Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3821
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Granie kartą "awaryjność Alfy" od czasów 159 to już jakiś wyższy poziom odklejenia.
    No tak, po drodze do dzisiejszej gamy modelowej (...) , to była ich , tych modeli, po prostu cała masa przeróżnych, w różnych segmentach, które pozwoliły na odwrócenie ukształtowanych długimi latami ciężkiej nad tym pracy opinii.

  2. #3822
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Granie kartą "awaryjność Alfy" od czasów 159 to już jakiś wyższy poziom odklejenia.
    Pamiętaj:
    po pierwsze - bez względu na wszystko, Alfa to najgorsze co może być
    Po drugie - gdyby jednak było inaczej, patrz punkt pierwszy no i jedna ważna rzecz: 50 lat temu rdzewiała Alfasud

  3. #3823
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    He, he, twoje podsumowanie Kurynio było w punkt, nieźle się uśmiałem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #3824
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    do tej pory źle zarządzana, niektórych salonach obsługa ma dużo do poprawy, przede wszystkim brakuje jej modeli bo posiada obecnie całe 2, brak ciągłości modelowej, itd itp. , ale ileż można bić piany i przytaczać argumentów z dupy, ciągle przytaczając swoją traumę ze 156?
    Ale ta trauma ze 156 odbiła się szerokim echem w świecie motoryzacji, czy tego chcesz czy nie. Sam jeździłem 4 lata tym modelem i chyba powiedziałbym tak: o dwa lata za długo. Awarie tego samochodu to był kosmos wrażeń. Zdarza się czytać co jakiś czas, że w tym modelu mogło zepsuć się praktycznie wszystko i to, niestety, jest prawdą.
    Nigdy nie powie się tego o żadnym golfie, żadnej maździe czy toyocie, nawet o skodzie. Stereotypy nie wzięły się znikąd. Choć oczywiście, słuchać już nie można tylu nieświeżych dowcipów ale spójrz na to na przykład ze strony nabywców bmw. Oni wciąż słyszą, że to auta dresów, bandziorów i tym podobnych. Czy to prawda czy stereotyp?
    Mazdy rdzewieją.
    Bmw to auto dresów.
    Skoda to auto Kowalskiego.
    Alfa jest awaryjna.

    Cytować dalej?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Pale w tej ciężkiej krowie
    Panie Radku, Pan też zasuwa stereotypy: 159 to ciężka krowa. Proszę pórownać wagi samochodów, będących konkurencją dla 159, mowa o autach tej samej klasy i półki, po czym uzasadnić termin "ciężka krowa".
    Pan lubi i chwali Julki i ma Pan do tego prawo. Uroda Julki jest mocno dyskusyjna, z tym dziwnym dziobem i wyłupiastymi oczami, ale o gustach nie dyskutujmy. 159 zeszła 10 lat temu z taśm produkcyjnych i do dziś pozostaje pięknym, ponadczasowym stylistycznie sedanem. Mówie o sedanie, bo (jako użytkownik tegoż) nie rozumiem, czemu w tym modelu większość sprzedaży to sportwagony ale chyba tego już nie zrozumiem.
    O stanie technicznym mojego auta mogę powiedzieć to samo, co Pan Radek o Julkach. Obaj nie jesteśmy próbą reprezentatywną dla tych modeli, więc przytaczanie swoich wrażeń nic nie daje nikomu, poza nami samymi

  5. #3825
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    ... Mówie o sedanie, bo (jako użytkownik tegoż) nie rozumiem, czemu w tym modelu większość sprzedaży to sportwagony ale chyba tego już nie zrozumiem. .
    jak ze wszystkim jest kilka powodów :
    - były przez b długi czas reklamowane i sprzedawane " w cenie sedana (berliny chyba)" .
    - były nawiązaniem do Sportwagona 156 , które to nadwozie było tym co było WOW w tych czasach i chyba dotąd nic takiego nie powstało . Piękne kombi to sztuka stworzyć, no z kombi to mu czasem nazwa zostaje bo albo funkcjonalność albo harmonią i zgrabne linie ale ok jakaś trzecia pośrednia droga i nie hatchback . (ja akurat z kolei sensu sedana nie rozumiem, ale może mam za dużo dziwnych hobby i lubię jak auto poszerza możliwości a nie je ogranicza, są różne potrzeby)
    - będąc nawiązaniem jednak oferowaly to czego w 156 brakowalo - potężną jak na to nadwozie przestrzeń bagażową, trochę tracąc ale ok wciąż fajnie i widać skuteczne w sensie sprzedaży

    Tak samo większość sprzedaży to diesle.. (w sportowej marce... ileż tych lampek ostrzegawczych bylo po drodze... ) , ale wówczas był boom na diesle, dwa diesle w 159 były włoskiego pochodzenia więc późniejsze serwisowanie, części - kierowały tam zyski a nie do GM - od benzyn , były chyba cały czas lub też b długo reklamowane jako "diesel w cenie benzyny'' . I usilnie wciskane przez sprzedawców, no tak widać szkolonych chyba aż do czasu TBi . Dwa podejścia do 159 robiłem , ale naprawdę po zapytaniu o próbnik koloru jak pan pokazuje wydruk z drukarki atramentowej oraz mówi wskazując palcem "o taki jak ten fiat tylko trochę ciemniejszy " to już świecą ksenony a nie lampki ostrzegawcze.

  6. #3826
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [MENTION=79561]Tedy[/MENTION]_Bear, ja 156 jeżdżę lat kilkanaście i mnie się ona rzadko psuje. Przejechałem 200000 km. Nie chcę powiedzieć że one się nie psują- nie chce uogólniać że każda tak ma, chce tylko powiedzieć że moja jest prawie bezawaryjna, więc się z Twoja opinią o 156 nie zgadzam.

  7. #3827
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    156 fl jtd miałem 7 lat, wszystko robiłem sam. Kupiłem jak miała 80 tyś a sprzedałem jak było 250 tys km . Lawety ani holowania nie widziała za mojej kadencji nigdy. Bezawaryjne i trwałe auto, żaden mechanik jej nie dotykał. Za całokształt dałbym jej 9 na 10 pkt.

  8. #3828
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Panie Radku, Pan też zasuwa stereotypy: 159 to ciężka krowa. Proszę pórownać wagi samochodów, będących konkurencją dla 159, mowa o autach tej samej klasy i półki, po czym uzasadnić termin "ciężka krowa".
    Alfa 159 1.9 JTS - 1480 kg, BMW E90 320i - 1335 kg
    Giulia 200 KM - 1429 kg, BMW G20 320i - 1450 kg

    Może być?



    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Pan lubi i chwali Julki i ma Pan do tego prawo. Uroda Julki jest mocno dyskusyjna, z tym dziwnym dziobem i wyłupiastymi oczami, ale o gustach nie dyskutujmy. 159 zeszła 10 lat temu z taśm produkcyjnych i do dziś pozostaje pięknym, ponadczasowym stylistycznie sedanem. Mówie o sedanie, bo (jako użytkownik tegoż) nie rozumiem, czemu w tym modelu większość sprzedaży to sportwagony ale chyba tego już nie zrozumiem.
    Z Giuliettą to tak nie do końca... Wizualnie - mnie się podoba, jakość wykonania w porównaniu ze 147 - przepaść na korzyść. Natomiast prowadzenie 147, dźwięk silnika, projekt wnętrza i jakość użytych materiałów, (z wyłączeniem ich trwałości) - zdecydowanie lepsze. Ogólnie gdyby 147 była wykonana z podobną dbałością o wytrzymałość i jakość całości, to Giulietta miałaby średnio podejście. Lubiłem ten samochód, ale 147 cieplej wspominam, mimo że miałem tam 105 KM, a w Julce 170 KM.
    Jak 156 dało się zestawić z E46, bo była przepiękna na tle konkurencji i tym wyrywała z butów, zawieszenie wielowahaczowe dawało radę, a gama silnikowa była bardzo przyzwoita na papierze, tak 159 do E90 nijak nie przystaje - ani prowadzeniem, ani silnikami, może trochę się wnętrze broni. Z wyglądu ładna, ale to już nie taki szał jak 156. 156 była sportowym sedanem, 166 była luksusową limuzyną - 159 miała zastąpić je obie i średnio to wyszło w obu przypadkach.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #3829
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Ciekawe co miało większy wpływ na drastyczny spadek sprzedaży 159 w stosunku do 156 - wpadki jakościowe Wcześniejszego modelu zniechęcające do zakupu następcy czy fakt, że 159 miała zdecydowanie mniej ikry niż 156.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #3830
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ikry 159 miała dużo. Optycznie robiła grube wow.
    Ale też cenowo była dużo droższa niż 156 z tego co pamietam.
    Do 156 przesiadali się ludzie z Passatów, do 159 przesiadali się ci z BMW.*

    * Przynajmniej tak to zapamiętałem

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory