Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1951
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Cóż, trzeba było nie kupować tyle dizelków... Ludzie się jakoś na nie nie rzucili.
    To dziwne bo na stronie Alfy w ofercie z 2017 i 2018 same benzyny ;]

  2. #1952
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To dziwne bo na stronie Alfy w ofercie z 2017 i 2018 same benzyny ;]
    Te samochody sa niesprzedawalne. To
    Koniec. Po lifcie bedzie jeszcze gorzej (o ile to mozliwe).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1953
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Jasne, już to widzę. Póki co kilka postów wyżej podałem realny przykład na samochodzie, który nadal jest w ofercie, Stelvio za 155k do kupienia, o realnej cenie rynkowej katalogwej 178k udawało na wyprzedaży takie za 218k. Jak mają robić takie promocje to niech się... Jak widzę te poprzekreślane kwoty powyżej 200k za samochody z podstawowym silnikiem, fotelami z tapicerką materiałową, najmniejszymi felgami... To mnie śmiech ogarnia.

    .
    Przecież katalogowo bazowe Stelvio kosztuje 181600 więc kręcisz kolego, nie mógł żaden egrzemlarz kosztować 178k katalogowo , chyba że w wersji business a pewnie takich nie oglądałeś.

    150 K z wyprzedaży to super cena za tak fajny samochód, mój sąsiad kupił w tej cenie Lexusa ux200 170KM, o klasę mniejszego, co tu porównywać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 21-11-2019 o 20:11

  4. #1954
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    No ale patrzcie. Kupujecie sobie samochód, jakiś tam. Nowy. Stoi sobie na podjeździe i nikomu nie wadzi. Tymczasem odkąd go macie, zaczepia was jakiś randmowy typ, ani to sąsiad ani nikt znajomy, który z uporem wartym lepszej sprawy wbija wam na ogród i opowiada, jaki to szajs kupiliście, i jakie to inne auta są fajniejsze. I tak dzień za dniem. Pomijam, że normalnie to powinien dostać kopa w dupę na dzień doby i do widzenia, to jaki rodzaj sieczkarni typ ma we łbie? Opętanie, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne, a może mu żal dupsko ściska, że nigdy nie miał odwagi sobie takiego kupić? Może go ksiądz proboszcz molestował za młodu i teraz odreagowuje? Kto wie, mógłby być ciekawy przypadek dla patologa.

  5. #1955
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Na stronie jest info, że od 150k w górę. Tak czy inaczej okolice 220k to już samochody bardzo dobrze wyposażone a nie golasy, więc to zwykła ściema. No chyba że Stelvio doposazone kosztuje ponad 250k, ale to już pułap suvow wyższej klasy.

    Jeżeli ktoś kupił za 150k UXa no to przepraszam ale to dramat. Niewiele drożej można kupić NXa, który jest nieporównywalny do mniejszego brata.

  6. #1956
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Sprawdź cennik zanim posądzisz sprzedawców Alfy o ściemę. 150K kosztuje wersja specjalna Business, normalnie wersja super zaczyna się od ponad 190K, parę opcji i masz 218K. Jeśli sprzedają go za 155K to chyba dobra cena, konkurencyjna dla NX-a o którym piszesz.

  7. #1957
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sprawdź cennik zanim posądzisz sprzedawców Alfy o ściemę. 150K kosztuje wersja specjalna Business, normalnie wersja super zaczyna się od ponad 190K, parę opcji i masz 218K. Jeśli sprzedają go za 155K to chyba dobra cena, konkurencyjna dla NX-a o którym piszesz.
    Jezeli Uxa kupil za 155k to rzeczywiscie lekkie zboczenie...chyba kazdy wolalby kupic za ta pieniadze stelvio czy Nxa...Ux to segment przeciez przyszlego Tonale...

  8. #1958
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    NX zaczyna się od 159 tys. za golca a sąsiad ma nieźle wyposażoną wersję, na wielkości wozu mu chyba nie zależało, byle był LEXUS.

  9. #1959
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    To za ile zaczyna się katalogowa cena to jedno, a to za ile się kupuje to drugie. Ja akurat mam NXa w leasingu kupionego za trochę ponad 160k i nie jest to najniższa wersja. Natomiast UX to nieporozumienie. Jeździłem takim za 186k i w życiu bym go nie kupił. Jakośc materiałów i ogólny feeling samochodu dużo gorszy niż NX. Nie mówię już o zespole napędowym bo to przepaść. No ale co kto lubi. Dlatego akurat nie jaram się Tonale, bo wiem że ten segment samochodów jest rozczarowujacy, płacisz dwa razy więcej za coś jakości Giulietty. Co do ceny Stelvio to aby zakończyć temat wiem jak wygląda wersja wyposażenia za 220k, i tamta nawet nie stała obok niej. Naprawdę te promocje to jak polskie black friday, podwyższa y cenę a później ja obniżamy i macie promocje.

  10. #1960
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To dziwne bo na stronie Alfy w ofercie z 2017 i 2018 same benzyny ;]
    No cóż, faktycznie, w 2016 jeszcze całkiem niedawno stały same diesle... O tym już też pisałem, to kwestia ceny - jak kupowałem Peżota, dostałem oferty na samochody ze stocku, różnica w cenie pomiędzy tym z zapasu, a takim z zamówienia, nie była wystarczająco zachęcająca, tutaj jest pewnie podobnie. Ja Giuliettę z zamówienia brałem z rabatem 17% od ceny katalogowej. W Peżocie wyszło 19%. To po co szukać po stocku?
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 22-11-2019 o 09:07
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory