Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2551
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ta sprawa jest od dłuższego czasu nieaktualna -jakość została dawno poprawiona, w aktualnych, rzetelnych badaniach, Alfa jest często na najwyższych pozycjach, wyprzedzając niejednokrotnie znane z legendarnej bezawaryjności marki. Ale, dziwne, o tym się już najczęściej nie wspomina, zamiast tego znajduje się miejsce na głupie i nieśmieszne dowcipy o Alfach i ich kierowcach.
    Z tego co zauważyłem to legendy niezawodności budują nie aktualne modele tylko kilkunastoletnie graty.
    Zobacz na Golfa czy Passata, w latach 90 ściągane były do nas kilkunastoletnie egzemplarze które niezawodnie jeździły po wiejskich drogach, a jak coś się sypnęło to naprawa kosztowała tyle co drut i taśma zużyta na przymocowanie elementu który odpadł
    Teraz nawet jeżeli nowe wypusty są bardziej awaryjne od Alfy to nadal w pamięci są pancerne golfy 3, a nie problemy najnowszej generacji.

    Podobnie o dzisiejszym postrzeganiu AR w świadomości wielu osób świadczy jakość 156 czy 159.
    Stąd naprzykład bardzo dobre opinie o dieslu 1,9 - ukute po latach użytkowania.
    Jednocześnie przez brak ciągłości gamy modelowej Gulia i Stelvio ciągnie na garbie opinie o transaxale, twin sparkach i rdzy od czasu 75 chyba. A pomija całkiem udaną Guliettę.
    Następcy pewnie będą mieli łatwiej, bo będą postrzegani jako rozwinięcie mało awaryjnej Gulii.
    Na razie problem w tym, że nie ma kilkunastoletnich Alf orzących wiejskie drogi i pracujących na dobre imię marki bo się już zbiodegradowały. I nawet jak ktoś ma taką 156 z dobrym silnikiem to raczej już nie ma w niej podłogi
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 19-12-2019 o 17:50

  2. #2552
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Łapcie hejterzy coś na żer ... czekamy na polemikę. Zawsze będzie trochę zabawniej niż jest.
    Powiem Ci, że nawet mnie zaciekawił mówiąc, ze ma Stelvio na kilka miesięcy w najmie. Mówię sobie świetna sprawa i na kilka miechów bym sobie zabrał Giulie Veloce skoro i tak jestem na etapie zmiany auta i może by została na dłużej... niestety po wejściu na stronę już się wyjaśniło, ze to zwykła reklama i Pan Sebastian auto pewnie dostał na zupełnie innych warunkach w zamian za tą właśnie reklamę

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Dyskusja to wymiana poglądów a nie udowadnianie kto ma prawo je wygłaszać.
    Nasze forum to wolny wybór i jak widać nawet ci co już dawno alfy nie mają to docenia.
    Ps.Pisząc krótko - jesteśmy zajebiści i niech tak zostanie.
    +1
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-12-2019 o 18:37

  3. #2553
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Powiem Ci, że nawet mnie zaciekawił mówiąc, ze ma Stelvio na kilka miesięcy w najmie. Mówię sobie świetna sprawa i na kilka miechów bym sobie zabrał Giulie Veloce skoro i tak jestem na etapie zmiany auta i może by została na dłużej... niestety po wejściu na stronę już się wyjaśniło, ze to zwykła reklama i Pan Sebastian auto pewnie dostał na zupełnie innych warunkach w zamian za tą właśnie reklamę

    Też tak sądzę, w końcu pracuję w tej branży (choć z tą firmą nie mam nic wspólnego).
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #2554
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Powiem Ci, że nawet mnie zaciekawił mówiąc, ze ma Stelvio na kilka miesięcy w najmie. Mówię sobie świetna sprawa i na kilka miechów bym sobie zabrał Giulie Veloce skoro i tak jestem na etapie zmiany auta i może by została na dłużej... niestety po wejściu na stronę już się wyjaśniło, ze to zwykła reklama i Pan Sebastian auto pewnie dostał na zupełnie innych warunkach w zamian za tą właśnie reklamę
    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Też tak sądzę, w końcu pracuję w tej branży (choć z tą firmą nie mam nic wspólnego).
    Takie też odniosłem wrażenie oglądając film i sądząc po czasie poświęconym tej stronce przez prowadzącego, ale o co chodzi? Warunki troszkę gorsze, czy pełno "małego druczku"?

  5. #2555
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Chodzi o to, ze minimalny okres najmu dla osoby fizycznej to 24 miesiące, a dla firmy 30 i to bez jakiś szalowych warunkow więc Pan z jutuba zapewne dostal auto na kilka miesięcy w zamian za reklamę. W dodatku z komentarzy wynika, że na auto trzeba czasem czekać kilka miesięcy.

  6. #2556
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A no właśnie. Ceny wyglądały za dobrze jak na kilka miesięcy. W sumie to nie byłby zły pomysł, tylko że kwota by oscylowała w przypadku kilku miesięcy pewnie ok 4 tyś, wyglądało to za dobrze, a wyszło jak zwykle...
    Ale jeżeli chodzi o RAV4 to potwierdza to co mówi mój kolega. Miał w wynajmie Superba, ale się psuł więc zamienił na RAV4, żałuję już bo jak to mówi, że podczas jazdy, a raczej rejsu czuje się jak kapitan Żeglugi Wielkiej

  7. #2557
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Z tego co zauważyłem to legendy niezawodności budują nie aktualne modele tylko kilkunastoletnie graty.
    Zobacz na Golfa czy Passata, w latach 90 ściągane były do nas kilkunastoletnie egzemplarze które niezawodnie jeździły po wiejskich drogach, a jak coś się sypnęło to naprawa kosztowała tyle co drut i taśma zużyta na przymocowanie elementu który odpadł
    Teraz nawet jeżeli nowe wypusty są bardziej awaryjne od Alfy to nadal w pamięci są pancerne golfy 3, a nie problemy najnowszej generacji.

    Podobnie o dzisiejszym postrzeganiu AR w świadomości wielu osób świadczy jakość 156 czy 159.
    Stąd naprzykład bardzo dobre opinie o dieslu 1,9 - ukute po latach użytkowania.
    Jednocześnie przez brak ciągłości gamy modelowej Gulia i Stelvio ciągnie na garbie opinie o transaxale, twin sparkach i rdzy od czasu 75 chyba. A pomija całkiem udaną Guliettę.
    Następcy pewnie będą mieli łatwiej, bo będą postrzegani jako rozwinięcie mało awaryjnej Gulii.
    Na razie problem w tym, że nie ma kilkunastoletnich Alf orzących wiejskie drogi i pracujących na dobre imię marki bo się już zbiodegradowały. I nawet jak ktoś ma taką 156 z dobrym silnikiem to raczej już nie ma w niej podłogi

    No nie wiem czy po Guli QV będzie lepiej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #2558
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ciekawe czy sedan też tak lata.
    Podejrzewam że jest podobnie. Szkoda że użytkownik SpK ostatnio się nie udziela, może byłoby jakieś dementi.
    Np. to wina tych włoskich opon, jakby w teście użyto niemieckich opon np. Fulda to by tak nie było

  9. #2559
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dla porównania (z Passatem kombi 2019, link wcześniej ale jeszcze raz wrzucę: https://www.youtube.com/watch?v=qukA...ture=emb_title) Gulia z 2016 roku, która jest podobno dużo gorsza od VW i jest starociem
    https://www.youtube.com/watch?v=DMXj...ture=emb_title

    Stelvio
    https://www.youtube.com/watch?v=IrQM...ture=emb_title

  10. #2560
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Giulia ma niesamowitą przewagę nad większością spotykanych na drodze konstrucii, mianowicie symetryczny układ napędowy. Silnik położony wzdłużnie i półosie o takich samych długościach. Nawet w Q4 przednie półosie są prawie tej samej długości. To właściwie, prawie Symmetrical AWD ;-). Balans tak skonstruowanego samochodu jest niemal idealny. Nie ma, w ciasnych zakrętach, przerzucania ciężaru silnika poprzecznie zamocowanego a więc przesuniętego w bok od osi wzdłużnej. To ogromna zaleta świadczy o tym, że konstruktorom Giulii/Stelvio zależało na stworzeniu auta o jak najlepszych właściwościach jezdnych a nie jak największym bagażniku i mającego modne "wodotryski" na pokładzie. Naprawdę duuużo taniej byłoby zaadoptować którąś z platform, wstawić w poprzek silnik, z tyłu belkę i zdobywać klientów rekordami w dziedzinie największej ilości miejsca na nogi i pojemnością bagażnika. Tak więc, nawet gdy komuś nie odpowiadają nowe Alfy, nie może bez narażania się na zarzut ignorancji, nie docenić tego, że ta konstrukcja jest jedną z najlepszych na rynku. ;-)

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory