Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1561
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    Prawdziwym dramatem jest brak następców Giulietty i Mito, brak Giulii kombi
    Od ponad 150 stron bijecie tu pianę, jak FCA powinno podnieść sprzedać Alfy Romeo, no to macie konkretne rozwiązanie w nowym planie - następcami tych trzech modeli będą SUV-y, a powód można podsumować krótkim sloganem - "Wybór Klientów"
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #1562
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mnie to nie przeszkadza. SUVów nie lubię, na crossovera może bym się skusił. Jakby dzięki temu marką przetrwała i miała widokimna przyszłość to jestem za. Pytanie czy tak będzie.

  3. #1563
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Czy można prosić o jakąś wróżbę na dobranoc dotyczącą FCA, czy to już kolejny żywy trup po Alfie?

  4. #1564
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4T MA Distinctive 2011 - kasacja :( ---> Giulietta 2013 170@215KM Sport + Premium
    Postów
    41

    Domyślnie

    powtórzę sie ale plan na Alfę poszedł razem z Marchionne do grobu. On był gwarantem, że marka będzie się rozwijać a nie stać w miejscu jak to jest w tej chwili. Rozumiem rezygnację z 8C ale nie wypuszczanie GTV jest czystym debilizmem, tak samo jak brak nowej Giulietty. Alfa, która od korzeni jest marką sportową robi sie z niej rodzinnego kanapowca bazując na tych planach, które pokazali ... poza tym jestem bardzo ciekaw jakie plany mają na zespół Alfy w F1 bo już się pojawiają głosy żeby ich ściągać ale może jak PSA wchodzi to im kasy dołoży i będzie zespół Alfa Romeo-Peugeot jak był kiedyś Mercedes-McLaren. Czytałem gdzieś, że inwestorzy chryslera naciskają na włochów żeby Ci Alfę niemcom albo chinolom sprzedali ale nie wierzę, żeby do tego doszło.

  5. #1565
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    macie konkretne rozwiązanie w nowym planie - następcami tych trzech modeli będą SUV-y, a powód można podsumować krótkim sloganem - "Wybór Klientów"
    Poczekajmy jeszcze, jak to się będzie sprzedawać...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #1566
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał chicco Zobacz post
    powtórzę sie ale plan na Alfę poszedł razem z Marchionne do grobu. On był gwarantem, że marka będzie się rozwijać a nie stać w miejscu jak to jest w tej chwili. Rozumiem rezygnację z 8C ale nie wypuszczanie GTV jest czystym debilizmem, tak samo jak brak nowej Giulietty. Alfa, która od korzeni jest marką sportową robi sie z niej rodzinnego kanapowca bazując na tych planach, które pokazali ... poza tym jestem bardzo ciekaw jakie plany mają na zespół Alfy w F1 bo już się pojawiają głosy żeby ich ściągać ale może jak PSA wchodzi to im kasy dołoży i będzie zespół Alfa Romeo-Peugeot jak był kiedyś Mercedes-McLaren. Czytałem gdzieś, że inwestorzy chryslera naciskają na włochów żeby Ci Alfę niemcom albo chinolom sprzedali ale nie wierzę, żeby do tego doszło.
    Przypomnę że od korzeni Lamborghini jest marką rolniczą. A BMW silnikową. Nic nie jest zapisane w kamieniu. Jeżeli Alfa może przetrwać robiąc miejskie wozidła to dobrze. Zwłaszcza że na "sportowe" Alfy nie ma klientów i tutaj skasowanie GTV i 6 czy tam 8C to dobra decyzja.

  7. #1567
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Przypomnę że od korzeni Lamborghini jest marką rolniczą. A BMW silnikową. Nic nie jest zapisane w kamieniu. Jeżeli Alfa może przetrwać robiąc miejskie wozidła to dobrze. Zwłaszcza że na "sportowe" Alfy nie ma klientów i tutaj skasowanie GTV i 6 czy tam 8C to dobra decyzja.
    Wydaję mi się że Alfa po fuzji pójdzie bardziej w stronę 'modnego gadzetu' niż 'sportowego ducha'. I może to dobrze bo trzeba tą sprzedaż jakoś napedzic. Dziwię się tylko że nie zrobią od razu hatch'a. Dla mnie Julka to bardzo przyzwoite auto i paradoksalnie prawie kompletnie bezawaryjne. Nie miałem jeszcze tak bezawaryjnego auta odpukać, a miałem sporo... w sumie chyba tylko strach przed zakupem Alfy sprawia że nie odniosła większego sukcesu...lub kiepski serwis i dilerzy bo sam produkt jest świetny..

  8. #1568
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Poczekajmy jeszcze, jak to się będzie sprzedawać...
    Zawsze możesz zagłosować portfelem w salonie, bo amatorzy na 5-letnie hot-hatche nie są uwzględniani w statystykach sprzedaży
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #1569
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie mi to mignęło, ale ponoć ma być tez ograniczenie sprzedaży globalnej.
    Czyli mogą wycofać się z USA. Może paradoksalnie dzięki temu będzie kombi. I może nie będzie gtv tylko giulia sprint (coupe).

    Nie wiem jak wyglądają salony peugeota/citroena pod względem dbania o klienta. Może tutaj będzie jakaś poprawa...

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #1570
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    Wydaję mi się że Alfa po fuzji pójdzie bardziej w stronę 'modnego gadzetu' niż 'sportowego ducha'. I może to dobrze bo trzeba tą sprzedaż jakoś napedzic. Dziwię się tylko że nie zrobią od razu hatch'a. Dla mnie Julka to bardzo przyzwoite auto i paradoksalnie prawie kompletnie bezawaryjne. Nie miałem jeszcze tak bezawaryjnego auta odpukać, a miałem sporo... w sumie chyba tylko strach przed zakupem Alfy sprawia że nie odniosła większego sukcesu...lub kiepski serwis i dilerzy bo sam produkt jest świetny..
    To samo mam z 159 Tbi.Wlasnie minelo 3 lata posiadanie i calkowicie bezawaryjnej jazdy.Wczesniej wlasciciel w ciagu 4 lat wymienil tylna sprezyne Ti bo pekla ,zbiorniczek plynu chlodniczego i linke recznego.W zwiazku z tym moglem sobie pozwolic na wydech,wieksze turbo, program i pare drobiazgow.
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 02-11-2019 o 23:35
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory