Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2311
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Robi się dziecinnie. Ale o północy na Discovery "Fani 4 kółek" z Alfą 164L - pooglądam sobie premium.
    Superb be, Jaguar XE be - no bez jaj, ktoś tu za długo się wpatrywał w przód MiTo.

  2. #2312
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Stylistyka XE Cię porywa? Niby czym? Linią nadwozia? Tandetnym wykończeniem wnętrza? To takie brytyjskie "premium" z niewysokiem budżetem na projekt za wysoką kasę przy sprzedaży Taka tandeta w złotku w emeryckim opakowaniu.... No sorry, ale ja wolę np. BMW - lepiej jeździ, lepiej wygląda, i nie robi furory w Ciechocinku

    Update 1...


    Co do auta z kurą w logo, czyli niejakiej Skody w wersji Laurent & Klement (czy jakoś tak)... To owszem.. Wygląda z zewnątrz zacnie... Nie zmienia to faktu, że w życiu bym tego nie kupił...

    Kupiłbym za to ... Stelvio Tak... Mój brat ostatnio postanowił sobie nabyć auto i między innymi rozważał Stelvio.... Niestety, Stelvio przegrało u niego z ... UWAGA! UWAGA! TO BĘDZIE NA SERIO ----- Stelvio przegrało z .... RENAULT ESPACE Initiale, które ma wszystko co można mieć na pokładzie... masowanie dupska, wentylowanie, kamery, podgrzewanie wszystkiego, itp. itd.... Stelvio przegrało, bo miało mniej bajerów za większą cenę...

    Brat jest przekonany, że wydał 170.000 zł w najlepszy możliwy sposób...

    Ja natomiast po kilku przejażdżkach Stelvio wiem, że kupię za 2-3 lata właśnie to auto, bo jest świetne.... I mam w d... czy sprzedaje się ono w liczbie 3 szt. na rok czy 10.000... I czy ma utratę wartości 30% czy 99% na rok...

    To auto ma swój styl... I ma fajny tandetny plastik na przednim zderzaku...

    Aha... I można wsiąść do niego w normalnych butach, a do "kotka" to chyba tylko w trepkach od YSL jak mniemam, am I right?...

    Update 2...


    jak ja kocham te "kotki"... Tą infantylność posiadaczy Jaguara... To chyba jakaś zaraza, że posiadacz auta marki Jaguar robi z siebie idiotę mówiąc o swoim dupowozie per "kotek"... No prostu wieś tańczy, wieś śpiewa... Znam to z autopsji - szwagier brata jest posiadaczem Jaga XF i nie używa innego określenia na swoje auto niż "kotek"... Ostatnio kotek mu się zesrał i stoi w serwisie... To częsta przypadłość tego "kotka"...
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 07-12-2019 o 07:22
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  3. #2313
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Stylistyka XE Cię porywa? Niby czym? Linią nadwozia? Tandetnym wykończeniem wnętrza? To takie brytyjskie "premium" z niewysokiem budżetem na projekt za wysoką kasę przy sprzedaży Taka tandeta w złotku w emeryckim opakowaniu.... No sorry, ale ja wolę np. BMW - lepiej jeździ, lepiej wygląda, i nie robi furory w Ciechocinku

    Update 1...


    Co do auta z kurą w logo, czyli niejakiej Skody w wersji Laurent & Klement (czy jakoś tak)... To owszem.. Wygląda z zewnątrz zacnie... Nie zmienia to faktu, że w życiu bym tego nie kupił...

    Kupiłbym za to ... Stelvio Tak... Mój brat ostatnio postanowił sobie nabyć auto i między innymi rozważał Stelvio.... Niestety, Stelvio przegrało u niego z ... UWAGA! UWAGA! TO BĘDZIE NA SERIO ----- Stelvio przegrało z .... RENAULT ESPACE Initiale, które ma wszystko co można mieć na pokładzie... masowanie dupska, wentylowanie, kamery, podgrzewanie wszystkiego, itp. itd.... Stelvio przegrało, bo miało mniej bajerów za większą cenę...

    Brat jest przekonany, że wydał 170.000 zł w najlepszy możliwy sposób...

    Ja natomiast po kilku przejażdżkach Stelvio wiem, że kupię za 2-3 lata właśnie to auto, bo jest świetne.... I mam w d... czy sprzedaje się ono w liczbie 3 szt. na rok czy 10.000... I czy ma utratę wartości 30% czy 99% na rok...

    To auto ma swój styl... I ma fajny tandetny plastik na przednim zderzaku...

    Aha... I można wsiąść do niego w normalnych butach, a do "kotka" to chyba tylko w trepkach od YSL jak mniemam, am I right?...

    Update 2...


    jak ja kocham te "kotki"... Tą infantylność posiadaczy Jaguara... To chyba jakaś zaraza, że posiadacz auta marki Jaguar robi z siebie idiotę mówiąc o swoim dupowozie per "kotek"... No prostu wieś tańczy, wieś śpiewa... Znam to z autopsji - szwagier brata jest posiadaczem Jaga XF i nie używa innego określenia na swoje auto niż "kotek"... Ostatnio kotek mu się zesrał i stoi w serwisie... To częsta przypadłość tego "kotka"...
    Za 2-3 lata szykujesz sie na uzywke? Bo nowych juz nie bedzie. Mysle ze w 2020- sprzedaz bedzie pochodzila tylko od niesprzedanych w poprzednich latach. Zaden normalny biznes nie trzyma calej fabryki, mocy, ludzi, dostawcow tylko po to zeby nic nie produkowac. I zgadza sie, espace jest znaczaco lepszym wyborem. Czasy prymitywnych wozow drabiniastych bezpowrotnie odeszly w niepamiec. Rynek je brytalnie wyeliminowal. Nowa corsa nawet jest lepsza, ma matrixy, nowoczesny infotainment, v.cockpit itd. Wchodzisz to takiej AR, AD2020 (pomijam plac z tylu salonu z masa nieprzedanych 3 letnich samochodow) i doswiadczasz powrotu do przeszlosci. RIP


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #2314
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=83363]Spk[/MENTION], ale Ty dużo wiesz o przyszłości...
    Tylko może nie bądź taki brytalny

  5. #2315
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Człowieku, kilka stron wcześniej pisałeś, że Alfa powinna zrobić samochód D w cenie 70K (czyli chyba jakości Dacii bo nie kojarzę jakiekolwiek konkurenta w podobnej cenie) i śmiesz twierdzić, że moje wypowiedzi są idiotyczne? Przeczytaj może jeszcze raz swoje posty....w stosunku do mojej osoby nie życzę sobie takich komentarzy.

    W mojej ocenie wypuszczenie Giulii i Stelvio to najlepsza rzecz, jaka przytrafiła się Alfie od czasu utraty samodzielności. Samochody, które są realną konkurencją dla najmocniejszych graczy w segmencie i z których każdy fan Alfy Romeo może być dumny. Sprzedaż w Europie jest słaba ale to przewidywali nawet decydenci FCA i dlatego liczono głównie na Amerykę i Chiny. I chyba ze względu na te rynki odpuszczono niższe segmenty niż D, co jak teraz widać było błędem. Jakby był na rynku następca Giulietty, nikt nie przejmował by się spadkiem sprzedaży droższych modeli bo wszystko by nadrabiał z nawiązką tańszy kompakt.
    W normalnych markach likwiduje sie modele nie przynaszace zysku. W alfie naleza do tej grupy wszystkie. A ty chcesz zeby alfa byla non stop na stracie na tych niedorobionych, przestarzalych wynalazkach ktorych nikt nie chce tylko po co aby jakis wyimaginowany kompakt to utrzymywal. Pogadaj z inwestorami ktorzy utopili w te pomysly fortuny co oni na takie pomysly.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #2316
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Mysle ze w 2020- sprzedaz bedzie pochodzila tylko od niesprzedanych w poprzednich latach.
    Producent zapowiedział lifty na 2020, a ty wiesz swoje, że nic nie wyprodukują, bo fabryki zatrzymają [emoji1787][emoji23][emoji28]
    Sów brak

    Na pewno Corsa jest lepsza od Stelvio, a ledowe tylne światła których nawet kierowca nie widzi rekompensują wszystkim krótkie siedziska z wiszącymi w powietrzu udami nóg i brak miejsca na tylnej kanapie.
    Dzięki czemu podróż dłuższa niż 100 km boli tak samo jak czytanie twoich postów.
    Zapomniałeś dodać, że dzięki tym wszystkim systemom Corsa będzie lepsza także od Jelcza. - a że 40 pasażerów będzie miało ciasno?
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 07-12-2019 o 08:37

  7. #2317
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Pogadaj z inwestorami ktorzy utopili w te pomysly fortuny co oni na takie pomysly.
    Głupota i ignorancja bije z tego posta, jak ledowe światła Corsy w ciemność na zakrętach.
    Inwestorzy to mogą topić kasę w akcje FCA, a nie samej AR. I wtedy na ich wynik składają się wszystkie marki koncernu, a nie dwa modele Alfy.
    Ja wiem, że chcesz pobłyszczeć, ale przeklepywanie tu newsów z autobloga to jednak są mało.

  8. #2318
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Producent zapowiedział lifty na 2020, a ty wiesz swoje, że nic nie wyprodukują, bo fabryki zatrzymają [emoji1787][emoji23][emoji28]
    Sów brak

    Na pewno Corsa jest lepsza od Stelvio, a ledowe tylne światła których nawet kierowca nie widzi rekompensują wszystkim krótkie siedziska z wiszącymi w powietrzu udami nóg i brak miejsca na tylnej kanapie.
    Zapomniałeś dodać, że dzięki tym wszystkim systemom Corsą będzie lepsza także od Jelcza. - a że 40 pasażerów będzie miało ciasno?
    Pokazalem na takim drobnym przykladzie jak bardzo AR jest przestarzala. Niby segment premium (w tym segmencie sa lampy laserowe, zwalnianie automatyczne przed zakretami itd) a wciaz gowniane xenony, infotainment pamietajacy czasy C64 i brak innych nowoczesnych rozwiazan. Corsa zdazyla juz to wloskie premium wyprzedzic rozwiazaniami. A ledy matrycowe sa z przodu!

  9. #2319
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    hehe fanboye nie znają odpowiedzi dlaczego nikt nie chce tych Giulii w okazyjnej cenie, tego się spodziewałem

    reszty nie komentuje a lista ignorowanych się wydłuża
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 07-12-2019 o 09:57 Powód: Weż się hamuj
    ...

  10. #2320
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ej ale 159 tez była w wersji bussiness i tez był golas i jakos nikomu to nie przeszkadzało.
    Takie golasy ma 15 calowych felgach można spotkać tez w x3 czy a4...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory