Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 102

Temat: Naklejki z koniczynka na Alfach nie bedacych QV ani wyscigowymi bolidami

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Czy jak nakleję podkowę (co jak wiadomo ma tą samą moc co koniczynka) to będzie coś nie tak? Z ciekawości pytam, żeby nie było, ze podkowa to np. oznaczenie najszybszych koni z Janowa Podlaskiego?

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Oczywiście że czterolistna koniczynka jest symbolem, który ma przynieść szczęście jak i podkowa. Tylko chcąc nie chcąc na Alfie kojarzy się jednoznacznie. Idąc dalej symbol kółka i trójkąta to tylko figura geometryczna, ale na drzwiach do toalety nabierają już konkretnego znaczenia
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 24-04-2019 o 10:36

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Śmiało naklejaj i się nie przejmuj. To Twoje auto i Twoje przekonania.
    Większość ludzi nie wie o co kaman.
    Dziwne, że nikt nie napisał jeszcze, że koniczynki można przyklejać, ale tylko na wersjach benzynowych
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Dokładnie ten sam poziom co naklejanie "STi" "M" i innych takich na autach, które nimi nie są. Zasłanianie się historią wyścigów w momencie, kiedy od lat w Alfie są nią oznaczane modele "sportowe", jest tak samo śmieszne, jak obklejanie auta takimi emblematami.

    I tak, owszem, każdy może robić ze swoim autem co mu się żywnie podoba, ale nie pytał tu nikt o zgodę, tylko jak to jest postrzegane - a jest postrzegane (moim zdaniem słusznie) jako gałąź agro-tunningu.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ja bym nie przykleił. Więcej, w 159 dla draki gdybym miał wersję 3.2, a nie 2.4 JTDm zamieniłbym emblematy na 1.9 JTS Coś w stylu jak na tym filmie www.youtube.com/watch?v=FdijTTxWwWk#t=0m21s

    Ostatecznie każdy ma swoje auto i normalnemu człowiekowi nic do tego jaki agro-tuning inny kierowca sobie zrobi. Najwyżej ktoś się uśmiechnie pod nosem i tyle. Nie ma co toczyć wojny o takie błahostki.
    [MENTION=80145]luckie[/MENTION], jak dla mnie to możesz wymalować nawet pasy jak na mustangu, mnie to przeszkadzać nie będzie. Jeśli od tego poczujesz się lepiej to naklejaj i nie pytaj innych o zdanie.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Dokładnie ten sam poziom co naklejanie "STi" "M" i innych takich na autach, które nimi nie są. Zasłanianie się historią wyścigów w momencie, kiedy od lat w Alfie są nią oznaczane modele "sportowe", jest tak samo śmieszne, jak obklejanie auta takimi emblematami.

    I tak, owszem, każdy może robić ze swoim autem co mu się żywnie podoba, ale nie pytał tu nikt o zgodę, tylko jak to jest postrzegane - a jest postrzegane (moim zdaniem słusznie) jako gałąź agro-tunningu.
    Z tym oznaczaniem przez Alfe sportowych aut to tez nie do końca prawda. Koniczynki nie znajdziesz na 156 GTA, 4C, 8C - którym sportowego ducha nie odmówisz, a znajdziesz na 147QV, która omówmy się, rakieta nie jest. Pomijam juz ze koniczynka pojawiała się (ok w mniejszej wersji) na wszelkich wersjach specjalnych typu "Sportiva", które ze sportem miały zero wspólnego.

    Tak czy inaczej, chodziło mi dokładnie o odbiór takich emblematow, ja się niczym nie zasłaniam, w Spiderze nie mam czego udawać bo nie było wersji QV, zresztą jak mówiłem nie taka byłaby intencja i mam wszystkie fabryczne oznaczenia jednoznacznie identyfikujące wersje silnikowa.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Czy oznaczane w ten sposób przez fabrykę auta miały sens czy nie, to już inna kwestia (nieistotna). Mnie nic do tego co kto robi ze swojego auta, ale sam bym tej koniczyny nie przykleił (chociaż podoba mi się - nawet mam z nią brelok do kluczyka, ale to widzę tylko ja w zasadzie).

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    luckie - nie psuj pieknego auta naklejkami, tym bardziej że potworem mocy nie jest - dzis objedzie cie nawet kia lub golf z silnikiem 1.4...i jeszcze będzie miał błędną satysfakcję że objechał najmocniejszą wersję spidera

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie tylko mocne modele miały fabryczną koniczynkę, kolega wspominał o TS w 147, ja wspomnę o GT JTD 150KM - także miała
    ...

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia jakie egzemplarze fabryka oznaczała tym znaczkiem - po prostu naklejanie go na autach, które w tym modelu/wersji ich nie miały jest niefajne.
    Śmiejecie się że po kraju jeździ więcej BMW M niż wyszło z fabryki, a chcecie robić dokładnie to samo u siebie.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Koniczynka ALFA 1 sztuka
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 18:51
  2. GT - koniczynka QUADRIFOGILO VERDE
    Utworzone przez adi000 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 17:59
  3. Koniczynka - brelok
    Utworzone przez bobryt w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory