Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Jak "zadegustować" Alfy? Gdzie można wynając/wypożyczyć 159/Brera/GT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    w poszukiwaniu idealnego auta marzenia
    Postów
    3

    Question Jak "zadegustować" Alfy? Gdzie można wynając/wypożyczyć 159/Brera/GT

    Witam serdecznie wszystkich,

    Mam stosunkowo dziwne pytanie i problem . Aktualnie szukam, jeżeli można tak powiedzieć, auta marzeń i po uwolnieniu się od stereotypów zaciekawiła mi Alfa Romeo. Jak do tej pory, biorąc pod uwagę moje możliwości finansowe, wpadły mi w oko 159, Brera, no i może GT. Problem polega na tym, że każda próba rozpoznać sytuacje a propos komfortu, wygody, jakości, kosztów kończy się niepowodzeniem, gdyż jest masa rzeczy subiektywnych (wyciszenie, widoczność, stabilność itd).

    Aktualnie wyznaje przekonanie, że auto wybiera się tyłkiem... Chyba nie ma innej możliwości, niż wypożyczyć i pojeździć. Niestety nie mam Alficzów spośród swoich znajomych, również 159 i Brera już nie do dostania w wypożyczalniach. W wypożyczalni teraz można łatwo dostać Gulię, Mito, ale to jeszcze nie te auta.

    W związku z tym pytanie, waszym zdaniem: gdzie mógłbym znaleźć tego typu auta i wypożyczyć? Czy może jest to możliwe na tym forum?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał naymer Zobacz post
    Aktualnie wyznaje przekonanie, że auto wybiera się tyłkiem.
    Czyli koszty utrzymania ,paliwa itd są bez znaczenia?
    To bierz brerę 3.2 Q4 albo 1.8tbi w ciemno drugi wybór GT 3.2 V6.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Eksporter Zła
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1.9 JTDM 16v SW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Doprecyzował bym też kolego z jakiego miasta jesteś. Jak się okazja trafi w Zamościu, to jeśli jesteś ze Szczecina może nie być to szczególnie pomocne...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    w poszukiwaniu idealnego auta marzenia
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Czyli koszty utrzymania ,paliwa itd są bez znaczenia?
    To bierz brerę 3.2 Q4 albo 1.8tbi w ciemno drugi wybór GT 3.2 V6.
    Hej. Generalnie, w sumie tak.
    Patrze na to inaczej: koszty utrzymania, paliwa itd w stosunku do ponoszonych korzyści, czyli czy te koszty będą warte tych rzeczy które otrzymam. Ale w skrócie tak, stosunkowo dobrze zarabiam. Tak na marginesie powiem, że aktualnie mam pojazd z klasy około B i jest tani w utrzymaniu, dużo nie pali... Ale to kosztem komfortu, frajdy itd.

    Czy 3.2 Q4 to jest Busso czy coś innego?

    Jestem z Warszawy

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Eksporter Zła
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1.9 JTDM 16v SW
    Postów
    21

    Domyślnie

    po wrzuceniu w Wujka Popularną Wyszukiwarkę frazy "warszawa alfa romeo 159 wypożyczalnia" zwraca jakieś wyniki, możesz próbować.

    Od siebie dodam, że byłem w analogicznej do Ciebie sytuacji (przechodziłem z kompaktu do samochodu z moich młodzieńczych plakatów-159tki) 5 miesięcy temu. Jeśli pracujesz/mieszkasz w okolicach Ursynowa, lub Mordoru, będziesz zorientowany na 159tkę konkretnie, to możemy się na papierosa umówić a pogadamy o tych różach z wielkimi kolcami, jakimi są Alfy. Mam o tyle doświadczenie, że kupiłem świadomie auto tańsze z pewnymi mankamentami i orbię je pod siebie powoli, więc o ile trochę mu brakuje, aby się nim chwalić w dziale "nasze belle" o tyle kwestie serwisu, niezawodności, codziennych problemów mam dobrze przerobione. Nie wspominając o warsztatach w okolicy gdzie warto narawiać.
    Ostatnio edytowane przez Eksporter Zła ; 14-05-2019 o 14:48

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Silnik BUSSO został zrobiony całkowicie pod skrzydłami Alfa Romeo- zgodnie z założeniami i wymogami tej marki, Holden 3,2 to już dzieło FCA zapożyczone z Opla, w które ingerowali ekonomiści i ekolodzy. Nie wiem jak ten Holden jeździ, nie miałem okazji tym nigdy jechać, ale głowica została zmodyfikowana przez specjalistów z Alfy, brzmi on też nie najgorzej i jest to jednak słuszna pojemność i moc . Z pewnością BUSSO jest bardzo udaną konstrukcją wśród silników V6 na świecie (niektórzy twierdzą że najbardziej udaną), nie bez powodu dostał tytuł silnika roku. Z mojego punktu widzenia dostarcza nieprzeciętnych wrażeń z jazdy jeśli chodzi o charakterystykę mocy, osiągi, a szczególnie niesamowity dźwięk, którego nie można usłyszeć w dzisiejszych autach. Zużycie paliwa nie jest jego mocną stroną (to nie było główne kryterium konstruktora) ale nie jest też tragicznie, przy normalnej jeździe mieszanej wychodzi ok. 10-11 litrów/100 km, przy ostrej jeździe nawet 20l . Mój rekord to 8,7 l/100 km przy spokojnej jeździe autostradą.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    w poszukiwaniu idealnego auta marzenia
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Silnik BUSSO został zrobiony całkowicie pod skrzydłami Alfa Romeo- zgodnie z założeniami i wymogami tej marki, Holden 3,2 to już dzieło FCA zapożyczone z Opla, w które ingerowali ekonomiści i ekolodzy. Nie wiem jak ten Holden jeździ, nie miałem okazji tym nigdy jechać, ale głowica została zmodyfikowana przez specjalistów z Alfy, brzmi on też nie najgorzej i jest to jednak słuszna pojemność i moc . Z pewnością BUSSO jest bardzo udaną konstrukcją wśród silników V6 na świecie (niektórzy twierdzą że najbardziej udaną), nie bez powodu dostał tytuł silnika roku. Z mojego punktu widzenia dostarcza nieprzeciętnych wrażeń z jazdy jeśli chodzi o charakterystykę mocy, osiągi, a szczególnie niesamowity dźwięk, którego nie można usłyszeć w dzisiejszych autach. Zużycie paliwa nie jest jego mocną stroną (to nie było główne kryterium konstruktora) ale nie jest też tragicznie, przy normalnej jeździe mieszanej wychodzi ok. 10-11 litrów/100 km, przy ostrej jeździe nawet 20l . Mój rekord to 8,7 l/100 km przy spokojnej jeździe autostradą.
    Przyznam się szczerze, że o Busso w Alfie usłyszałem z odcinka Kickstera i tam było powiedziane, że Busso robił silniki dla Ferrari. Dlatego silnik Busso z GT jakoś delikatnie kojarzy mi się z Ferrari, jak by to śmiesznie nie brzmiało. Po tym odcinku byłem trochę podjarany pomysłem kupna GT z Busso, po czym jednak stwierdziłem, że nie dostanę go w tych pieniądzach, które psychicznie jestem w stanie zaakceptować za auto.

    Ale to co piszesz fajne, bo skreśliłem go zakładając, że pali jak smok. Na moim japończyku, na kompie wisi liczba 8,5 L/100 km. Tylko to jest 1,8 GDI od Mitsubishi, który z fabryki maił by mieć 122 KM (ale raczej z 12-16 koni zdechło po drodze, ze względu na wtrysk bezpośredni), a to jest BUSSO jak by nie patrzeć.

    A jak ogólnie się czujesz w środku przy jeździe na tak mocnym silniku? Słyszałem, że mocne V6 są z natury hałaśliwe i trudno wyciszyć coś takiego. Jestem ciekaw twoich wrażeń z podróży po autostradzie czymś takim.
    Ostatnio edytowane przez naymer ; 16-05-2019 o 21:38

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dla jednych hałas, dla innych symfonia
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No z tą symfonią bym nie przesadzał - sam silnik, przynajmniej JTS, na wolnych obrotach przesadnie ładnego dźwięku nie generuje (co mnie trochę zaskoczyło)

    PS: „zasmakować” „spróbować” - ale nie „zadegustować”, pierwsze skojarzenie to „być zdegustowanym” przy tej formie ;-)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory