Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1221
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Bo niektóre samochody dużo ważą, bo jeździ się nimi nie tylko po mieście, bo niektórzy wożą towary albo ciągają różne rzeczy za sobą. Bo na autostradzie większa moc zapewnia większy komfort. Bo są klienci którzy chcą mieć wielki szybki samochód mimo, że i tak 90% spędzą w korku, a na tor nigdy nie pojadą? Skoro się sprzedają to widać są potrzebne.

    Co i tak nie zmienia faktu, że tak jak pisałem - dla zdecydowanej większości tutaj ich Alfa której sportowości bronią jak Kmicic Częstochowę to bułkowóz albo transport do i z pracy, a nie pojazd którym jeżdżą dla przyjemności czy się ścigają.

  2. #1222
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W punkt, najwięcej do powiedzenia mają wlasciciele aut, którym do ekstytacji z jazdy daleko, a szczytem ich osiągnięć jest jazda po krętej wiejskiej drodze
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-10-2019 o 10:40

  3. #1223
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Wielokrotnie pisałem że Alfy mają swój specyficzny styl, są ładne (dla niektórych nie), a jazda nimi daje przyjemność, świetnie się też prowadzą . To nie jest żadna ideologia czy fanatyzm, tylko fakty. Że ktoś tego nie czuje- trudno, jego problem, w tym wypadku trzeba kupić inne auto i to zwykle ma miejsce. Tylko po co się ciągle dziwić że jazda Alfą może komuś sprawiać przyjemność (no niepojęte, przecież w Passacie jest więcej miejsca i jest bardziej skomputeryzowany) i bezsensownie analizować rozkłady mas (gdzie nawet z tym mniej korzystnym prowadzenie auta jest świetne), brak zegarów cyfrowych , infotainmentów itp. , -to akurat jest tu mniej istotne. Jeśli chodzi o wartości bezwzględne i realnie mierzalne, to Giulia udowodniła przecież że Alfa należy do czołówki. Rozmowa zaczyna przypominać dialog ludzi którzy się nie rozumieją, bo jedni nie bardzo wiedzą jak tym drugim może się podobać coś co im się nie podoba i sprowadzają wszystko do wartości konkretnie mierzalnych- na sposób niemiecki. Ano może się komuś podobać ładna i kapryśna Włoszka bardziej niż gruba solidna niemiecka baba, podobnie jest z autami, czy to tak ciężko zrozumieć?

  4. #1224
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    W punkt, najwięcej do powiedzenia mają wlasciciele aut, którym do ekstytacji z jazdy daleko, a szczytem ich osiągnięć jest jazda po krętej wiejskiej drodze
    Może pochwal się nam co jest szczytem Twoich osiągnięć motoryzacyjnych bo chyba nie jazda po bułki przednionapedowcem o mocy 300KM?

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    To nie jest żadna ideologia czy fanatyzm, tylko fakty.
    99% ludzi powie że Alfa jest ładna i się dobrze prowadzi więc ludzi tych trzeba nazywac fanatykami. Użytkownik Jersey i Pływak należą do tego 1% zdrowych ludzi.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #1225
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Co i tak nie zmienia faktu, że tak jak pisałem - dla zdecydowanej większości tutaj ich Alfa której sportowości bronią jak Kmicic Częstochowę to bułkowóz albo transport do i z pracy, a nie pojazd którym jeżdżą dla przyjemnośc
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    W punkt, najwięcej do powiedzenia mają wlasciciele aut, którym do ekstytacji z jazdy daleko, a szczytem ich osiągnięć jest jazda po krętej wiejskiej drodze
    A to już do cholery jasnej jeżdżąc do do pracy kilkanaście kilometrów dziennie, czasem jadąc gdzieś dalej, czy właśnie krętą drogą to nie można czerpać przyjemności z jazdy? To już musi się auto prowadzić jak tapczan a układ kierowniczy mieć na gumie recepturce? O cholerę Wam chodzi, czyli reasumując to że właśnie między innymi przez ten wyśmiewany karbonowy wał, czy inne rzeczy Stelvio waży leko ponad 1600 kg i nie pitolcie, że nie ma to wpływu na lepsze prowadzenie to w ogóle wymysł i głupota i wszystkie prowadzą się do dupy, zatem każdy kto nie jeździ na tor przynajmniej raz w tygodniu powinien co najwyżej jeździć Tipo, albo Fabią (podaje przykłady żeby znów nikogo nie urazić). Co ma piernik do wiatraka jak sie prowadzi 147 GTA do sprzedaży Alfy teraz, błagam, może lepiej rzeczywiście wywalić ten temat

  6. #1226
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Teraz jeżdżę Giuliettą i się prowadzi tak samo jako mój poprzedni samochód. Tylko jest jedna różnica im dłużej nią jeżdżę tym widzę więcej wad, które dla mnie niestety są nie do zaakceptowania. Chętnie sprzedam maniakom ciasnych zakrętów pozdro.

  7. #1227
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Giulietta akurat nie prowadzi się wybitnie. 147 jeździło się dużo przyjemniej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1228
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    A ja proponuje założyć osobny dział na forum
    Np "Posiadacze pojazdów innych marek uzależnieni od uwagi Alfistow"

    Wtedy target tego działu moglby zakladac dowolna ilosc tematow o tym jakie Alfy sa zle, a pozostała czesc użytkowników mogłaby w swoim wolnym czasie, karmić ich pragnienie bycia zauwaznonym. Wspaniała synergia

    Oczywiście obie strony powinny pisac posty w sposob humorystyczny, jak na przykład ten o tym dlaczego dobre prowadzenie auta jest jego wadą, lub o życiowym osiągnięciu w postaci jazdy po torze wyścigowym...
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #1229
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Padam ze śmiechu. Najpierw pitolenie, że 147GTA jest do bani, bo prowadzi się jak betonowy kloc, a po udowodnieniu, że jednak Clarkson nieco przyfantazjował zaczęła się jazda że jednak to prowadzenie się nie ma znaczenia
    Oczywiście że ma, bo to nie tylko możliwość połykania ciasnych zakrętów czy inne drogowe myki stwarzające niebezpieczeństwo na drodze, ale sam komfort jazdy tym autem. I nie mam tu na myśli wyciszenia czy tłumienia nierówności, tylko całokształt, który daje wspomnianą przyjemność. A przyjemność z jazdy jednym czy drugim bolidem to dla jednego cyfrowe zegary, tablet z Bluetooth i grzanie kierownicy, a drugi woli konkretny dźwięk silnika, mięsiste wspomaganie kierownicy itp.
    Trzeba to brać pod uwagę zanim zacznie się krytykować dany pojazd, bo jedne są tworzone z myślą o prawdziwych facetach, a inne o gościach w rurkach.*

    *pomijam wybór samochodu z kwestii czysto praktycznych.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #1230
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Padam ze śmiechu. Najpierw pitolenie, że 147GTA jest do bani, bo prowadzi się jak betonowy kloc, a po udowodnieniu, że jednak Clarkson nieco przyfantazjował zaczęła się jazda że jednak to prowadzenie się nie ma znaczenia
    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jak najbardziej szanuję, jednak w życiu codziennym, gdy użytkujemy ten samochód na drogach cywilnych, to nie ma żadnego znaczenia.
    Cytat Napisał magil
    Oczywiście że ma
    To ma czy nie ma bo co stronę sam sobie zaprzeczasz i ja bym się raczej zaczął na twoim miejscu martwić, a nie śmiać...

    Przypomnę również, bo wszyscy czepiają się tu tylko właścicieli nieAlf ww tym mnie, że to właściciel Alfy napisał, że 147GTA było przykładem jak nie robić hothatcha. Ja tylko wkleiłem link do testu bo wcześniej kilkukrotnie były w tym temacie przytaczane słowa wychwalającego Alfy Clarksona. Wiec jak krytykuje to fantazjuje, a jak zachwala to jest obiektywny?

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory