Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2221
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Chciałbym poruszyć też temat Alfy jako premium.
    Odnośnie tego pytania, to tutaj jest cały wątek temu poświęcony:
    https://www.forum.alfaholicy.org/for...hlight=premium

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tu masz ogląd, z czym porównywano Alfę 75:
    Odnośnie tego zestawienia, którego teraz jakoś nie widzę i mi się nie wyświetla, to jakoś mi się wydaje z tego co zapamiętałem co było (bo teraz nie widzę) to jakoś bardziej jeżeli chodzi o lata produkcji to mi się kojarzy Alfa 155 nie 75. Tak czy inaczej było najstarszym modelem w tym zestawieniu.

    Audi 90 - 1987 - 1994
    BMW E36 - 1990 - 1998

    Alfa 75 - 1985 - 1992
    Alfa 155 - 1992 -1998

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    bo mam wrażenie że premiumy w AR są takie szarpane bez ciągłośc
    No ogólnie właśnie kłopotem jest to, że gama modelowa ogólnie w Alfie nie ma ciągłości i o tym już wcześniej pisałem, że może rzutować na sprzedaż, bo dużo ludzi kupują nowszy model samochodu, którym jeździli obecnie, a jak nie ma nowego to kupują co innego, a jak już przejdą do innej marki to często mając na względzie powyższe, w niej zostają

  2. #2222
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Ok. A co z tym premium alfy z przed 166 ew. 164?
    Od początku lat 80 czarna dziura?
    Czy ktoś może za premium uznawał alfę 90?
    To wbrew pozorom jest związane z dzisiejszą sprzedażą Guli, bo mam wrażenie że premiumy w AR są takie szarpane bez ciągłości.
    Miałeś wrzuconą okładkę gazety, gdzie Alfa 75 jest porównywana do nowej E36, Balerona, Audi, Accorda i Lancii... To nie są samochody premium? Porównania Alfy 90 z BMW z ówczesnej prasy, AR 159 z Lexusem IS oraz BMW 3. Co tu jeszcze trzeba udowadniać?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2223
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    No nie wiem. Patrzę na 75 i 90 z zewnątrz, wewnątrz i nic premium tam nie widzę
    No ale to ja. Widocznie nie ogarniam
    Ze 159 się zgadzam, co już pisałem wcześniej.

    P.S. A BMW 3 jako premium wogóle nie rozumiem.
    Za stary jestem. Pamiętam jak te auta w latach 80 były troszkę większe od Golfa, a w klasie premium to chodziły BMW 5 i 7.
    Się pozmieniało.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 05-12-2019 o 17:50

  4. #2224
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Moim zdaniem jest akurat odwrotnie - i mówię to m.in. jako syn jednego z pierwszych właścicieli E36 w Polsce. Wtedy to był statek kosmiczny i przeskok w porównaniu do E36 niesamowity, teraz wygląda jak gruz... Baleron mi się nigdy nie podobał, Audi jak to Audi, Honda i Lancia takie generyczne trochę. Uroda 75-ki jest mocno dyskusyjna, ale nikt jej nie pomyli z niczym innym . Oczywiście, daleko mi do stwierdzenia, że 75 jest samochodem ładnym .
    No ale przecież nie powiesz mi, ze E36 pomylisz z czym innym albo tym bardziej Audi 80tke, która w czasach kanciastych wozów mocno się wyróżniła. Kiedyś wszystkie auta się jakoś wyróżniały, a teraz? Jak pierwszy raz zobaczyłem foty nowej BMW serii 2 gran coupe to myślałem, ze to jakaś nowa KIA albo Hyundai




    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    No nie wiem. Patrzę na 75 i 90 z zewnątrz, wewnątrz i nic premium tam nie widzę
    No ale to ja. Widocznie nie ogarniam
    Ze 159 się zgadzam, co już pisałem wcześniej.

    P.S. A BMW 3 jako premium wogóle nie rozumiem.
    Za stary jestem. Pamiętam jak te auta w latach 80 były troszkę większe od Golfa, a w klasie premium to chodziły BMW 5 i 7.
    Się pozmieniało.
    Dziś też są troszkę większe od Golfa. Bo zarówno segment C jak i D urósł. Premium nigdy nie określa segmentu, a pozycje na rynku. Tak samo może być premium segmentu E jak i segmentu C bo to hasło wymyślone na potrzeby marketingu
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-12-2019 o 18:00

  5. #2225
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    BMW 3 jako premium wogóle nie rozumiem.
    Za stary jestem. Pamiętam jak te auta w latach 80 były troszkę większe od Golfa, a w klasie premium to chodziły BMW 5 i 7.
    Się pozmieniało.
    Nie nadążam za Twoim tokiem myślenia, to znaczy, że bmw 5 jest premium, a 3 już nie? To idąc tym tokiem rozumowania porsche macan nie jest premium, a cayenne już tak? Znaczy, że małe auta nie mogą być premium, a tylko duże?
    Co ma segment do pozycjonowania marki? To raczej marka jest premium albo nie, a nie dany segment.

  6. #2226
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION], może mam tok rozumowania taki, a nie inny bo pamiętam czasy (jako dzieciak, aż tak stary nie jestem ) jak pierwsze Mercedesy zastępowały na naszych drogach Wołgi. Wtedy wóz premium był prawie równoznaczny z limuzyną. BMW 3 odbieraliśmy jako mały szybki wóz, ale luksusami nie grzeszył, dyrektorzy firm się przesiadali do dużych luksusowych aut i to było to premium. Jakoś BMW 3 nikomu się tak nie kojarzyło... widocznie "moja definicja" nie przystaje do dzisiejszych czasów. W sensie, że bardziej odbieram jako premium poszczególne modele niż całą markę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Premium nigdy nie określa segmentu, a pozycje na rynku. Tak samo może być premium segmentu E jak i segmentu C bo to hasło wymyślone na potrzeby marketingu
    O i to jest chyba sedno tego, czyli puste hasło za którym u części producentów/modeli idzie jakaś wartość dodana, a u części nie.
    To w takim razie powiem tylko, że w 33, 75 i 90 żadnej wartości dodanej, która by uzasadniała traktowanie ich jako auta premium nie widzę.

  7. #2227
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    O i to jest chyba sedno tego, czyli puste hasło za którym u części producentów/modeli idzie jakaś wartość dodana, a u części nie.
    To w takim razie powiem tylko, że w 33, 75 i 90 żadnej wartości dodanej, która by uzasadniała traktowanie ich jako auta premium nie widzę.
    Dokładnie tak to czasem działa i widać to po dyskusji o Giulieccie na poprzedniej stronie. Alfa jest Premium jednakowoż nie oferując nic więcej (a nawet zdecydowanie mniej) niż podana przeze mnie konkurencja w segmencie C, która do półki premium nie należy ale i tak jej wysoka cena (giulietty veloce) jest dla niektórych uzasadniona bo przecież to premium i mogła by być nawet droższa
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-12-2019 o 18:29

  8. #2228
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Premium to taki marketingowy bełkot mający wyciągnąć od klienta więcej kasy niż towar jest wart. Ostatnio Mazda tak stwierdziła i co jej zrobisz, zabronić nie możesz, a ludzie kupują. Widać taka łatka jest do czegoś potrzebna.

    Co do ciągłości wozów z segmentów E to Alfa ma praktycznie nieprzerwaną aż do 166:

    1900, 2000, 2000 Berlina, 2600, 1750, Alfetta Berlina, AR 6, 90, 164, 166. Dziura jest od zakończenia produkcji 166, wcześniej Alfa w zasadzie przez całą swoją historię oferowała wozy z segmentu E. Przed wojną nie było takie podziału, ale cywilne samochody Alfy kierowane były do bogatych ludzi nie do plebsu, więc najpierw 23 i 30HP, a potem 6C i 8C z karoseriami robionymi na zamówienie (przez Farina, Zagato i diabli wiedzą kogo jeszcze) można chyba traktować jako odpowiednik segmentów E i F.

  9. #2229
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    To w takim razie powiem tylko, że w 33, 75 i 90 żadnej wartości dodanej, która by uzasadniała traktowanie ich jako auta premium nie widzę.
    Porównaj sobie osiągi, wyposażenie itp. z klasą popularną... Alfa 90 miała otwierany spoiler w przednim zderzaku, żeby zwiększyć docisk, konstrukcję transaxle, silnik V6:

    https://www.youtube.com/watch?v=qGmTmXajxIA

    Nie wiem, czego byś oczekiwał od "samochodu premium" w 1985 roku? Świateł ksenonowych? Nawigacji? Działka laserowego?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Alfa jest Premium jednakowoż nie oferując nic więcej (a nawet zdecydowanie mniej) niż podana przeze mnie konkurencja w segmencie C
    Oczywiście jest to kompletna pierdoła, ale możesz sobie z ciekawości sprawdzić, kto w segmencie C oferuje nawiewy na tylną kanapę... Dla mnie to chyba wyróżnik premium, bo w Peżocie 308 czy Focusie nie ma ich co szukać, w Volvo V40 w podstawie nie ma. Za to w Giulietcie czy BMW 1 albo Audi A3 są .
    Giulietty w tej chwili nie ma co porównywać do Giulietty z roku 2010, kiedy miała premierę.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #2230
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czyli Skoda to też kiedyś był "Premium" bo model Popular z lat 30tych też miał transaxle tak samo jak VW typ 2 i 3 (następca Typ 3 był popularny Golf)

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory