Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: ASO Alfy Romeo wychodzi na prostą.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Cool ASO Alfy Romeo wychodzi na prostą.

    Dziś chyba padł rekord mojego dotychczasowego serwisowania w ASO, otóż po sześciu dniach, ASO naprawiło usterkę (wymiana wysprzęglika w GT) , której nakład robocizny został oszacowany przez specjalistów z ASO na jedną roboczogodzinę .Liderem szybkiego serwisu jest Automobile Torino Lublin

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Pewnie wysprzęglik musieli sprowadzić z Chin a wiesz jak do nich jest daleko
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Hehe mi kiedyś nieżyjący już oddział Automobile Torino w Zamościu oszacował wymianę sprężyny pod pedałem sprzęgła na jedną roboczogodzinę. Pomijając fakt, że sprężynę i tak kupiłem sam, więc na częściach nie zarobili, za imprezę trwającą 3 godziny zapłaciłem 80 zł (ustalone przed robotą). Niestety serwis upadł. Może lubili odwalać taki wolontariat częściej
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Moja 159 spędziła w Ganinexie w Katowicach prawie miesiąc czasu Na fakturze jest nieco ponad 6 godzin pracy

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A miałeś może jakąś super trudną do załatwienia część zamienną (bo wiesz że one aż z Chin)? Czy może tak jak w moim przypadku, te cholerne upały spowodowały przegrzewanie się wielbłądów i cała karawana musiała iść wolno, tak że dochodziło do zatorów na całym "Szlaku Jedwabnym".

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja czekam na cześć 3 miesiące. Mała włoska manufaktura kowalska nie może się ze sjesty otrząsnąć. Podobno kolejne 3 miechy będą do siebie dochodzić
    ASO rozkłada ręce. Producent samochodu ma to gdzieś. Auto 8 lat po zakończeniu produkcji...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Na nową maskę i zderzak czekałem 3 miesiące właśnie, żałowałem przez chwilę, że nie naprawiałem swoich bo były tylko lekko uszkodzone.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ja na tylny zderzak czekałem 6 tygodni. A po tych 6 tygodniach dostałem informację że jednak nie mogą go sprowadzić dobrze że nie brałem wtedy auta zastępczego, bo byłaby niezła komedia z jego rozliczeniem. Włoska organizacja pracy
    Ale wracając do sedna tematu, to nie zawsze wina konkretnego oddziału firmy, wystarczy że jakieś ogniwo po drodze zawiedzie - centralny magazyn na Europę, Polskę, czy coś jeszcze innego.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Kasa to jedno, zeby aut nie psuli i je naprawiali a czesci dobre wysokiej jakosci wstawiali to juz bylby sukces. Ja zawsze powtarzam, ze moge wiecej zaplacic pod warunkiem, ze robota bedzie dobrze zrobiona. Moje wszystkie wizyty w ASO dotychczas w wiekszosci na wymiany eksploatacyjne (rozrzady etc.) konczyly sie porazka i finalnie problemami z autem. Kiedy robie prywatnie wiedzac jakie czesci sa wkladane problem nie wystepuje. Wiec to nie jest przypadek. Kazdy tego typu serwis ASO generujacy problemy powinien upasc a pracownicy powinni zostac wyrzuceni na bruk. Takie jest moje stanowisko w tej sprawie. A ja lubie swoje samochody tak sie sklada. Im szybciej przestajesz korzystac z ASO tym lepiej dla twojego samochodu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Ja na tylny zderzak czekałem 6 tygodni. A po tych 6 tygodniach dostałem informację że jednak nie mogą go sprowadzić dobrze że nie brałem wtedy auta zastępczego, bo byłaby niezła komedia z jego rozliczeniem. Włoska organizacja pracy
    Ale wracając do sedna tematu, to nie zawsze wina konkretnego oddziału firmy, wystarczy że jakieś ogniwo po drodze zawiedzie - centralny magazyn na Europę, Polskę, czy coś jeszcze innego.
    A co we Wloszech naprawiales ?
    Nie bojmy sie tego wprost powiedziec, ze to polska organizacja pracy i polski brak kompetencji oraz polska sloma z butow i polskie kombinatorstwo oraz cwaniactwo jest efektem takiego stanu rzeczy. My w ogole potrafimy cos dobrze zrobic oprocz gadania ?
    Ostatnio edytowane przez fan ; 21-06-2019 o 11:04

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja bym nie generalizował ze wszystkie ASO są takie same, oczywiście takie ASO które nie potrafią właściwie serwisować powinny zostać natychmiast zamknięte i to dla dobra firmy. Są też takie, które technicznie się znają i potrafią naprawić Alfę, ale mimo to czasem olewają klienta i nim się nie przejmują, to chyba maniera przejęta jeszcze z wcześniejszych pokoleń dawnego Polmozbytu. Włoski styl pracy też tu raczej odgrywa jakąś rolę. Gdy jeździłem służbowymi Passatami, nie zdarzyło mi się czekać na przyjecie do naprawy auta dłużej niż trzy dni, co ciekawe, sama naprawa (nawet ta bardziej skomplikowana- turbina, maglownica czy zawieszenia) też nie trwała dłużej niż 3-4 dni.

Podobne wątki

  1. Kluczyk nie wychodzi ze stacyjki
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 23:02
  2. Szyby wychodzi z prowadnic przy podnoszeniu.
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:36
  3. lpg do Alfy Romeo GT 2.0 JTS :)
    Utworzone przez noon_ek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 15:38
  4. Alfy Romeo
    Utworzone przez KaKa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 23:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory