Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1511
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Ty porównujesz Giulię z 508 156 prowadziła się najlepiej z przednionapędowców klasy średniej z tamtego okresu, czyli od około 90% konkurencji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1512
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Gdzie ja porównałem 508 do Giuli? Napisałem tylko o cenie bo ta jak ze Pezota jest dość wysoka. Ja zawsze porównuje auta tam gdzie sam producent chce się stawiać, a Alfa się nigdy nie chciała stawiać przy Peżocie czy Reno ale niestety tylko przy nich wypadała konkurencyjne dlatego pojawiają się takie porównania tym bardziej, ze 99% użytkowników tego forum posiada używane Alfy i kupując je nie zastanawiają się nad wyborem Alfa vs Mercedes/BMW tylko Alfa vs Renault/Citronen/Peugeot. 159 na rynku wtórnym rzadko zestawia się z E90 czy W204, a częściej z Laguna czy C5tką Giulietta nadal sprzedaję się w miarę przyzwoicie jak na Alfe bo cena po 10 latach spadła do poziomu realnej konkurencji i jest adekwatna do "prymitywnego" FWD i "turbopierdziawek"
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 31-10-2019 o 21:29

  3. #1513
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że 508 przez pierwsze półrocze sprzedało się około 20000 sztuk to śmiem twierdzić, że się nie znasz Albo że Peugeot ze swoją ofertą lepiej trafia w gusta klientów niż Alfa co w sumie na jedno wychodzi.

    Widać, że jeżeli chodzi o tą półkę cenową klienci wolą wyraziste wzornictwo i marki z własnym charakterem niż małpowanie stylu niemieckiej trójki.
    Taka sprzedaz to katastrofa. Ale ten nowy 508 to tylko lifting poprzedniego 508 bo technika ta sama.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1514
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Katastrofą to jest sprzedaż Talismana, po prostu takie auta w takich cenach się ciężko sprzedają. Tym bardziej, ze w tej klasie jest spora konkurencja i jak ktoś ma wydać ponad 150k zł to się już mocno zastanawia. Po prostu niektórzy niepotrzebnie chcą się pchać w klasę, w której nikt ich nie chce kupować. Mało kto wyda prawie 200K zł na Talismana, 508 czy na Giulie jak w tym zasięgu jest BMW 3 czy C klasa


    Portfolia zaprezentowane dziś inwestorom czyli pewnie PSA chyba nie wymaga komentarza

    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 31-10-2019 o 22:12

  5. #1515
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Katastrofą to jest sprzedaż Talismana, po prostu takie auta w takich cenach się ciężko sprzedają. Tym bardziej, ze w tej klasie jest spora konkurencja i jak ktoś ma wydać ponad 150k zł to się już mocno zastanawia. Po prostu niektórzy niepotrzebnie chcą się pchać w klasę, w której nikt ich nie chce kupować. Mało kto wyda prawie 200K zł na Talismana, 508 czy na Giulie jak w tym zasięgu jest BMW 3 czy C klasa


    Portfolia zaprezentowane dziś inwestorom czyli pewnie PSA
    Kupuje sie passata. Nie ma niczego lepszego w tej klasie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1516
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Mi się akurat 508 spodobał. I cena była lepsza a to spory plus.

    Nie powiedziałem, że 508 nie jest ładny Bo jest
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  7. #1517
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Talismana kupują taksówkarze z CDG, ORY i paru innych lotnisk
    508 to nie żaden lift tylko całkowicie nowa karoseria, bezramkowe szyby i świetny w swojej klasie design - wyrazisty, silniki sobie zmienią jak będą chcieli
    jakośc wykonania - wracam do tandety w przednim zderzaku Giulii i polecam obejrzeć 508, sorry, nie wolno tak dawać dupy w tej klasie, to nie Dacia

    156 nie była tania, w zasadzie była droższa niż Giulia, proszę tylko zrobić porównanie cena w salonie 156 vs pensja w 1997 roku i to samo dla Giulii w czasach współczesnych
    ...

  8. #1518
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Kogo obchodzi napęd? Właśnie grupę docelową Alfy . To nigdy nie będzie na tyle masowy produkt, żeby przejść na FWD i odpuścić temat. Lancia była masowa, FWD i już po Lancii. No a Maserati jednak marka luksusowa. Najtańsza wersja Ghibli jest 3 razy droższa od najtańszego BMW 3 czy Mercedesa C. A to ten sam segment.
    No i ta grupa docelowa jakaś mało liczna......
    Jakoś ta grupa docelowa chętniej kupowała, jak był FWD.... modelu 159 sprzedano przez 6 lat około ćwierć miliona sztuk.
    Modelu 156 zdaje się, z pół miliona czy więcej?
    Przypomnij mi, ile przez 3 lata sprzedano Giulii?
    No a Lancia...
    Lancia była masowa? Naprawdę, Radek???
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 31-10-2019 o 23:59

  9. #1519
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Taka sprzedaz to katastrofa. Ale ten nowy 508 to tylko lifting poprzedniego 508 bo technika ta sama.
    A ja myślałem, że mimo że dziwny i męczący, chociaż jednak masz blade pojęcie o czym piszesz... Cóż czasem człowiek się myli

  10. #1520
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post

    156 nie była tania, w zasadzie była droższa niż Giulia, proszę tylko zrobić porównanie cena w salonie 156 vs pensja w 1997 roku i to samo dla Giulii w czasach współczesnych
    To może ja tak moim przykładem z życia polecę.W 2001 moja mama kupowała w salonie 156 1.8 TS za 68.000.W tym samym czasie jej wspólniczka kupiła Passata 1.8 za 82.000.Auta praktycznie w tym samym wyposażeniu.Oba kupione w tym samym mieście, w lutym 2001-produkcja 2000.Teraz Passata w podobnym wyposażeniu kupisz taniej od Giuli.Oczywiście można się przerzucać cennikami, ale ja mówię o realnej wzięitej z życia sytuacji.
    P.S Auta oczywiście nowe.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory