Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2331
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Bo temat nie jest o Giuli czy Stelvio tylko o sprzedaż na poziomie Rowu Mariańskiego. I o tym dlaczego Alfa nie jest w stanie zachęcić ludzi do kupna ich samochodów.

    I co to za pierdololo o tym że samochodu nie można oceniać na jednej jeździe. Jak ktoś chce kupić samochód to idzie do salonu ogląda, ewentualnie umawia się na jazdę próbną i, uwaga, ocenia(!) rzeczony samochód po tej jednej jeździe i parunastu minutach oglądania go na wystawce w salonie. I na podstawie tej oceny plus paru innych rzeczy (takze recenzji z YT) decyduje czy samochód kupić czy nie.

  2. #2332
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Hehe, kilkanaście minut oglądania to nawet nie wystarczy żeby poznać ten nowoczesny info coś tam, którym niektórzy tak się tu zachwycają, a zwłaszcza Pan od VW

  3. #2333
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Wyobraźcie sobie taką sytuację, nie jezdziliscie wcześniej Alfą, wchodzicie na to forum, do tego konkretnego tematu.
    Czytacie całokształt tej twórczości.... (najbardziej zasłużonych użytkowników nie wymienię, zeby nie budzic niepotrzebnych emocji.)

    I teraz powiedzcie uczciwie, co myślicie o marce, autach i ich użytkownikach, tak byłych jak i obecnych?

    W mojej opinii ten temat w aktualnej formie to żywa antyreklama, wszystkiego co zwiazane z marką. (Być może tylko ja tak to widzę, nie wiem...)
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #2334
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ale tak jest, jeżeli o ocenę pojazdów plus testy recenzje z netu i tyle. Nie ma co się obrażać na rzeczywistość.
    Jak szukałem auta dla żony, to najpierw przegląd modeli, recenzji i kilka wybranych na jeździe próbnej.

  5. #2335
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Dlaczego w temacie się wypowiadają głównie użytkownicy, którzy nie jeżdżą gulią, stelvio i zabierają głos, a wszystkie wiadomością czerpią z youtuba?
    A kto ma się wypowiadać w takim temacie? Rozmowa o słabej sprzedaży, to chyba najlepiej powiedzą ludzie co z AR przeszli na inną markę, dlaczego nie kontynuowali przygody z AR.

  6. #2336
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie jeżdżę i nie jeździłem bo mi się nie podobała od dnia premiery
    nie potrzeba czymś jeździć aby stwierdzić czy się podoba czy nie
    podobnie jak nie ogląda się YT filmików o czymś co nie jest w kręgu zainteresowań
    ...

  7. #2337
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Mi się mnóstwo motocykli nie podobało a gdy się przejechałem to przepadłem. Np. Mt10. Yamahy obchodziełem szerokim łukiem. A teraz mam 2.
    Wiadomo, motocykl to inny temat niż auto ale mimo wszystko gdy słyszę takie hasło że "nie jeździłem bo mi się nie podoba" to od razu zapala się lampka że nie warto wchodzić w dalszą dyskusję.

  8. #2338
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    też nie wchodziłbym w dyskusję z kimś kto wybiera coś co nie spełnia jego oczekiwań estetycznych
    ...z kimś kto takowych nie posiada - również nie

    to forum jest zadziwiające, nie może się nie podobać bo nie, trzeba pojeździć co za bzdura
    ...

  9. #2339
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    też nie wchodziłbym w dyskusję z kimś kto wybiera coś co nie spełnia jego oczekiwań estetycznych
    ...z kimś kto takowych nie posiada - również nie

    to forum jest zadziwiające, nie może się nie podobać bo nie, trzeba pojeździć co za bzdura
    Zadziwiające są dla Ciebie pewne rzeczy, więcej jak piszesz to że bzdura jest, że jazda próbna może coś zmienić, a dla innych bzdurą jest to, że dyskwalifikuje się zakup auta ze względu na wykonanie zaslepki zderzaka czy wygląd felg wersji, którą i tak nie bierze się pod uwagę podczas zakupu...

  10. #2340
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Bo temat nie jest o Giuli czy Stelvio tylko o sprzedaż na poziomie Rowu Mariańskiego. I o tym dlaczego Alfa nie jest w stanie zachęcić ludzi do kupna ich samochodów.

    I co to za pierdololo o tym że samochodu nie można oceniać na jednej jeździe. Jak ktoś chce kupić samochód to idzie do salonu ogląda, ewentualnie umawia się na jazdę próbną i, uwaga, ocenia(!) rzeczony samochód po tej jednej jeździe i parunastu minutach oglądania go na wystawce w salonie. I na podstawie tej oceny plus paru innych rzeczy (takze recenzji z YT) decyduje czy samochód kupić czy nie.
    Tak - i ci "apacze" wymyślają mniej lub bardziej bzdurne teorie wmyśl zasady- jak się nie ma czego przypierniczyć to wypisuje się głupoty- jak sam widzisz naczytałeś opinii ahh.. ochh.., odbyłeś jazdę, kupiłeś i..klops - no szumi coś z tyłu i panie schowka w zamszyku ni ma - tragedia - jak sam widzisz Twoja teoria jest od przysłowiowej czapy.
    Z kolei inny "głaska kotka" i pierniczy od rzeczy o jedynym słusznym poczuciu estetyki sam posiadając produkt, któremu bliżej do cepelii - coraz większy cyrk się tu robi.
    Jedno dla tego wątku jest wspólnie - AR ma produkować wszystko od samochodów klasy A do super sportowego samochodu na poziomie ferrari najlepiej w cenie skody octavii do tego z 10 letnia gwarą.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Ale tak jest, jeżeli o ocenę pojazdów plus testy recenzje z netu i tyle. Nie ma co się obrażać na rzeczywistość.
    Jak szukałem auta dla żony, to najpierw przegląd modeli, recenzji i kilka wybranych na jeździe próbnej.
    błąd- opinie masz sobie sam wyrobić na podstawie własnych odczuć, a nie zaczytanych opinii innych użytkowników. Jeden zwraca uwagę na co innego niż drugi a tak przychodzisz nastawiony przez kogoś i sugerujesz się obcymi odczuciami. Potem po dłuższym użytkowaniu stwierdzasz że zupełnie nie zwróciłeś uwagi na inne rzeczy dla Ciebie istotne właśnie przez sugestie.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory