Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 102

Temat: Naklejki z koniczynka na Alfach nie bedacych QV ani wyscigowymi bolidami

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    To już chyba jest dorabianie ideologii - nie tak są odbierane emblematy na autach.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    To już chyba jest dorabianie ideologii - nie tak są odbierane emblematy na autach.
    No właśnie, kto tu ideologię dorabia?
    Na przykładzie innych marek wrzucasz AR do jednego worka z BMW i Audi, a tymczase QV nie jest tożsama z M.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    To już chyba jest dorabianie ideologii - nie tak są odbierane emblematy na autach.
    Raczej to Ty nie chcesz przyjąć do wiadomosci, że dla fanów marki Alfa Romeo symbol czterolistnej koniczynki znaczy zupełnie coś innego niż wspomniane wcześniej marketingowe naklejki konkurencji?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Odważna teza, i to jest właśnie to dorabianie ideologii - nagle dla fanów AR ma oznaczać to zupełnie coś innego niż dla reszty świata. Tymczasem fan (niekoniecznie fanatyk) będzie wiedział czy na danym aucie ten symbol ma rację bytu, czy jest zwyczajnie doklejonym znaczkiem bez sensu, bo ktoś sobie dokłada do tego historię, że 100 lat temu to kierowcy wyścigowi AR sobie malowali je na autach, gdy tymczasem już od dawna jest to znaczek różnych wersji wychodzących z fabryki. Powtarzam - nikomu nie bronię, ale wszystkie te 159 (czepiłem się, bo akurat kojarzę z widzenia) z koniczynami wyglądają śmiesznie.
    Dla mnie naklejanie na auto fabrycznych symboli, które na nim nie występowały, jest mega sztuczne i nie wygląda dobrze. I na tym już naprawdę zakończę

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Odważna teza, i to jest właśnie to dorabianie ideologii - nagle dla fanów AR ma oznaczać to zupełnie coś innego niż dla reszty świata. Tymczasem fan (niekoniecznie fanatyk) będzie wiedział czy na danym aucie ten symbol ma rację bytu, czy jest zwyczajnie doklejonym znaczkiem bez sensu, bo ktoś sobie dokłada do tego historię, że 100 lat temu to kierowcy wyścigowi AR sobie malowali je na autach, gdy tymczasem już od dawna jest to znaczek różnych wersji wychodzących z fabryki. Powtarzam - nikomu nie bronię, ale wszystkie te 159 (czepiłem się, bo akurat kojarzę z widzenia) z koniczynami wyglądają śmiesznie.
    Dla mnie naklejanie na auto fabrycznych symboli, które na nim nie występowały, jest mega sztuczne i nie wygląda dobrze. I na tym już naprawdę zakończę
    Nie ktoś sobie dokłada historię tylko ta historia jest i jest ważna dla fana marki to że Ty tego nie szanujesz to juz wiemy. Na samym początku koniczynka była malowana w rombie na białym tle co oznaczało czterech kierowców ekipy Alfa Romeo i po śmierci jednego z nich romb zmieniono na trójkąt i tak już zostało. Historia nie ma nic związanego z oznaczaniem najmocniejszych wersji, w późniejszych latach firma oznaczala tym symbolem samochody z najlepszym wyposażeniem lub najmocniejsze wersje ale też nie zawsze - wspomniane wcześniej GTA czy chociażby 147 z 1.6 TS w wersji QV. Dla prawdziwego alfisty jest to symbol odróżniający go od zwykłych użytkowników AR, oznacza że Alfę traktujemy w sposób specjalny (wręcz dażymy ją uczuciem) i jak tego nie czujesz to nie zrozumiesz ludzi którzy naklejają ten symbol na swojej AR. Ja sam tego znaczka nie posiadam (bo mam juz TI) chociaż jestem fanem marki ale widząc AR z tym znaczkiem wiem że za kierownicą siedzi człowiek, który tak jak Ja AR traktuje w sposób wyjatkowy.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 26-04-2019 o 11:22
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    [MENTION=78156]Takumi[/MENTION], oczywiście, każdy ma swoje zdanie i ja to jak najbardziej szanuję, ale z dorabianiem ideologii absolutnie tutaj zgodzić się nie mogę.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #37
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Stary naklejaj co uważasz - ja mam starą 164 i cała tylna szyba i nie tylko jest oklejona - Auto mam 15 lat i każda naklejka coś upamiętnia . Moja bella i won od niej komukolwiek. mnie ma sie podobac ! Nie martw sie malkontentami którym przeszkadza TWOJE auto - nie warto. Każdy prawdziwy Alfisti nie potępi Ave Alfa

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    (...)chociaż jestem fanem marki ale widząc AR z tym znaczkiem wiem że za kierownicą siedzi człowiek, który tak jak Ja AR traktuje w sposób wyjatkowy.
    czytam ten wątek i mam dylemat ale czuję to chyba tak jak esco1982
    Pozdrawiam

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Kiedyś się już wypowiadałem w tym temacie i teraz też dorzucę coś od siebie. Wiem, że zwolennikom chodzi o naklejanie na szczęście jak na wyścigach dziesiątki lat temu. Ale później naklejane były w najmocniejszych czy specjalnych wersjach. I tam moim zdaniem powinny widnieć. Z tym się kojarzą i przez to jest tu trochę analogii do niemieckiego agrotuningu i np. znaczków "M". Argumenty, że jeśli ktoś nie jest zwolennikiem, to nie jest "prawdziwym Alfisti", fanem marki, są krzywdzące.
    Autor tematu pisał, że koniczynki są krytykowane, a inne przeróbki nie. Otóż nieprawda. Wsadzanie zderzaków z GTA do Jtd też jest przez część krytykowane, natomiast przez innych nie. Czy fotele z GTA pasują do np. zwykłej budy ze 156, dodatkowo z 1.6 TS? Nie, w mojej opinii, ale ktoś tak zrobi i inny mu pogratuluje. Nie wiem czy w innych krajach taka analogia do historii (koniczyna) też ma miejsce? Bo niestety u nas też bywa tak, że flagę Włoch się wrzuca gdzie się da (lusterka, deska rozdzielcza, spód maski na całej powierzchni), a wg mnie w ogóle to nie pasuje, nie jest to ładne i mocno przesadzone, a nie widziałem tego za granicą, ani razu we Włoszech, gdzie ma siedzibę mój pracodawca. 145 qv miało koniczynki, ale zwykła 145 naprawdę z nimi nie wygląda. I wcale nie jest tak, że jak ktoś to nakleił to jest świadomym pasjonatą I traktuje auto wyjątkowo. Czasami nakleja ktoś, komu się to po prostu podoba i kojarzy z topową wersją właśnie, ale auto to szrot i ledwo się turla.

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Chyba nie czytałeś tego wątku.
    Kto nakleja koniczynkę na szczęście? Chyba ten sam, który uważa, że odpowiednikiem koniczynki jest znaczek M.
    A że w innych krajach nie ma takiego zwyczaju... w innych zwyczaje są inne i nie ma tu nic do rzeczy.

    Takie argumenty to jak ze skrajności w skrajność.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Koniczynka ALFA 1 sztuka
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 18:51
  2. GT - koniczynka QUADRIFOGILO VERDE
    Utworzone przez adi000 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 17:59
  3. Koniczynka - brelok
    Utworzone przez bobryt w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory