Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 102

Temat: Naklejki z koniczynka na Alfach nie bedacych QV ani wyscigowymi bolidami

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Sorry ale koniczynki na Alfach to standard w całej Europie i kraj nie ma tu nic do rzeczy.
    Dzisiaj w warsztacie w którym serwis miała moja alfa, stała piękna stara Giulia Sprint zmodyfikowana nieco w stronę GTA. Oczywiście ma koniczynkę i nikogo to nie boli.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Wg mnie podstawowym znaczeniem czterolistnej koniczynki jest "na szczęście" (coś jak św. Krzysiu). Czy to będzie na alfie czy dacii (https://wszystkiesymbole.pl/czterolistna-koniczyna/).
    Z tego założenia wychodzili kierowcy wyścigowi, którzy umieszczali na swoich autach koniczynki . Co oczywiste i naturalne były to najmocniejsze wersje. Później jeden z drugim Pr-owcem stwierdzili, ze będzie się to dobrze sprzedawać jako symbol najmocniejszych wersji i tak zostało do dzisiaj. Podobnie najszybsze Mercedesy były srebrne bo zdarli z nich farbę. Czy dzisiejsza każda srebrna np. C-klasa jest najmocniejszą wersją?
    Jednak w dalszym ciągu to symbol mający przynosić szczęście. Dla jeszcze innych oznaka, że jest się fanem Alfy Romeo. Wielu ma naklejki alfaholicy.org. Oczywiście to logo popularne jest w Polsce, czy za granicą wiedzą o co chodzi? Niekoniecznie . Międzynarodowym, ogólnie rozpoznawalnym znakiem określającym, że we krwi ma się wirusa alfy może być właśnie koniczynka. Bo jak nie koniczynka to co? Logo ze wzorem felgi, wariatora? Koniczynka jest kojarzona z alfą romeo, jest ładna. Skojarzenia są pozytywne. Ten kto ma koniczynkę z powodu osiągów auta wie z jakiego powodu jest umieszczona. Ten kto ją nakleił z innego powodu jest świadomy co dla niego oznacza. Nie podejrzewam szydery właścicieli "prawdziwych" QV w stosunku do "naciąganych" oznaczeń. Tym właśnie różnią się alfaholicy od innej maści kierowców, że cieszą się ze szczęścia innych (przynajmniej ja tak mam). Mimo, że mam m.in. ponad 20 letnią 146 nie zauważyłem, żeby komuś to przeszkadzało na zasadzie "twój stary trup jest be, bo moja nowa alfa jest "cacy".
    Czy jak ktoś naklei sobie na auto rybkę to proboszcz sprawdza słuszność symbolu na jego aucie? Czy naklejkę umieszcza się na podstawie złożonej ofiary, przyjętej komunii, czy pierwszych piątków? Nie. Ludzie umieszczają, żeby potwierdzić przynależność do pewnej grupy osób. Podobnie (Wg mnie) koniczynka jest jednoznacznym pokazaniem innym: "jestem alfaholikiem".
    Ostatnio edytowane przez jacool.n ; 27-04-2019 o 20:00

  3. #43
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bardzo dobrze napisane!
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jacool no tak to napisałeś, że naprawdę mam ochotę nakleić koniczynkę, może w miejscu jakimś innym niż czyni się to w wersjach Q i normalnie uściskać każdego kierowcę alfy jakiego spotkam na swojej drodze

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Wszystko co piszecie miałoby sens, gdyby zamiast koniczyny w trójkącie, był to dowolny inny znaczek, którego fabryka nie używa do oznaczania różnych wersji.
    Dla przykładu - w Subaru mamy taką świnkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1303.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	171.3 KB
ID:	257676
    I nikt z tym nie ma problemu, nikt się nie czepia. Żeby było śmieszniej (w kontekście tej dyskusji) - ma rodowód rajdowy, bodajże Peter Solberg umieszczał na swoim aucie, a społeczność podłapała. A przy tym jest to symbol neutralny, kojarzony przez użytkowników z marką, a nie konkretnymi modelami/wersjami aut.

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie jak koniczynka ma symbolizować tylko szczęście to ewentualnie sama, a nie w białym trójkącie, bo ten emblemat definitywnie kojarzy się z wersjami Q

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Wszystko co piszecie miałoby sens, gdyby zamiast koniczyny w trójkącie, był to dowolny inny znaczek, którego fabryka nie używa do oznaczania różnych wersji.
    Dla przykładu - w Subaru mamy taką świnkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1303.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	171.3 KB
ID:	257676
    I nikt z tym nie ma problemu, nikt się nie czepia. Żeby było śmieszniej (w kontekście tej dyskusji) - ma rodowód rajdowy, bodajże Peter Solberg umieszczał na swoim aucie, a społeczność podłapała. A przy tym jest to symbol neutralny, kojarzony przez użytkowników z marką, a nie konkretnymi modelami/wersjami aut.
    Czyli historia niemal identyczna jak w przypadku AR. Poczekaj poczekaj. Niedługo najmocniejsze wersje Subaraków będą tak oficjalnie oznaczane i co wtedy? Skrobanie świnek?

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Wszystko co piszecie miałoby sens, gdyby zamiast koniczyny w trójkącie, był to dowolny inny znaczek, którego fabryka nie używa do oznaczania różnych wersji.
    Dla przykładu - w Subaru mamy taką świnkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1303.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	171.3 KB
ID:	257676
    I nikt z tym nie ma problemu, nikt się nie czepia. Żeby było śmieszniej (w kontekście tej dyskusji) - ma rodowód rajdowy, bodajże Peter Solberg umieszczał na swoim aucie, a społeczność podłapała. A przy tym jest to symbol neutralny, kojarzony przez użytkowników z marką, a nie konkretnymi modelami/wersjami aut.
    Ale jak to, czyli najpierw jakiś kierowca na aucie rajdowym sobie to nakleił, a teraz byle subaru cywilne tez takie może mieć?

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Wy serio nie potraficie czytać ze zrozumieniem, czy to już jest takie ślepe pójście w zaparte, czy może zwykły, ordynarny trolling na który daje się nabierać?

    Spróbuję prościej: Subaru nie używa tego znaczka w żadnym zakresie do oznaczania czegokolwiek (i raczej nie bedzie, bo to jest tak nawiasem mówiąc znak graficzny jakiegoś Japońskiego magazynu "dla panów", który się przyjął wśród użytkowników), nie jest kojarzony z żadnym konkretnym modelem/wersją auta - jest neutralny, nikt nie pomyśli że właściciel auta z tą naklejką chce cokolwiek udawać.

    Symbol koniczyny w trójkącie - używany od bardzo dawna przez Alfa Romeo do oznaczania różnych konkretnych wersji konkretnych modeli aut, z nimi kojarzony, a nie wbrew temu co tu niektórzy piszą z miłością do auta i innymi abstrakcyjnymi, fanatycznymi pojęciami. Ponieważ jest oznaczeniem używanym przez AR, nie wiadomo czy ktoś chce udawać że ma wyższą/inną wersję, czy podkreślić przywiązanie do marki czy cokolwiek innego

    Symbol świnki - używają go użytkownicy marki, a nie jej producent, jako znak rozpoznawczy nie tyle samochodu, co samego kierowcy jako fana marki, bez żadnej dodatkowej ideologii przypinanej na siłę. Ponieważ jest zupełnie z poza symboli używanych przez firmę do oznaczania swoich aut, nie budzi żadnych wątpliwości co do celu w jakim znalazł się na samochodzie.

    Nie wiem czy da się to bardziej łopatologicznie wyłożyć, bo różnica jest wyraźna i prosta do zaobserwowania.

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Hm...
    Solberg ścigał się Seatem?
    Bo u mnie widuję Ibizę z identyczną świnką na lewym lusterku.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Koniczynka ALFA 1 sztuka
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 18:51
  2. GT - koniczynka QUADRIFOGILO VERDE
    Utworzone przez adi000 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 17:59
  3. Koniczynka - brelok
    Utworzone przez bobryt w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory