Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1251
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jak i tak już ten temat nie ma nic wspólnego ze sprzedażą to takie coś
    https://www.dziennik.pl/amp/609697,v...-premiera.html
    Po przeczytaniu tego i info, że seryjnie są cyfrowe zegary, a 75 procent deski rozdzielczej to ekrany i zrezygnowano w dużej mierze z fizycznych przełączników, to myślę że na bank Spk mógł szczytować nie doczytując tego do końca...

  2. #1252
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Jezeli chodzi o dominacje w F1 to wynikala ona z tego ze pewna francuska firma dostarczala wtedy opony wszystkim zespolom F1 i przypadkiem inna francuska firma bedąca wlascicielem zespolu wiedziala lepiej od innych jak sie zachowują
    Oczywiście... że nie jest to prawda.

    Jeden dostawca opon - Michelin, był dopiero od sezonu 2007. W sezonach 2005 i 2006 nadal w stawce był Bridgestone i Michelin. W sezonie 2005 był wymóg przejechania całego wyścigu na jednym komplecie, o ile warunki pogodowe nie wymuszały zmiany.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  3. #1253
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych, o roli opon w tamtym czasie i o tym jak bardzo wplywaly na wyniki

    https://www.theguardian.com/sport/20...rmulaone.sport
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #1254
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Dla zainteresowanych, o roli opon w tamtym czasie i o tym jak bardzo wplywaly na wyniki

    https://www.theguardian.com/sport/20...rmulaone.sport
    Opony i regulacje z nimi związane zawsze miały znaczący wpływ na wyniki. Nie zmienia to jednak faktu, że w okresie "panowania" Renault opony dostarczał nie tylko Michelin.
    Można tu przypomnieć słynny bojkot kierowców jeżdżących na Michelinach w 2005 roku podczas GP USA.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  5. #1255
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Megane II RS czerpało technologię z F1, jako jedyny hot hatch w tamtym czasie
    Z ciekawości, co to za technologia była?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #1256
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Technologicznie z F1 to 1:1 tam nie jest przełożone chyba nic bo auto jest proste jak budowa cepa co uważam za spory plus. Natomiast przelane w to auto jest sporo wiedzy i doświadczenia projektantów z działu Renault Sport, którzy ze zwykłych nijakich aut jakimi są Clio i Megane w wersjach dla przeciętnych Kowalskich potrafią robić jedne z najszybszych i najlepiej prowadzących się aut w swojej klasie.


    BTW zaiste bardzo ciekawe jest jak niektórzy sprytnie potrafią przejść od niewygodnego porównania z konkurencją do opon w F1

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak i tak już ten temat nie ma nic wspólnego ze sprzedażą to takie coś
    https://www.dziennik.pl/amp/609697,v...-premiera.html
    Po przeczytaniu tego i info, że seryjnie są cyfrowe zegary, a 75 procent deski rozdzielczej to ekrany i zrezygnowano w dużej mierze z fizycznych przełączników, to myślę że na bank Spk mógł szczytować nie doczytując tego do końca...
    Pomijając tą osobistą wycieczkę na końcu to jak najbardziej ma to wspólnego ze sprzedażą bo AR nie sprzedaje się słabo dlatego, ze ludzie przestali kupować auta tylko dlatego, ze wybierają konkurencję. Od czasu prezentacji Giulietty VW ma już 3 generacje Golfa bo oni doskonale wiedzą, że po kompakta z tymi monitorkami ludzie będą stali w kolejkach.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 25-10-2019 o 06:18

  7. #1257
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Ciekawy jestem jakie niektórzy mają telewizory w domu. Pewnie jeszcze te bez pilota. Bo pilot rozleniwia i to upośledzenie umysłowe.

  8. #1258
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ciekawy jestem jakie niektórzy mają telewizory w domu. Pewnie jeszcze te bez pilota. Bo pilot rozleniwia i to upośledzenie umysłowe.

    W punkt.

  9. #1259
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pomijając tą osobistą wycieczkę na końcu to jak najbardziej ma to wspólnego ze sprzedażą bo AR nie sprzedaje się słabo dlatego, ze ludzie przestali kupować auta tylko dlatego, ze wybierają konkurencję. Od czasu prezentacji Giulietty VW ma już 3 generacje Golfa bo oni doskonale wiedzą, że po kompakta z tymi monitorkami ludzie będą stali w kolejkach.
    Ok, wiem, ale przepraszam nie mogłem się powstrzymać, z tym, że Giulietta jest już za długo na rynku nie ma co filozofować, tylko tak no sam nie wiem, tak już zupełnie luźno rozmawiając, Panowie skąd ten trend i czy to naprawdę jest wygodne by rezygnować z fizycznych przełączników, obudować się ekranami samymi i żeby zmienić temp, silę nawiewu lub cokolwiek wchodzić w menu, czy poniekąd nie chodzi tak naprawdę o minimalizację kosztów jednak, bo no nie uwierzę, że to jest funkcjonalne, chyba, że po prostu ja się już starzeję...

  10. #1260
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ta dyskusja nie ma sensu, dlatego że część ludzi tutaj nie wie, nie rozumie, z jakich powodów wielu kupuje Alfy. Aż dziw, że niektórzy tutaj też ją kupili, pisząc takie rzeczy. Alfie zabrakło kilku istotnych elementów w najnowszych modelach by sprzedaż była taka jak trzeba- chodzi o cechy stylu Alfy. Gdyby one były, to i miłośnicy aut z ledami i innymi pierdołami ruszyliby do salonów kupić Alfę- tak już bywało wcześniej. Wyliczanki technicznych mało istotnych detali, udowadnianie wyższości VAG-ów, pisanie o kopaniu leżącego są biciem piany, które niewiele ma wspólnego z prawdziwymi przyczynami tej sytuacji i do niczego nie prowadzi. A tak w ogóle, to się zastanawiam co niektórzy na tym forum robią.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 25-10-2019 o 08:26

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory