Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Temat: Cyrk w FCA Bielsko-Biała

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Żaden który wycenia usługę na 10 tys. To oczywiste.
    Ale jeśli jakiś niezależny warsztat wycenia np na 4000-4500, to niektóre zwyczajnie albo w trakcie prac robią oględziny dodatkowe i szarpią się z ubezpieczycielem już na tym etapie, albo mają stałą współpracę z prawnikiem, który zbiera po kilka spraw z danym TU i załatwia za nich sprawy w sądzie. Znam przynajmniej jedno takie miejsce.

    U mnie była podobna sytuacja. Wycena z TU coś około 1800, realnie 3000 i miałem podpisaną normalną umowę z warsztatem, bez żadnych klauzul pt. "co się stanie jeśli..." właściciel wprost mówił, że praktycznie ma na etacie prawnika i w ten sposób załatwia takie tematy. (Wycena z ASO tej szkody o ile pamiętam była na trochę ponad 6 tys. - podjechałem, poprosiłem o kosztorys, zapłaciłem za niego, wysłałem do TU - wstępnie podnieśli wtedy odszkodowanie o kilkaset złotych. Serwis który finalnie naprawiał auto miał też doskonałą podkładkę do sądu - tj. czarno na białym, że robią w zasadzie za "pół-darmo" względem autoryzowanej stacji obsługi.) 0 ryzyka, a robota była bardzo dobra.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 28-05-2019 o 10:38
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    126p
    Postów
    12

    Domyślnie

    Hahaha po prostu żenada, samochód poszedł do Papisa pod Poznań byle by klientowi nie dać za tanio

  3. #23
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoom123 Zobacz post
    Hahaha po prostu żenada, samochód poszedł do Papisa pod Poznań byle by klientowi nie dać za tanio
    Raczej celowe działanie aby ktoś ważny kupił go taniej
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #24
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Od 15 lat korzystam z usług FCA Bielsko-Biała , Serwisowałem Alfy i Fiaty, kupowałem Giuliette jak i Stelvio , ba w 2006 r jako pierwsi mieliśmy prezentacje Brery i 159 na zlocie w Bielsku-Białej , który organizowałem , NIGDY nie spotkałem sie z sytuacjami opisanymi przez Was, Nie pracuje w FCA i jestem takim samym klientem jak każdy . Z doświadczenia wiem , że zawsze są 2 strony tematu . Proponuje napisać pismo do dyrekcji FCA gdyż podejrzewam , że żadna taka sytuacje nie jest im znana , a może zdarzyć się czarna owca przez którą można sobie wyrobić nieprawdziwą opinie.

  5. #25
    ViP Maniak resoraków Avatar maciekk
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    brzesko
    Auto
    156 2.5V6 i 147 1.6 Ts
    Postów
    733

    Domyślnie

    Ja w kwietniu kupowałem u nich giulie Q i moje wrażenia będę pamiętał do końca życia chyba.opisze później jak to przebiegało ale ogólnie bb to jedna wielka żenada

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    126p
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Od 15 lat korzystam z usług FCA Bielsko-Biała , Serwisowałem Alfy i Fiaty, kupowałem Giuliette jak i Stelvio , ba w 2006 r jako pierwsi mieliśmy prezentacje Brery i 159 na zlocie w Bielsku-Białej , który organizowałem , NIGDY nie spotkałem sie z sytuacjami opisanymi przez Was, Nie pracuje w FCA i jestem takim samym klientem jak każdy . Z doświadczenia wiem , że zawsze są 2 strony tematu . Proponuje napisać pismo do dyrekcji FCA gdyż podejrzewam , że żadna taka sytuacje nie jest im znana , a może zdarzyć się czarna owca przez którą można sobie wyrobić nieprawdziwą opinie.
    Wszystkim, którzy uważają,że jestem czarna owcą i uciążliwym klientem, proponuję w wyszukiwarce forum wpisać hasło FCA Bielsko i poczytać opinie klientów - są tego setki, nie pozostawiających suchej nitki na Bielsku, postów. Parafrazując: forumowicz Rafał jest chlubnym wyjątkiem, albo osobą powiązaną z FCA przez którą można sobie wyrobić nieprawdziwą, pochlebną opinię. Ja już napisałem maila do centrali we Włoszech, bo tego chamstwa jednego ze sprzedawców nie odpuszczę. A już osobiste wycieczki co do moich dylematów zakupowych i wyższych kwot przeznaczonych na zakup innej, niż alfa, marki, to szczyt wieśniactwa i nieudolności marketingowej. Ps. z wielką przyjemnością przyjadę moim nowym Stelvio na pierwszy przegląd do FCA w Bielsku, później to już raczej dalej do Zasady.
    Ostatnio edytowane przez zoom123 ; 31-05-2019 o 08:26 Powód: literówki

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja ową czarną owcę odebrałem jako niegodziwego pracownika ASO, także polecam wrzucić na luz. Skoro to BB to taka lipa i wszyscy o tym wiedzą to nie wiem po co tam jeżdżą.
    Co do listu do FCA to jak najbardziej popieram, chociaż lepszy byłby list zbiorowy.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=22]Rafał[/MENTION] z taką historią jest zapewne dobrze znany pracownikom ASO, stąd mają inne podejście jako do stałego klienta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja ową czarną owcę odebrałem jako niegodziwego pracownika ASO, także polecam wrzucić na luz. Skoro to BB to taka lipa i wszyscy o tym wiedzą to nie wiem po co tam jeżdżą.
    Co do listu do FCA to jak najbardziej popieram, chociaż lepszy byłby list zbiorowy.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=22]Rafał[/MENTION] z taką historią jest zapewne dobrze znany pracownikom ASO, stąd mają inne podejście jako do stałego klienta.
    Czarna owca - czytaj pracownik fca

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zoom123 Zobacz post
    Wszystkim, którzy uważają,że jestem czarna owcą i uciążliwym klientem, proponuję w wyszukiwarce forum wpisać hasło FCA Bielsko i poczytać opinie klientów - są tego setki, nie pozostawiających suchej nitki na Bielsku, postów. Parafrazując: forumowicz Rafał jest chlubnym wyjątkiem, albo osobą powiązaną z FCA przez którą można sobie wyrobić nieprawdziwą, pochlebną opinię. Ja już napisałem maila do centrali we Włoszech, bo tego chamstwa jednego ze sprzedawców nie odpuszczę. A już osobiste wycieczki co do moich dylematów zakupowych i wyższych kwot przeznaczonych na zakup innej, niż alfa, marki, to szczyt wieśniactwa i nieudolności marketingowej. Ps. z wielką przyjemnością przyjadę moim nowym Stelvio na pierwszy przegląd do FCA w Bielsku, później to już raczej dalej do Zasady.
    Hm ... A pochlebnych nie ma bo nikt nie pisze jeśli jest wszystko ok. Więcej wyobraźni - i cierpliwości. Czytaj ze zrozumieniem - nie powiązaną !

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    126p
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ależ oczywiście. Tak to jest czytać w pośpiechu, oczywiście zwracam honor i sypię głowę popiołem. Co do listu do centrali we Włoszech, można pomyśleć, zebrać podpisy niezadowolonych z forum i wysłać. MOże się coś ruszy w tym alfakołchozie.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Myślę, że lepszą opcją jest kilka listów od różnych osób.
    Po pierwsze - jeden łatwiej wyrzucić, to znaczy zgubić i nie przekazać dalej.
    Po drugie, patrząc od strony odbiorcy, to istnieje domniemanie, że ktoś złośliwy mógłby poprosić 30 swoich znajomych, którzy nigdy nie chcieli kupić Alfy, żeby się pod takim listem podpisali.

    Cytat Napisał zoom123 Zobacz post
    bo tego chamstwa jednego ze sprzedawców nie odpuszczę
    [MENTION=81673]zoom123[/MENTION], co dokładnie zaszło?
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Cyrk w FCA Bielsko-Biała
    Utworzone przez zoom123 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-09-2019, 08:48
  2. Giulietta 1.4 Bielsko-Biała
    Utworzone przez Tajo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 18:58
  3. Bielsko-Biała i okolice
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 22:23
  4. mechanik bielsko-biała
    Utworzone przez slimakterium w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 12:13
  5. [Zapowiedź] Bielsko-Biała
    Utworzone przez Rafał w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 08:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory