Strona 27 z 445 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132333435363777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #261
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Masz nowe Tipo w tym przedziale cenowym, a nawet niżej, duże, i hatch, i kombi, i silnik nie 200 KM bo "po co komu 200 KM".

    Alfa poszła w inną stronę niż tania masówka, na razie idzie poniżej oczekiwań ale jeśli wytrzymają i będą wystarczająco uparci, to się może zmienić. To może zadziałać i ja im mocno kibicuję.

    Ostatnio miałem rozkminę widząc inną Giulię na ulicy we Wrocławiu, jakie to jest świetne auto. I że widząc takie wiesz że ma co nieco pod maską i szybki automat, a nie jakąś pierdziawkę 1.0 jak u konkurencji oferującej "to samo w golasie za 60k".
    A co mnie obchodzi Tipo? Temat (i forum) jest o Alfie a nie o Fiacie. Chciałbym kupić piękną Alfę w kombi a nie 120 konnego dziadkowoza od Fiata. Ponadto silnik kończą się na wspomnianych 120 koniach, technologicznie TSI zostawiają je daleko w tyle a automat dostępny tylko w dieslu. Jakość wykonania środka przemilczę.

  2. #262
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Haha TSI... I jakość wykonania wnętrza. Zerknij do aut VAG w tym przedziale cenowym.

  3. #263
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Technologiczni naciągacze raczej TSI łatwej przeszłości nie miały, póki co ciężko wypowiadać się o poprawionych silnikach, może zwykle za wcześnie na opinie. A skoro silniki są tak świetne, to jak się wypowiesz o tym ?
    https://spidersweb.pl/autoblog/wielk...-volkswagenow/

    Czytaj sobie o tym gdzie chcesz, sytuacja w sumie sprzed roku. W gruncie rzeczy w testach silniki zachowywały się inaczej niż w rzeczywistości, to gdzie te technologiczne przełomy? Jedyne silniki które uważam za faktyczny przełom to SKYACTIV - zamiast bawić się w turbo in, pojemność out zwiększyli efektywność spalania, odchudzili poszczególne elementy silnika, zwiększyli stopień sprężania, teraz gen. X to we wtryskach zwiększyli ciśnienie i etc. i spełniają nałożone normy. Da się? Da się.

  4. #264
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Czemu nie kupię nowej alfy?
    Bo po prostu jest za droga. Jak kogoś stać na auto za 200tys i nie jest to dla niego duży wydatek to może tak, czemu nie. Aczkolwiek dyskusyjne jest czy nie ma ciekawszych ofert na rynku. Jak dla mnie wersja Veloce za, powiedzmy 180tys. po rabatach nie da mi tyle co np. Maserati Ghibli z rocznika 2017 z 3.0V6 (>400KM) które widziałem wczoraj za 179tys.

    Jak ktoś ma ciśnienie na nowe auto, to OK, rozumiem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #265
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Powodów sytuacji jest kilka i chyba już o wszystkich tutaj napisaliśmy... Uboga gama modelowa, niekiedy podejście sprzedawców, itp. itd. W dużej mierze jednak stereotypy.
    Sytuacja z przed chwili. Był u mnie w pracy kolega, z którym się od jakiegoś czasu nie widzieliśmy, gadu gadu, pokazałem mu auto bo jeszcze go nie widział.
    Pierwsza reakcja: O ku...wa, Alfę kupiłeś? No to mu ją pokazałem, dokładnie. No w środku, super, wygląd też mu się podoba, fotele mega, po przejechaniu też miał banana na gębie, no bagażnik też ok. To się pytam o co mu chodzi?
    No, że w sumie to ok nawet bardzo ok, pozytywnie się zaskoczył nawet bardzo jak to określił, ale sam by nie kupił bo to Alfa, bo to się pewnie będzie psuło, a poza tym to przecież pewnie straszna utrata wartości...
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 21-08-2019 o 12:48

  6. #266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    No i właśnie w tym momencie należy sobie zadać pytanie jaki sens ma pozowanie na markę "premium" i oferowanie drogich, wannabe sportowych aut jeżeli takie jest podejście klientów.

    Pasowało by najpierw wykonać trochę żmudnej pracy na rzecz odbudowania zaufania klientów. Tak się wyprowadza marki z dołków na całym świecie (i nie tylko w motoryzacji).

  7. #267
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Tylko po co z tym walczyć, walczyć z osobami które nigdy nie kupią alfy, nigdy nic na literę f(Fiat, Ford, francuskie) bo "łelektronika się d.pi", żadnej mazdy bo rdzewieją, żadnej hondy czy audi bo biorą olej, żadnego japończyka bo drogie części . . . warto przekonywać? Nie. Skuszą się na egzemplarz po dzwonach nie wiedząc o tym, później będą marke obwiniać za to co kupili..A w necie tylko fotki rozpołowionych pojazdów po kolizji, najczęściej VAG'a, bo w dalszym ciągu wiara w super oferty w polskich komisach z audi i bmw na czele, gdzie Q7 czy X5 ze 150k przebiegu z Niemiec w wyjątkowej ofercie to musi być okazja życia

    - - - Updated - - -

    wloczykij Chyba jak raz póki co się zgodzę, ale co my winni za poczynania marki . . ;/

  8. #268
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Tylko po co z tym walczyć, walczyć z osobami które nigdy nie kupią alfy, nigdy nic na literę f(Fiat, Ford, francuskie) bo "łelektronika się d.pi", żadnej mazdy bo rdzewieją, żadnej hondy czy audi bo biorą olej, żadnego japończyka bo drogie części . . . warto przekonywać? Nie. Skuszą się na egzemplarz po dzwonach nie wiedząc o tym, później będą marke obwiniać za to co kupili..A w necie tylko fotki rozpołowionych pojazdów po kolizji, najczęściej VAG'a, bo w dalszym ciągu wiara w super oferty w polskich komisach z audi i bmw na czele, gdzie Q7 czy X5 ze 150k przebiegu z Niemiec w wyjątkowej ofercie to musi być okazja życia

    - - - Updated - - -

    wloczykij Chyba jak raz póki co się zgodzę, ale co my winni za poczynania marki . . ;/
    Ale oni nie walczą tylko ze wspomnianymi przez ciebie osobami, ale również z tymi, co chcieliby kupić Alfę. Ale na ..UJ mi samochód, który nie spełnia moich potrzeb. Tylko po to żeby mieć ?
    Co do stereotypów, to tak nie do końca. Jestem na wyjeździe z dwoma znajomymi. Jeden jest Superbem, drugi jest BMW E61. Ten pierwszy chce spełnić w końcu swoje marzenie i odkupić ode mnie Alfę, a ten drugi pożyczyć, bo BMW zabrali na lawecie i nie ma czym do domu wrócić. Także ten.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #269
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    No jak to po co?

    Kia - mówi to Panu coś, panie Ferdku? Swego czasu Kia to był synonim auta z dykty pierniczącego się na potęgę. Nie było to wcale tak dawno temu. Kilka lat rozsądnego marketingu, 7 lat gwarancji, rozdmuchanie oferty modelowej, stopniowe wchodzenie w kolejne segmenty (ale poczynając od tanich jeździdełek) i Kii jeździ jak psów, mają nawet swój usportowiony model. Do tego śpiewają sobie całkiem wysokie ceny za swoje auta.

    Inny przykład - xiaomi. Swego czasu ciekawostka dla nerdów i biednych studentów, dziś gigant.

    Inna sprawa, ze poszczególne marki mają swoje charakterystyczne przywary - Franzcuzy to elektryka, Mazdy to blacha itp. Alfa za to w swej niechlubnej historii zaliczała wszystko na raz xD W każdym razie wszystko jest do wyprowadzenia i uratowania ale z głową i na spokojnie a nie HURR DURR dajemy dwa drogie szybkie modele dla kilku procent zainteresowanych a potem dziwimy się, że nie sprzedaje się jak Golf xD

  10. #270
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany to wysłucha co ma druga osoba do powiedzenia, wysłucha argumentów, wysunie własne, przede wszystkim potrafi rozmawiać i przyjmują nowe wiadomości do głowy, a nie powtarza historie sprzed 10 lat kiedy to jego znajomy miał samochód xyz i to był straszny szrot więc on też nie kupi. Stereotypy typowych polskich tatusiów, wiadome, że nikt nie wie lepiej niż oni - nie chce nikomu ubliżyć, ale najczęściej właśnie tacy są wszechwiedzący i nie dadzą się przekonać - nie ma co mówić o racjonalnej wymianie argumentów . . kurła o czym ?

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory