Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2461
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    6 Undeground w tym filmie pościg Giulią jest ekstra
    Właśnie mam zamiar go dzisiaj wieczorem obejrzeć w dużej mierze właśnie przez tę ślicznotkę, znaczy tę zieloną

  2. #2462
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    6 Undeground w tym filmie pościg Giulią jest ekstra
    Mi się bardzo podobał. I w sumie jeżeli ktoś lubi kino akcji takie trochę z przymróżeniem oka to ja polecę cały film, a jak nie to warto obejrzeć scenę z Gulią, która jest na początku filmu

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Właśnie mam zamiar go dzisiaj wieczorem obejrzeć w dużej mierze właśnie przez tę ślicznotkę, znaczy tę zieloną
    No ja też tak do tego podszedłem i nie jestem zawiedziony

  3. #2463
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Też odpalam...tylko i wyłącznie ze względu na Giulie


    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #2464
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamtag Zobacz post
    Ale wciąż nie wszyscy tego oczekują, niektórzy oczekują dalej lepszych wrażeń z jazdych niż jazda taczką.
    I wtedy idzie do np. salonu BMW, gdzie dostaje i świetne prowadzenie, i aktywne reflektory LED, i inne rozwiązania.

  5. #2465
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    6 Undeground w tym filmie pościg Giulią jest ekstra
    Tylko jeżeli ktoś przymyka oczy widząc iskry
    Jestem po seansie i szczerze powiem, że tak se.
    Scena z Alfą Romeo prawie fajna... nie rozumiem tylko dwóch rzeczy.
    Jakim cudem Alfie odrasta lusterko boczne po obcierce z ciężarówką, bo w kolejnej scenka ma już dwa i brak rys na boku [emoji2]
    I co to za wajcha przy kierownicy którą pociąga kierowca, żeby zrobić ślizg bokiem, skoro od biegów ma manetki, a ręczny jest elektroniczny

    Jak kogoś to nie razi, to rzeczywiście AR dostała „dużo czasu antenowego” co jest powodem do optymizmu.

  6. #2466
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Stary to tylko film .
    Ps.Nie zauważyłeś ,że ma super mocny zderzak po drobnej kraksie z motocyklem
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #2467
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I wtedy idzie do np. salonu BMW, gdzie dostaje i świetne prowadzenie, i aktywne reflektory LED, i inne rozwiązania.
    No BMW -lepsze wrażenia niż Volkswagen i lepiej wygląda, ale w porównaniu do Alfy to czegoś brakuje- w wyglądzie i prowadzeniu, czuć że to sztywny wyrób niemiecki,niby prawidłowo wyliczony i poprawny, ale w porównaniu z Alfą to nie to. FXX- jak pisałem wcześniej, klienci są różni, Ty za bardzo generalizujesz, a ten drugi troll od VW to już w ogóle wie najlepiej jacy są wszyscy klienci i czego chcą. Ja kupiłem dwie nowe Alfy w salonie, ale on pisze że tacy jak ja kupują tylko używane- cóż, wie wszystko najlepiej.

  8. #2468
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    I co to za wajcha przy kierownicy którą pociąga kierowca, żeby zrobić ślizg bokiem, skoro od biegów ma manetki, a ręczny jest elektroniczny
    Phi. You ain't seen nothin' yet

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15-16.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	35.6 KB
ID:	264486

  9. #2469
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    No BMW -lepsze wrażenia niż Volkswagen i lepiej wygląda, ale w porównaniu do Alfy to czegoś brakuje- w wyglądzie i prowadzeniu, czuć że to sztywny wyrób niemiecki,niby prawidłowo wyliczony i poprawny, ale w porównaniu z Alfą to nie to.
    A mimo to sprzedaje się w setkach tysięcy sztuk... rocznie...
    I "typowy klient" nawet jak trafi już do salonu Alfy Romeo gdzie będzie świetna obsługa, zaczyna analizować - wygląda dobrze, świetnie się prowadzi, ale brakuje takiej i owakiej opcji, którą konkurencja już dawno oferuje, a które są "must have".

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    FXX- jak pisałem wcześniej, klienci są różni, Ty za bardzo generalizujesz, (...)
    Toteż przyznałem Ci rację - są różni klienci, ale jak widać po rynku i wynikach sprzedaży większości nie wystarcza tylko dobre prowadzenie. Nie generalizuję, trendy na rynku są jasne, owszem są grupy klientów, które wybiorą coś innego (np. AR), ze względu na design czy świetne prowadzenie, ale jest to bardzo mała grupa klientów w tym segmencie.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 15-12-2019 o 17:39

  10. #2470
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dobra, po raz enty. Pomijając znaczek dla którego rzecz jasna ludzie powinni się zabijać bo tak, co oferuje Alfa Giulia zwykłemu Hansowi, Jeanowi czy innemu Kowalskiemu który potrzebuje samochodu żeby odwieźć dzieciaki do przedszkola/szkoły, żonę podrzucić do pracy (jeżeli ta nie ma własnego wozu), odstać w korku na wyjeździe ze swojego miasteczka, przejechać 50-100 km autostradą czy krajówką obsraną radarami a potem odstać swoje w kolejnym korku na dojeździe do pracy, znaleźć miejsce do parkowania. A po południu z powrotem?

    Wspomaganie jazdy w rzeczonym korku... no nie. Automatyczne parkowanie żeby wcisnąć się w jakąś mysią dziurę w Berlinie czy innym Paryżu? No nie. Wywalone w kosmos systemy komfortu, jakieś jonizatory powietrza, masaż dupy, możliwość dodatkowego wygłuszenia wnętrza - cokolwiek? No nie. Może zaawansowane systemy ochrony i zapobiegania kolizji... no też nie. Porównajcie cennik (bo katalog AR się nie ładuje) BMW 3 i Giulii, a tam liczbę opcji.

    Co oferuje Alfa Romeo komuś, kto potrzebuje samochodu na co dzień? Nie patrzcie na ten samochód z pkt widzenia miłośnika zapierdalania po zakrętach czy fana Alfy tylko kogoś dla którego to jest wół roboczy, a jednocześnie może sobie pozwolić na wydanie dodatkowych 250-500 euro/franków/dolarów miesięcznie na ratę kredytu czy leasingu miesięcznie.

    A jeszcze apropo sportu i wyjątkowej sportowości AR: https://pl.motorsport.com/wrc/news/d...carlo/4613640/ Teraz każdy może się ścigać. Nawet Dacia, "sportowe korzenie" się mocno zdeprecjonowały, skoro nawet tani dupowóz dla mało zamożnych zasuwa w rajdach.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 16-12-2019 o 09:06

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory