Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3871
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja mam tylko nadzieję, że wcześniej w EU trafi się jakiś poważniejszy blackout, zanim zarżną wszystkie silniki spalinowe i ktoś głośno powie, że "król jest nagi"
    Mam podobną nadzieję.
    Tymczasem Amerykanie budują Corvette z silnikiem 5.5V8 wolnossącym o mocy 670KM zawstydzając tym samym Ferrari.
    Można? Można.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #3872
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A mnie ten artykuł mocno zaniepokoił. Tłumaczenie, że w Stellantis Alfa Romeo zyskała dostęp do wspanialej technologii to bajki, co niby Francuzi mają takiego ciekawego co by przydało się Alfie lub Maserati - silniki 1.6 ?
    Francuzi faktycznie mogą pomóc we wprowadzeniu tanich Alf, które odbudują rentowność marki ale nie mają pojęcia o segmencie premium i mogą tylko popsuć następcę Giulii. A potwierdza to zdanie Prezesa Imparato, w którym stwierdza, że nie wiadomo jeszcze czy będzie tylnonapędowa....
    W wywiadzie dla Wyborczej powiedział, że jeśli będzie musiał wybrać, to zawsze będzie inwestował w design, bo Alfa musi być piękna. To chyba jasno pokazuje, że samochodów na miarę Giulii już raczej nie będzie...

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3873
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja mam tylko nadzieję, że wcześniej w EU trafi się jakiś poważniejszy blackout, zanim zarżną wszystkie silniki spalinowe i ktoś głośno powie, że "król jest nagi"
    Ale wiesz,że w przypadku blackoutu nie zatankujesz pojazdu spalinowego?
    No chyba że masz już w piwnicy beczkę benzyny na wszelki wypadem.
    .Masz?
    Prawda?

  4. #3874
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Bo kanister to wynalazek szatana. Nikt tego nigdy nie używał [emoji1787]
    Rozumiem, że posiadacze elektryków w piwnicy zamiast kanistra paliwa będą trzymać powerbank.
    Tylko taki w cenie kanistra to pewnie starczy na zasilenie pokładowej zapalniczki [emoji23]

  5. #3875
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Bo kanister to wynalazek szatana.
    +1
    Tak samo jak generator, zasilający stację paliw, która paliwa do generatora ma... no, dosyć dużo
    Wizja blackoutu wyłączającego stacje rozbawiła mnie do łez
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #3876
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ale wiesz,że w przypadku blackoutu nie zatankujesz pojazdu spalinowego?
    No chyba że masz już w piwnicy beczkę benzyny na wszelki wypadem.
    .Masz?
    Prawda?
    A po co? Gdzie będziesz chciał wtedy pojechać? Ty w ogóle wiesz, co to jest blackout? Pewnie zorientujesz się dopiero, jak nie będzie fejsa w komórce
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #3877
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie chciałbym Cię całkiem załamywać, ale dzisiaj określenie "dostęp do technologii" oznacza "platformy dla elektryków", a słowa "tani" i "premium" się wykluczają, więc nie oczekuj cudów Ja mam tylko nadzieję, że wcześniej w EU trafi się jakiś poważniejszy blackout, zanim zarżną wszystkie silniki spalinowe i ktoś głośno powie, że "król jest nagi"
    Mnie elektryki nie przeszkadzają byle by były na odpowiednim poziomie technologicznym a byłe PSA nie ma odpowiedniej platformy dla Alfy i Maserati. Czytając testy nowych Peugeotów i Citroenów można się załamać, bo okazuje się że cały czas są na przeciętnym poziomie z całą masą wad.
    Dobrym przykładem jest nowy DS9 - niby limuzyna a największy silnik to 1.6 a osiągi są z przed dwóch dekad. I oni chcą udostępniać Alfie technologię? Jedyne co warto od nich importować to funkcje masażu w fotelach
    Jeśli nie dadzą Włochom kasy by Ci rozwijali technologię dla segmentu premium tylko będą wszystko unifikować by oszczędzać na maksa, to Alfa stanie się taką drugą Mazdą - ładne z zewnątrz ze sloganami o emocjach itd. a osiągi będą jak w byle Citroenie.

  8. #3878
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A po co? Gdzie będziesz chciał wtedy pojechać? Ty w ogóle wiesz, co to jest blackout? Pewnie zorientujesz się dopiero, jak nie będzie fejsa w komórce
    Nie bardzo chce mi się prowadzić rozmowę na takim poziomie , ale jakbyś nie zauważył to nie ja tutaj straszę blackoutem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Bo kanister to wynalazek szatana. Nikt tego nigdy nie używał [emoji1787]
    Rozumiem, że posiadacze elektryków w piwnicy zamiast kanistra paliwa będą trzymać powerbank.
    Tylko taki w cenie kanistra to pewnie starczy na zasilenie pokładowej zapalniczki [emoji23]
    Rozumiem,że każdy posiadacz pojazdu spalinowego trzyma w piwnicy pełny kanister benzyny-Panowie, rozmawiajmy poważnie
    Pomijam już całkowicie to,że w przypadku blackoutu ciężko wyobrazić mi sobiie skierowanie generatorów prądu na stacje benzynowe ,zamiast skoncentrować się na służbach publicznych.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 05-12-2021 o 17:09

  9. #3879
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Przecież rozmawiamy poważnie.
    No chyba że uważasz, że zapewnienie sobie we własnym zakresie zapasu na 50km jazdy w benzynie i elektryku jest tak samo proste i bezproblemowe.
    To wtedy rzeczywiście nie rozmawiamy poważnie, ale nie czepiaj się mnie wtedy

  10. #3880
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Przecież rozmawiamy poważnie.
    No chyba że uważasz, że zapewnienie sobie we własnym zakresie zapasu na 50km jazdy w benzynie i elektryku jest tak samo proste i bezproblemowe.
    To wtedy rzeczywiście nie rozmawiamy poważnie, ale nie czepiaj się mnie wtedy
    Teretycznie tak.W praktyce ile znasz osób, które się przygotowały na taką okoliczność?
    Poza tym wybór samochodu pod kątem ewentualnej katastrofy ekonomicznej, ekologicznej itp.-proponuje dyskusję o najprostrzych i najmniej spalających dieslach w autach terenowych opartych na ramie jeśli auto ma być na ciężkie czasy

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory