Strona 13 z 445 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #121
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    A o tych lawetach to słyszę wszędzie, gdzie tylko pojadę tym autem, do porzygu - i to od ludzi totalnie nie interesujących się motoryzacją! Tak bardzo ta zła fama wżarła się w świadomość.
    W dodatku nie tylko w Polsce. Dokładnie to samo słyszałem od ludzi z bogatszej zachodniej Europy

    Renault, po fatalnej passie Laguny II, ostatecznie całkiem zrezygnowało z tej linii na rzecz Talismana. Widać łatwiej jest zacząć od nowa niż przełamywać stereotypy.
    Ostatnio edytowane przez azi ; 02-08-2019 o 19:42

  2. #122
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Giulia powinna powoli otrzymać lifting
    Łatwiej zrobić "lifting" Giulietty

  3. #123
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Znowu pozwolę sobie zabrać głos jako nowy nabywca AR.

    Klient premium aż tak 'nie podnieca' się cenami serwisu. O bałaganie i długim czasie oczekiwania na naprawę dowie się pewnie dopiero na własnej skórze, bo wcale nie jest tak łatwo znaleźć tego typu informacje - no chyba, że naprawdę się poszpera. W recenzjach o tym rzadko wspominają.

    Niestety legenda zawodności Alf jest bardzo żywa - każdy znajomy widząc mój samochód pytał o awaryjność. Każdy. I teraz w ręce recenzentów trafiają psujące się egzemplarze, test długodystansowy Gulii QF łamie serca redaktorom i odradzają oni zakup, spójrzcie też na 10 najbardziej zawodnych samochodów w USA za zeszły rok - tak, jest tam Gulia (z powodów dupereli, ale jest). Czy ktoś natrafił na recenzję nowego modelu BMW M czy Mercedesa AMG, gdzie samochód odmówił współpracy? To nie zachęca do wizyty w salonie.

    Było parę lat temu przeprowadzone badanie, które udowodniło, że jeśli producent był w stanie zapewnić długą gwarancję a naprawy były wykonywane w błyskawicznym tempie i profesjonalnie to klient postrzegał taką markę lepiej niż inne, mniej zawodne. Nie wiem czy przypadkiem nie dotyczyło to Lexusa. Czy AR da radę?

    Jeśli więc celuje się w premium to trzeba zaoferować wszystko co jest z tym związane albo dać sobie spokój, obniżyć cenę i walczyć z popularnymi, bardziej budżetowymi markami.
    Szkoda, że AR nie wykorzystała dużej szansy - to mogło być prawdziwe odrodzenie.

    Czego zabrakło?
    Dopracowania aut, doszlifowania tych drobnych detali (inni robią lifty co chwila!)
    Udowodnienia, że Alfy mogą być równie niezawodne jak konkurencja.
    Potraktowania klientów jak króli.
    Pójścia za ciosem - opracowania mniejszego SUVa, nowej Gulietty i dopiero potem myśleniu o GTV czy 8C.

    A naprawdę sporo recenzji było entuzjastycznych, Clarkson zrobił mega reklamę QF.

    Jestem szczerze ciekaw jakie rozmowy toczą się teraz na samej górze AR...

  4. #124
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie jestem związany z motoryzacją zawodowo już kawał czasu i właśnie zastanawiam się nad tym patosem lawet w przypadku Alfy. Ok ja nie mówię, że się nie psuły, ale naprawdę w wielu innych markach też były naprawdę zacne wtopy. Nie posądzajcienie o fanatyzm, czy cokolwiek w tym stylu, tylko tak naprawdę się nad tym zastanawiam. Nie myślicie, że troszkę nie jest tak, że spotęgował to aspekt jednak zazdrości i pożądania Alfy, ale gdy raz że zabraknie kasy, a dwa odwagi to lepiej to ośmieszyć i zdegradować bo tak będzie łatwiej. Może coś w tym jest bo co usłyszałem jak powiedziałem w pracy że kupuje Alfę? Czy znam kogoś w serwisie. Często jednak, a w znakomitej większości mówią to ludzie nie mający pojęcia o motoryzacji, a to że Alfa się psuje, nie mówi z autopsji, nawet z tego że to wie powiedzmy z drugiej ręki, tylko w znakomitej większości, w stylu: jeden znajomy, znajomego to miał i mu się psuła... W drugą stronę, nie wiem jakie gówno nie wypuści vag, jak ono będzie się lasować, to i tak wszystkie laski, podczas imprezy w remizie mają kisiel w majtkach na widok passata w "tdiku" nie mówiąc o audi B6 w stanie idealnym

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Legenda legendą, ale spójrz proszę jeszcze raz na trzeci akapit mojej wiadomości. Czy to jest sposób na pokonanie jej?

  6. #126
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Co za różnica czy one się psuły/psują faktycznie, czy nie - taka jest świadomość przeciętnego klienta salonu samochodowego. Aczkolwiek przed 159, to ta opinia nie była wzięta z powietrza, więc mydlenie oczu jakimiś spiskami i zazdrością lepiej sobie darować.

  7. #127
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Oczywiście, nie twierdzę, że to jest spisek czy po prostu wytłumaczenie tego zjawiska zmową konkurencji, niczym podrzucenie stonki przez haniebnych kapitalistów, ale czy nie jest to poniekąd taką nową świecka tradycją "znawców motoryzacji", czy po prostu nie należy do dobrego tonu ponabijać się z Alfy, niczym posiadanie takiego głupka wiejskiego w przeszłości.

  8. #128
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Czy ktoś kto tu się wypowiada jeździł marką premium? Nie mówię tutaj o VW bo to też nie jest premium. Przesiadłem się z audi a4 B8 na giuliette i naprawdę żałuję. Jest różnica i to masakryczna na korzyść audi. Choćby ten nieszczęsny podłokietnik przymontowany do siedzenia... I tak bym mógł wymieniać i wymieniać o głośnej skrzyni biegów już nie wspomnę.

  9. #129
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Powody dla których globalnie FCA jest tam gdzie jest można zawrzeć chyba w dwóch słowach: konsekwencja i marketing.

    Od lat nie ma ani jednego ani drugiego. Wydaje się, że w erze globalizacji i generalizacji - która to dotknęła już motoryzacji bardzo poważnie - na legendzie i "włoskim duchu" daleko się nie zajedzie. Włosi naprawdę totalnie odjechali a może być i tak, że po śmierci Marchionne polityka koncernu przypomina Titanica - tylko, że dodatkowo bez kapitana. Widzieliśmy zapowiedzi Maserati, były też zapowiedzi AR - a póki co cisza. Istnym cudem jest doskonała sprzedaż 500tki przez tyle lat, bo gdyby to nie odpaliło... to gdzie FCA byłoby dzisiaj? Czy oni mają w ogóle jakiś plan B? Jest to obecnie chyba jedyny, popularny i sprzedawany globalnie model. Ypsilona, Bravo, Punto i chyba już nawet Giuliette skutecznie dojechali. Sam mając dzisiaj 80-90tys. na kompakt nie brałbym Alfy pod uwagę - nie wierzę w to.

    Miesiące i lata mijają a tutaj się nic nie zmienia. Giulia powinna powoli otrzymać lifting, ale gdzie tam do liftingu, skoro według włoskiego (i wg. statystyk) mniemania, ten model się nawet dobrze nie ulokował na rynku. Problem w tym, że chyba się już nie ulokuje.

    A kończąc - jeśli doszłoby do kupna AR przez VAG, to dla mnie byłby to koniec marki.
    Dramatyzujesz z tym końcem marki. Ostatni dobry model AR 159 był przecież oplem vectra w przebraniu. I tylko dzięki Niemcom był to dobry samochód. Na świecie jest miejsce dla 4 koncernów automotive: z USA, Niemiec, Chin i korei&japan. Na taki drobiazg jak Fiat czy AR nie ma globalnie miejsca. Motoryzacja o jakiej tu mówicie: jakieś dusze, emocje i tego typu marketingowe bullshity, skończyły się 30 lat temu. Teraz ludzie pożądają passaty, golfy i tiguany. Te samochody dają wszystko czego współcześni ludzie chcą od motoryzacji. Są przemyślane, dobrze wykonane, bezawaryjne, nowoczesne itd itd. Taki golf w miesiąc sprzedaje się w ilości jakie AR w rok sprzedaje wszyskich modeli. Teraz wychodzi wersja 8 tego bestsellera przy którym AR będzie wyglądał jak zabytek.

  10. #130
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Jeszcze apropo tych salonów, które winicie za brak sprzedaży. Passata B8 kupiłem przez internet, żona kupiła tiguana przez internet, a ja wymieniłem passata po prawie 3 latach na nowego touarega tez przez internet. Z salonem i tzw handlowcem nie chce mieć doczynienia. Jadę tam tylko odebrać samochód. Tesla nie ma salonów i sprzedaje się świetnie przez internet. Porównajcie sobie strony VAG, BMW, MERCEDESA do AR czy co gorsze fiata. Cały FCA kompletnie nie rozumie świata w jakim się znalazł. Przestarzałe produkty, podejście do sprzedaży, klienta, potrzeb itd. A gdzie nowe trendy w których już niemieckie firmy się zakorzeniły jak carsharing. Historyczne obecnie najmniej młodych ludzi robi prawo jazdy, bo samochód kojarzy im się z kosztami, brakiem miejsca do zaparkowania, uciążliwością oraz ekologia. A wy mówicie o jakichś emocjach. Nikt tego obecnie nie rozumie. Dlatego AR zostanie zlikwidowane w ciągu paru lat, bo żaden normalny inwestor nie pozwoli się tak dymac na kasę bez przerwy.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory