Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 142

Temat: Polityka cenowa FCA.

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    -do usunięcia-
    Ostatnio edytowane przez igik1234 ; 16-11-2018 o 17:31

  2. #112
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Zależy co kto i czego oczekuje, ty widzę, że oprócz auta muszą być ,,fajerwerki'' szampany i baloniki i obowiązkowo czerwony dywan dla jaśnie pana. Dla mnie priorytetem był samochód, resztę mnie nie interesowała w ogóle, także widzisz...
    To tak jak z kupnem samochodów używanych. Ludzie, którzy kupują tylko nowe auta nauczyli sprzedawców sztucznego windowania cen tylko po to, żeby móc dać rabat, jakby to był święty obowiązek sprzedawcy (licznika nowego samochodu przecież nie skręcą). Wtedy taki delikwent będzie zadowolony. Kawka, herbata, gry i zabawy, cuda na kiju i tym podobne mydlenie oczu, żeby klient nie myślał ile kapuchy zostawia albo żeby był zadowolony, że ją zostawia.
    To ja mam pomysł dla działaczy FCA. Rewolucja w sprzedaży samochodów. Może jakby pan sprzedawca Waldek* jeszcze loda robił, to wtedy sprzedaż ruszyłaby z kopyta.

    *zbieżność imion przypadkowa.

    Jeśli ktoś chce jeździć Giulią, to ją kupi. A jak ktoś nie chce, niech kupi coś innego i nie jęczy. Bo zwalanie winy na leniwych sprzedawców jest słabe. "Pójdę na plażę w slipkach, bo sprzedawca kąpielówek nie obniżył mi ceny o 2 zł, gdy chciałem się targować".
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #113
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Nie chodzi tu o to, aby sprzedawca obok nas skakał i robił nie wiadomo co. Bo to bez sensu. Ważne, aby po prostu profesjonalnie podszedł do tematu.

    Jest ileś wpisów na forum, gdzie ludzie opisują, że byli w salonie i albo nikt się nimi nie zainteresował, albo w końcu odbyli z kimś tam rozmowę i umówili się, że dostaną konkretną ofertę na maila czy telefon.
    I mija miesiąc, a ze strony salonu cisza. No to jak to skomentować?

    Oczywiście. Jak komuś zależy, aby dane auto kupić, to je kupi. Będzie się kontaktował i "truł dupę", aż w końcu mu się uda.
    Ale chyba nie tędy droga.

    PS.
    Dobrze, że mnie nie stać na nowe auto, więc i takie problemy mnie nie dotykają

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Trochę w tych balonikach i dywanie prawdy. Ludzie dzisiaj łakną łechtania ich ego. Nabierają się na niby promocje itd. Przecieź jak kazdy z ulicy dostaje 20% rabatu 365 dni w roku to co to za promocja.
    Triki jak w konkursach na pokazach garnków czy innych cudownych wyrobów.


    Piszę to w oderwaniu od autora tematu, bo jego motywacje i to czym sie kierowal jest dla mnie zrozumiałe.

    Mnie szczerze mówiąc bardziej razi niz cieszy włazenie w d%_e.

    Jednak to co [MENTION=64256]Klonek[/MENTION] napisał jest nie do obrony dla sieci dealerskiej. Danego słowa powinno sie dotrzymywać. Nie mówiac o tym, że to przeciez w interesie firmy jest się skontaktowac z klientem jesli byl zainteresowany autem.

    To wszystko moznaby jeszcze przeskoczyć jak napisał magil, ale jak dla mnie gdzieś po drodze w tej litanii znajdzie się 'jakośc serwisu'. Z mojego doświadczenia, jeszcze kiedy miałem GT, pozostawia wiele zastrzeżeń i jest jednym z większych punktów "przeciw" Giulii przy wyborze kolejnego auta.

  5. #115
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Znam dwie dobrze sytuowane osoby, jedna ma giuliettę jako drugie auto w domu, którym podoba się Giulia ale jej nie kupią, bo jest za droga.
    Wiem, że to żaden wskaźnik statystyczny ale jednak coś pokazuje.
    150 do 200 tysięcy złotych to za wysoki poziom cenowy dla tego auta, wyłączając oczywiście wersje QV.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Rewolucja w sprzedaży samochodów. Może jakby pan sprzedawca Waldek* jeszcze loda robił, to wtedy sprzedaż ruszyłaby z kopyta.

    .
    Ciekawa opcja))) Jeśli miałbym wybór, wolałbym żonę pana Waldka w tej roli Ale... co kto lubi.

  6. #116
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Gdyby nie podejście salonów Alfy (Poznań, Warszawa) do sprzedaży to od września żona jeździłaby Stelvio. A że nie ma ciśnienia na zmianę auta - to ze złośliwym uśmiechem będę patrzył na roczniki z 2017 stojące w przyszłym roku na placach.
    To nie jest kwestia robienia loda, po prostu elementarny poziom obsługi klienta wymaga choćby odpowiedzi na pytania.

  7. #117
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    No właśnie. Komentarze dot. polityki cenowej byłyby niewskazane gdyby w salonach nie stały stocki nawet z roku 2016.

  8. #118
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    może chcą je przetrzymać i gonić na żółtych blachach, inwestycja, stopa zwrotu, kto wie
    ...

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Te Alfy będą jak niektóre filmy na Youtubie, ludzie bedą robić sobie zdjęcia przy nich i wrzucać do sieci z opisem "Kto ogląda w 2020?"

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Gdy szukałem swojej (lato 2018), sprzedawca z wrocławskiego ADF próbował mnie namówić na demo 2.0 super z 2016 roku z urwanym zaczepem od tej przykrywki dla kubków bo "ktoś urwał na jeździe próbnej" biała z jakimś 17tkami za chyba 155 klocków. No kto przy zdrowych zmysłach to kupi. Co prawda to raczej nie jego wina, sprzedawał co miał na stoku - dużo diesli, pare benzyn z 2017 w wersjach bazowych i lepiej wyposażone właśnie demo. Ale, tak jak pisałem w jakimś wątku wcześniej, z czystej ciekawości poprosiłem o ofertę na jedną z tych bazowych. Nadal czekam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Różnica cenowa pomiędzy silnikami 150 i 170 KM Multiair
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 17:12
  2. Tarce i kostki - porada i opinia cenowa
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 10:06
  3. [146] Wariator duża różnica cenowa...prosze o pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory