fajnego wyposażenia w jego pulapie cenowym na nowe auto.
    Wybrał co innego - logiczne. Nie ma co odsądzać go od czci i wiary.

    Co do awaryjności, myślę ze to bardziej racjonalizacja wyboru.

    Sam średnio w ciągu 3 lat eksploatacji wydawałem na AR kilkaset złotych miesięcznie, ale 90% tych wydatków to zuzycie eksploatacyjne, które nie jest niczym niezwyklym. Moja 159 ma 250 tys przebiegu i niestety zaliczylem pękniete spręzyny i wyrobioną maglownicę w kumulacji sprzed miesiaca :/ Przykry wydatek, ale tez da sie go uzasadnić przebiegiem i wiekiem auta.

    Co do obaw o utrate wartosci, coś w tym moze być patrząc na 159. Co innego tracić 18% zamiast 14% rok do roku w aucie za 35 tys, a co innego w takim za 150.
    Dokładnie. Gdyby FCA myślało sprzedałoby kolejna alfe. A tak stoi na parkingu. I co FCA zyskuje? Nic. Inne marki zyskują.
    Patrząc na perypetie niektórych właścicieli Giulii to też bym jej raczej nie kupił. Mimo że ładna i to alfa ale to nie wszystko.

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    [MENTION=47204]bobby[/MENTION]
    W mojej 159 maglownice regenerowalem trzy razy, do tego remont pompy wspomagania oraz zbiorniczek wyrownawczy plynu wspomagania... Normalnie masakra. Ok lubie szybko jezdzic i troche meczylem auto na zakretach (bo w koncu ta mityczna trakcja) ale bez przesady. Trwalosc podzespolow w AR nie powala.

    Lexus jest troszke ciasny w srodku a do tego brakowalo mu kilku elementow w wyposazeniu. Samochod prowadzil sie przyjemnie ale skrzynia biegow reagowala dosc ospale (poza trybem sport). Ewidentnie samochod ustawiony pod komfort a nie sport. W volvo 8 stopniowy automat reaguje blyskawicznie a po przelaczeniu w tryb sport wyrywa do przodu nawet bez redukcji.

    Alfa Giulia to minimalistyczne wyposazenie za duze pieniadze. Ciezko wydac 160 tys za auto ktore nie ma nawet kamery cofania lub ma czujniki parkowania tylko z tylu. Jak wyposazysz giulie do przyzwoitego minimum to cena robi sie juz nieprzyzwoita.

    Wezmy cena Veloce, dobrze wypusazona kosztuje 230 tys. Za 230tys kupisz KIA stinger z silnikiem V6 i 370 konmi pod maska i napedem 4x4 w pelnym wyposazeniu. Czy stinger jest brzydki? - no nie wydaje mi sie. Do tego stinger jezdzi rownie dobrze jak panamera i lepiej od M5. Jest na youtube test porownawczy tych samochodow. Gdzie tu giulia do tych samochodow?

    Mielismy w rodzinie nowa alfe MiTo i wiem ze trwalosc nowych alf wcale nie powala. Zaraz po gwarancji byl remont skrzyni biegow a do tego sporo usterek wewnatrz samochodu.
    Sa w rodzinie tez dwa volvo i wiesz co bylo naprawiane? Ano w jednym samochodzie, po trzech latach trzeba bylo wymienic akumulator - to tyle z napraw przez kilka lat uzytkowania dwoch volvo.

    Jak wszystko zsumijesz to giulia nie jest atrakcyjna opcja za proponowane pieniadze.

    No ale nie mowmy tego glosno...
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 05-11-2018 o 22:37

  10. #90
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Panowie zdecydowanie przesadzacie. Volvo to jest marka, która ma to coś (albo miała po wypatroszeniu przez forda i chińczyków). Miałem, jeździłem 850-ką, i powiem tyle. jeśli to nowe Volvo co kupiłeś ma 10% ze starej 850-ki to będziesz zadowolony. Może nie wygląda z zewnątrz jak Alfa, ale jak już się wsiądzie do środka, to nie bardzo chce się wysiąść.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Różnica cenowa pomiędzy silnikami 150 i 170 KM Multiair
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 17:12
  2. Tarce i kostki - porada i opinia cenowa
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 10:06
  3. [146] Wariator duża różnica cenowa...prosze o pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory