Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1651
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    stacja w Norwegii fakt że wystrzeliła - ale jakiegoś wielkiego dramatu to nie spowodowało, w Teslach ludzie płonęli lub się dusili, tam nikt nie zginął, to początek drogi, per aspera...
    Per aspera ad Opel Astra? To podziękuję

  2. #1652
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    o Oplu to ja chyba nigdy nic jeszcze nie pisałem niech tak zostanie
    ...

  3. #1653
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Dodam jeszcze coś...
    VW (z cyklu klękajcie narody): VW to Polo, Golf i Passat i ich inkarnacje (np. auta Skody). SUV'y to sztuka dla sztuki, bo taki Tiguan czy Tuareg to takie same mrzonki sprzedażowe jak Patheon - auto lux ale ogólnie porażka (chyba ten sam błąd popełniła AR z Giulią) ). Oprócz tego w SUVach to dominuje Audi, BMW i auta koreańskie - wystarczy wyjść na ulicę.
    Z drugiej strony, takich zarabiających 'mułów' potrzebuje każda firma - w tym AR (KIA też zrobiło Stingera dopiero jak zalało rynek tanimi autami)

    Drugi aspekt, który się tu nie pojawił (chyba , bo przeczytałem 75% postów w tym wątku)
    VW jest z Niemiec - najbogatszego państwa Europy.
    AR z Włoch - kraju na skraju bankructwa.
    Stąd obywatel niemiec z dużym prawdopodobieństwem kupi nowe - bo go stać.
    Obywatel Włoch, chciałby nowe, ale kupi używane, nie koniecznie włoskie, tylko takie na jakie go stać. Stąd zapewne dlatego Lancia Ypsilon się dobrze sprzedaje we Włoszech - tanie i włoskie.

    Subiektywnie:
    Szkoda, że FCA łączy się z PSA.
    Wg mnie FCA powinno połączyć się z BMW bo BMW nie ma aut małych i użytkowych (Merc ma, Audi to VW więc też ma) a FCA nawet jakby nic nie dostała od BMW to miałaby podniesiony prestiż (ech...) na wzór Mini i być może mogłaby wtedy znowu zaistnieć. Tyle, że BMW też jest w finansowym dołku...

  4. #1654
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Touareg, suvy Audi i Porsche to nie sztuka dla sztuki tylko dobra sprzedaż z dobrą procentowo marżą... nie wiesz o czym piszesz
    ...Phaeton to dowód na to że nie można się pchać z buciorami ze złym znaczkiem na salony zarezerwowane dla high fashion

    ...Touareg, Phaeton
    ...

  5. #1655
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    A co jest nie tak ze Stelvio niby, że jest nie konkurencyjna? Bo o ile problemy Gulii widzę gołym okiem, to Stelvio jako SUV niby powinno się sprzedawać dobrze.
    A sie nie sprzedaje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1656
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Dodam jeszcze coś...
    VW (z cyklu klękajcie narody): VW to Polo, Golf i Passat i ich inkarnacje (np. auta Skody). SUV'y to sztuka dla sztuki, bo taki Tiguan czy Tuareg to takie same mrzonki sprzedażowe jak Patheon - auto lux ale ogólnie porażka (chyba ten sam błąd popełniła AR z Giulią) ). Oprócz tego w SUVach to dominuje Audi, BMW i auta koreańskie - wystarczy wyjść na ulicę.
    Z drugiej strony, takich zarabiających 'mułów' potrzebuje każda firma - w tym AR (KIA też zrobiło Stingera dopiero jak zalało rynek tanimi autami)

    Drugi aspekt, który się tu nie pojawił (chyba , bo przeczytałem 75% postów w tym wątku)
    VW jest z Niemiec - najbogatszego państwa Europy.
    AR z Włoch - kraju na skraju bankructwa.
    Stąd obywatel niemiec z dużym prawdopodobieństwem kupi nowe - bo go stać.
    Obywatel Włoch, chciałby nowe, ale kupi używane, nie koniecznie włoskie, tylko takie na jakie go stać. Stąd zapewne dlatego Lancia Ypsilon się dobrze sprzedaje we Włoszech - tanie i włoskie.

    Subiektywnie:
    Szkoda, że FCA łączy się z PSA.
    Wg mnie FCA powinno połączyć się z BMW bo BMW nie ma aut małych i użytkowych (Merc ma, Audi to VW więc też ma) a FCA nawet jakby nic nie dostała od BMW to miałaby podniesiony prestiż (ech...) na wzór Mini i być może mogłaby wtedy znowu zaistnieć. Tyle, że BMW też jest w finansowym dołku...
    Oh chlopie. Zamknales sie w rezerwacie AR, tiguana widziales moze w reklamie i caly czas masz w glowie wyobrazenie ze AR to potega. A wiec:
    Taki drobny artykulik: https://www.best-selling-cars.com/br...illion-tiguan/

    Oraz ten: https://www.just-auto.com/analysis/w..._id190856.aspx

    Dane sprzedazowe EU + USA od lutego 2017 (moment wejscia na rynek stelvio) - wrzesnia 2019:
    Stelvio: 88 856 szt
    Tiguan: 704 216 szt
    Touareg: 54464 szt

    Z czym wiec do ludzi...
    Tiguan i touareg pnie sie do gory z kazdym rokiem a stelvio w 19 ma zapasc w sprzedazy.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1657
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Warto dodać, że Touareg siedzi na plycie MLBevo razem z 12 innymi modelami VAGa co znacząco redukuje koszty. Tak się dzisiaj zarabia na autach. Jedna platforma z jak najszerszą gamą modelową aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jeden kupi Touarega, drugi Urusa, a jak ktoś jest ślepy ale ma kase to kupi Bentayge

  8. #1658
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Warto dodać, że Touareg siedzi na plycie MLBevo razem z 12 innymi modelami VAGa co znacząco redukuje koszty. Tak się dzisiaj zarabia na autach. Jedna platforma z jak najszerszą gamą modelową aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jeden kupi Touarega, drugi Urusa, a jak ktoś jest ślepy ale ma kase to kupi Bentayge
    Jezdzilem stelvio, mam obecnie od roku nowy model touarega, a zona nowego tiguana (230 ps dsg 4x4). Touareg stanowi klase sama dla siebie i fiat nie ma nic co mogloby z nim obecnie konkurowac (wlacznie z grand chiroki - BTW okrutny zyg) a Tiguan jest zwyczajnie znaczaco lepszy od Stelvio. Oprocz oczywistych rzeczy jak zaawansowanie technologiczne przewyzszajace prymitywne stelvio to ma swietna jakosc wykonania. Idealne auto w tym segmencie. Poza tym nie placzcie za segmentem D - to juz ostatnie podrygi. VW nie byl zdecydowany czy projektowac nowego passata ale jednak z uwagi na wciaz bardzo duza sprzedaz (jednak mniejsza jak tiguan, tak golf tez sprzedaje sie gorzej od tiguana) bedzie B9. Suvy sa swietne. Sam wszedlem jeszcze w B8 bo sie z tego smialem. Ale po jezdzie touaregiem juz nie wracam. Sam sie smialem z tego trendu ale teraz doskonale go rozumiem i w 100% popieram. A AR jesli chce przetrwac to wywalac giulie, giuliette i nigdy nie wracac. Walnac super zaawansowanych 5-6 suvov roznej wielkosci i bedzie sie sprzedawac. I nawazniejsze. Moze byc naped na jedno kolo, 2 cylindry, ale ma byc online, laserowe lampy, systemy autonomiczne. Jesli tego nie bedzie to zegnaj marko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1659
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    muszę specjalnie opisać że znam konstrukcję i wiem co wytwarza energię i do czego ona jest później kierowana czy łaskawie wybaczysz mi skrót myślowy i nazwanie samochodu z silnikiem elektrycznym
    z ogniwem wodorowym samochodem hasłowo "na wodór"? tak, wiem że nie balonik z wodorem dmucha na łopatki
    Były silniki spalania wewnętrznego z wodorem jako paliwem Żeby nie było, sam kibicuje Mirai i tej technologii za co tutaj nie raz i nie dwa obrywałem podwójnie. Bo nie dość że wolałbym elektryka zamiast Busso, a jeszcze takiego na wodór to już w ogóle ciężka herezja Niestety na razie większa szansa na stacje ładowania niż tankowania wodoru, w każdym razie w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 08-11-2019 o 08:00

  10. #1660
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Niestety na razie większa szansa na stacje ładowania niż tankowania wodoru, w każdym razie w Polsce.
    A to jest osobny temat i równie ciekawy bo tylko czekać aż problem ze stacjami ładowania w PL wystrzeli w pysk którejś ekipie rządzącej. Chodzi mi o przestarzałą sieć przesyłu energii która już teraz w lato potrafi nie wyrobić a co dopiero w przypadku nagłej i szybkiej elektryfikacji pojazdów...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory