Strona 2 z 445 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Niekoniecznie, wiele firmowych flot nie akceptuje suvów, a tam się nabija wolumeny

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Panowie moim zdaniem to wszyscy teraz podnoszą larum, pojawi się wiele artykułów ze Alfa nad przepaścią, w zapaści itp. Ogólnie moim zdaniem nie jest to coś bardzo szczególnego, na pewno można było się spodziewać spadku sprzedaży, kiedy nie mamy nic do zaoferowania w segmencie B, MiTo papa, a widać po Ypsylon, że Włosi lubią ten segment i to włoskie samochody, segment C ma już 10 lat i został pozbawiony ciekawych silników, no przepraszam ale Giulią i Stelvio to chyba mega wolumenów to się nie zrobi... W Polsce sprzedaż 2019 pierwsze półrocze i tak +15%, no a w Europie minus 40... Nadzieja w Tonale i w liftach

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Za drogo+za uboga oferta+ogólna jakość produktu a tym bardziej obsługi klienta mizerna=kicha. Pzdr.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Całkiem niedawno w AŚ był test Giulii, Puga 508 i renówki talisman. W konkurencjach nadwozie/napęd/zawieszenie AR górowała nad konkurencją. Finalnie jednak zajęła 3 miejsce, wszystko położyła konkurencja koszty. AR przegrała tu bardzo sromotnie. Testujący podkreślali, że gdyby nie musieli patrzeć na koszty to bez wahania zdecydowali by się na giulię. Różnica 25 tys. to jednak nie jest mało. Wysoka cena nie sprawia, że jest się automatycznie premium. Na to trzeba trochę zapracować i przekonać do tego ludzi. Zresztą nie oszukujmy się do jakości ałdi sporo im brakuje. Wg mnie AR na tą chwilę powinna być konkurencją (cenową) dla peugeota, renault czy forda (bo technicznie powinna być od nich lepsza). CCC cena czyni cuda. Dopiero jak się gawiedź przekona do AR to dopiero można wchodzić na wyższy poziom.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Za drogo+za uboga oferta+ogólna jakość produktu a tym bardziej obsługi klienta mizerna=kicha. Pzdr.
    Dokladnie tak jak napisales. Ja przez lata jezdzilem alfami (zona rowniez) a mimo to kupilem w zeszlym roku samochody u konkurencji. Zona tez juz nie jesdzi alfa i tak oto AR stracila dwoje klientow. Ceny alfy w katalogu sa sztucznie zawyzone a sprzedawcy maja tabelki jakie rabaty moga dawac na poszczegolne konfiguracje. Tak naprawde cena samochodu od ktorej moge zaczac rozmawiac to ta po uwzglednieniu rabatow tabelkowych.
    Obsluga klienta to jakas porazka, sprzedawcy robia laske ze odpowiedza na pytania, czesto ignoruja potencjalnego klienta a o wyslaniu oferty na maila to juz mozna pomazyc. Nie wiem moze na ogladniecie samochodu w salonie trzeba sie ubrac u armaniego to wtedy sprzedawca cie nie oleje...
    Jak do tego dodamy choroby wieku dzieciecego samochodow to juz sie odechciewa alfy.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Całkiem niedawno w AŚ był test Giulii, Puga 508 i renówki talisman. W konkurencjach nadwozie/napęd/zawieszenie AR górowała nad konkurencją. Finalnie jednak zajęła 3 miejsce, wszystko położyła konkurencja koszty. AR przegrała tu bardzo sromotnie. Testujący podkreślali, że gdyby nie musieli patrzeć na koszty to bez wahania zdecydowali by się na giulię. Różnica 25 tys. to jednak nie jest mało. Wysoka cena nie sprawia, że jest się automatycznie premium. Na to trzeba trochę zapracować i przekonać do tego ludzi. Zresztą nie oszukujmy się do jakości ałdi sporo im brakuje. Wg mnie AR na tą chwilę powinna być konkurencją (cenową) dla peugeota, renault czy forda (bo technicznie powinna być od nich lepsza). CCC cena czyni cuda. Dopiero jak się gawiedź przekona do AR to dopiero można wchodzić na wyższy poziom.
    Jakość nie jest niższa niż Audi czy BMW tylko tam sprzedaje sie produkt w sposób odpowiedni- nie ma znaczenia jego jakośc tylko to co potrafi wcisnąć sprzedawca - tam salon pachnie świeżością, klient zasypywany jest ofertami ma wybór wersji nadwoziowych, możliwość jazd testowych etc. potem przychodzi do AR i ... uderza głowią w PRL-u - sprzedawcy nie widać, nic nie wie, łaskę robi że cokolwiek odpowie, samochody osyfione okurzone upaplane, o ile cokolwiek jest na salonie, o demówkach nikt nie słyszał a jak są to również zapuszczone w absuradlanych konfiguracjach jak na początku Giulia w dieslu z manualem. Katalogi to czarno- białe xero bo przecież koszy a o ofertach finansowania nikt nie słyszał i a zapytanie o tego typu ofertę wywołuje niemal popłoch bo sprzedawca nie odróżnia leasingu od kredytu. Absurd goni absurd.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jakość nie jest niższa niż Audi czy BMW tylko tam sprzedaje sie produkt w sposób odpowiedni- nie ma znaczenia jego jakośc tylko to co potrafi wcisnąć sprzedawca - tam salon pachnie świeżością, klient zasypywany jest ofertami ma wybór wersji nadwoziowych, możliwość jazd testowych etc. potem przychodzi do AR i ... uderza głowią w PRL-u - sprzedawcy nie widać, nic nie wie, łaskę robi że cokolwiek odpowie, samochody osyfione okurzone upaplane, o ile cokolwiek jest na salonie, o demówkach nikt nie słyszał a jak są to również zapuszczone w absuradlanych konfiguracjach jak na początku Giulia w dieslu z manualem. Katalogi to czarno- białe xero bo przecież koszy a o ofertach finansowania nikt nie słyszał i a zapytanie o tego typu ofertę wywołuje niemal popłoch bo sprzedawca nie odróżnia leasingu od kredytu. Absurd goni absurd.
    Jednak minimalną różnicę to bym jednak zauważył jeżeli chodzi np. o Audi, w BMW nie wiem nie znam bardzo więc się nie wypowiadam, nowe A5 ma małżonka to jednak troszkę widać, nie ma dużej, ale troszkę jednak.
    Ale szczerze to nie wiem gdzie aż taki syf widzicie i podejście chu...owe, ja byłem w dwóch salonach Alfy w Lublinie i w Warszawie u Bołtowicza, jeżeli chodzi o cześć salonową to raczej tak źle nie było, obsługa szybko sprawnie, demo były łącznie ze Stelvio Q, wszystko załatwione na telefon, pojechałem po odbiór. Co do salonu Audi przynajmniej w Lublinie to jakoś przepaści nie widać aż takiej jak piszesz

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Akurat nasze lubelskie Automobile Torino jest faktycznie wyjątkiem. Już nie raz było wspominane, że jest bardzo w porządku pod względem serwisu i obsługi. Ja też z własnego doświadczenia i wizyt jestem zadowolony. Tym bardziej dziwią mnie opinie o innych aso... No ale coś musi w tym być...

  9. #19
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Mi się wydaje ,że podstawa to cena i sposób finansowania.
    Która firma kupuję dziś za gotówkę?
    Popatrzcie na oferty finansowania choćby jagura.
    To co proponuje fca i schody przy tym to jakaś porażka.
    Propozycje mailowe nawet wspomnianego tu Torino to czekanie i czekanie .
    Ja już rok czekam.
    Skoro fca nie ma ochoty mi sprzedać samochodu to niech zwijają manatki ,ja za nimi biegać nie będę.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    heh przewidziałem to po premierze Giulii a Stelvio tylko mnie w tym upewniło, pisałem i mówiłem o tym nie raz...
    wcześniejsze wyniki były windowane zakupami przez dealerów na plac
    jak tam wyprzedaże rocznika 2017? pytanie retoryczne
    ...a przepraszam, nawet 2016 bez przebiegu są dostępne
    ...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory