Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3161
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Pewnego razu wpisałem swoje dane w wyszukiwarce Giuli. Chciałem otrzymać aktualny cennik (co też było zaznaczone). Moje zdziwienie nastąpiło, kiedy zadzwoniła miła Pani z centrali czy może mnie umówić na jazdę próbną. Z serwisem rozmawiałem ale do jazdy próbnej nie doszło - nie było dostępnego diesla.... Za to Pan zaproponował, że zaprosi mnie kiedy takowego będą mieli. Okazało się, że po kilku tygodniach, że diesel się pojawił (co prawda używany ale niech będzie). Widać, że chociaż jeden dealer się stara... może jakaś jaskółeczka się pojawia? Żeby nie robić reklamy napiszę tylko, że to firma ze stolicy wielkopolski.
    Tak, w Poznaniu jest dealer który się stara - potwierdzam. Jest to chyba jeden z niewielu w PL...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #3162
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    STELVIO 2019
    Postów
    3

    Domyślnie

    Obecnie zauważyliście,że prawie już poszły wszystkie Stelvio.Moich kilku znajomych też zdecydowało się na Stelvio.Jeden z nich odwołał rezerwację Tiguana i wycofał przedpłatę i idzie po Stelvio przy stanowczym Nie żony.A dlaczego -bo nie chce wyróżniać się z tłumu a z Tiguanem schowają się i nikt nie zauważy zmiany auta.Ludzie jakie to POLSKIE i postkomunistyczne myślenie.A myśląć dalej z tą niezłą sprzedażą-pewnie nie produkują Włosi bo wiele producentów przez koronarowirusa ma ciągłe przestoje i tak naprawdę brakuje aut.

  3. #3163
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Akurat ja mam super pozytywne doswiadczenia z dealerem z Gdyni - pani starała sie bardzo mocno, jak nie bylo odpowiedniego modelu do testowania (tez diesel) to zorganizowała od jednego z klientów (chyba teatr muzyczny) na godzinę auto.

  4. #3164
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Poznań potwierdzam, dostałem parę ofert od ręki przy rozmowie telefonicznej jak rozważałem zakup. We Wro na miejscu czekam do dzisiaj.

    Myślę że nie będziemy mieli nic przeciwko jeśli wymienicie dealerów z nazwy, zwłaszcza jeśli chodzi o pozytywy

  5. #3165
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    W sumie nie wiedziałem w jakim dziale napisać. Tylko takie spostrzeżenie z dnia dzisiejszego, ale pocieszające.
    Lublin, al. Jana Pawła II jadąc przede mną jechało Stelvio Veloce, a na pasie obok Giulia też na świeżych blachach, no i ja. Trzy alfy w jednym miejscu, a to nie był spot
    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] To tak jak kilka planet w jednej linii, to się nie zdarza Tak na serio - jeśli Giulia była czarna, to ja uczestniczyłem w tym fenomenie - okolice Circle K?

  6. #3166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Swoją drogą, w Warszawie widuję Giulie i Stelvia dość często. Częściej niż możnaby się spodziewać w oparciu o dane sprzedażowe. Ale może po życzliwych Alfie rewirach się poruszam

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Sporo rozbitków Stelvio/Giulii sprowadzanych jest z USA/EU, a ich dane sprzedażowe nie obejmują.

  7. #3167
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    [MENTION=85509]Mieszko Drugi[/MENTION], dokładnie czarna. To już mamy dwóch uczestników, to jeszcze anonimowy pozostaje kierowca białego Stelvio

  8. #3168
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał briard Zobacz post
    Obecnie zauważyliście,że prawie już poszły wszystkie Stelvio.Moich kilku znajomych też zdecydowało się na Stelvio.Jeden z nich odwołał rezerwację Tiguana i wycofał przedpłatę i idzie po Stelvio przy stanowczym Nie żony.A dlaczego -bo nie chce wyróżniać się z tłumu a z Tiguanem schowają się i nikt nie zauważy zmiany auta.Ludzie jakie to POLSKIE i postkomunistyczne myślenie.A myśląć dalej z tą niezłą sprzedażą-pewnie nie produkują Włosi bo wiele producentów przez koronarowirusa ma ciągłe przestoje i tak naprawdę brakuje aut.
    Tiguan vs. Stelvio... WOW. Golf czy Giulia? Sam bym nie wiedział, co wybrać xD.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #3169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Moim zdaniem taka postawa salonów i FCA Polska co do Alf wynikać może z tego, że trochę odpuścili sobie PL, nie ma tu dużej sprzedaży i nie ma menagerów cisnących tych niżej. Do mnie, po zakupie, dzwonili z IT i GB, chcąc robić jakieś ankiety, może to nie ma związku i tak jest wszędzie na globalnym rynku, ale jakoś dziwnie. Gdy kupowałem japońskie auta, dzwonili z centrali z Wwa.

  10. #3170
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Poznań potwierdzam, dostałem parę ofert od ręki przy rozmowie telefonicznej jak rozważałem zakup. We Wro na miejscu czekam do dzisiaj.

    Myślę że nie będziemy mieli nic przeciwko jeśli wymienicie dealerów z nazwy, zwłaszcza jeśli chodzi o pozytywy
    Oczywiście, ja jestem bardzo pozytywnie "rozczarowany" podejściem pana Macieja Biegańskiego z salonu Dukiewicz w Warszawie. Dzięki temu musiałem jechać po Alfę do Warszawy zamiast kupić ją w rodzimym Krakowie.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory