Strona 4 z 445 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Zgadzam się w pełni z kolegą Pływak. A odnośnie włoskiej marki przyjętej przez Audi w 2012 r. czyli Ducati, czy ta marka straciła coś? Wręcz zyskała, a najnowsze Ducati Panigale V4 to uczta dla oczu.

  2. #32
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To coś wiecej to chyba tylko ślepy fanatyzm "fanów" marki, ktorzy i tak by nie kupili nowej Alfy ale maja wiele do powiedzenia w kwesti sprzedaży marki i jej przyszłości. O polocie to alfa na wiele lat zapomniala bo jakiz to polot mialy auta z ostatnich 20lat przed Syelvio i Giulia bo przypominam "karoseria zaprojektowana we wloszech to nie wszystko". Jaki polot ma 159 procz wyglądu? Auta mialy tyle polotu, ze mimo iz nowe modele sa udanie mało kto chce je kupić i aby to zmienić potrzeba dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, a nie da sie tego zrobić dwoma nowymi modelami. Sam bym wolal kupić coś ze znaczkiem AR a nie podnosnikiem w logo ale giulietta to ma tyle polotu co wlasnie wspomniane przez ciebie audi, a na nastepce to się raczej nieprędko doczekam

  3. #33
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Po przejeciu zostałoby w niej rownie wiele polotu co w Audi prestiżu
    Biorąc pod uwagę że Audi A6 i A8 wożą prezydentów i premierów to śmiem twierdzić iż marka jest całkiem prestiżowa.

    [MENTION=56802]plywak[/MENTION] ma rację - większość drących szaty nad perspektywą przejęcia Alfy przez VAGa to osoby które nigdy nowej Alfy nie kupią, ba - w znakomitej większości nie są klientem na jakikolwiek produkt Alfy bo nawet części zamiennych w serwisie nie kupią. Ja bym był szczęśliwy gdyby Fiat zamiast prób ratowania Alfy oddał markę VAGowi. Bo gdyby rok temu w salonie Alfy zamiast przestarzałej Giulietty i umierającego już wtedy MiTo stał techniczny i wyposażeniowy odpowiednik nowoczesnego kompakta czy sportowego miejskiego autka od VAGa (czyli Polo,/Golf/A3/A1 ze znaczkiem AR) to dzisiaj jeździłbym Alfą, a nie Kią.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Warto dodać, że obecna "jeszcze" Giulietta, jest oparta o płytę podłogową z Fiata Bravo którego debiut miał miejsce w 2007 roku... Vw miał wtedy jeszcze Golfa Mk5, dziś do debiutu szykuje się już ósma generacja.

  5. #35
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    News o wynikach sprzedaży AR zainspirował mnie do wpisu na tym forum. Myśle ze przyczyna takich spadków sprzedaży jest niedopasowanie zaawansowania produktu do obecnego rynku. 3 lata temu szukałem nowego samochodu segm. D. Obejrzałem wszystko co rynek miał do zaoferowania w tym Gulie. I muszę z przykrością przyznać ze jest to model archaiczny. Brak lamp ledowych aktywnych (są tylko xenony), infotainment sprzed epoki, wciąż analogowe liczniki, brak systemów. Moj wybór padł na Passata B8 220 TSI DSG. Nigdy nie miałem auta niemieckiego, do tej pory jeździłem japońskimi, ale np Mazdę 6 odrzuciłem po jeździe próbnej, podobnie z uwagi na archaiczność konstrukcji i kompletny brak dynamiki - niestety silniki tylko wolnossące. Passat ma możliwość włożenia karty Sim przez co auto jest non stop online, virtualny cockpit zamiast analogowych liczników, korki, ceny paliw na trasie za granica, street view i Google earth w infotainmencie, aktualizacje map, rewelacyjne reflektory aktywne full led, pełno systemów do jazdy w korku itd. Gulia przy tym samochodzie to prawdziwy archaizm. Technicznie Passat jest wykonany świetnie, gwarancja 5 lat/150kkm i do momentu oddania go nie miałem z nim żadnego problemu - jeździłem tylko na przeglądy. Nie wiem tez skąd ta opinia o oleju, bo ten nie brał go wcale. Moja żona wybierała pod koniec 2018 crossovera/suva i z podobnych powodów jak wyżej opisałem wybrała tiguana 230 ps r-line głównie z uwagi na systemy, lampy itd. Z AR to trochę tak jakby kazać klientom korzystać z małych prymitywnych telefonów z klawiaturką 10 lat po rewolucji smartfonowej. Również porównywanie AR np do audi jest mocno nie trafione, bo audi jest w tej chwili ultranowoczesne, ma np laserowe reflektory, podobnie jak BMW a to już jest kosmos. Za rogiem czeka nas elektromobilnosc a tutaj AR jeszcze chyba nie zaczęła prac. Następcy giulietty pewnie nie będzie z uwagi na inne zapotrzebowanie rynku - crossovery. Ogólnie myśle ze marka zostanie ubita w ciągu 2-3 lat.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #36
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Warto dodać, że obecna "jeszcze" Giulietta, jest oparta o płytę podłogową z Fiata Bravo którego debiut miał miejsce w 2007 roku... Vw miał wtedy jeszcze Golfa Mk5, dziś do debiutu szykuje się już ósma generacja.
    I to jest chyba dla niektórych ten "polot" czyli odgrzewany 10 letni kotlet w dieslu, którego polotem jest chyba dopisek Veloce

  7. #37
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    News o wynikach sprzedaży AR zainspirował mnie do wpisu na tym forum. Myśle ze przyczyna takich spadków sprzedaży jest niedopasowanie zaawansowania produktu do obecnego rynku. 3 lata temu szukałem nowego samochodu segm. D. Obejrzałem wszystko co rynek miał do zaoferowania w tym Gulie. I muszę z przykrością przyznać ze jest to model archaiczny. Brak lamp ledowych aktywnych (są tylko xenony), infotainment sprzed epoki, wciąż analogowe liczniki, brak systemów. Moj wybór padł na Passata B8 220 TSI DSG. Nigdy nie miałem auta niemieckiego, do tej pory jeździłem japońskimi, ale np Mazdę 6 odrzuciłem po jeździe próbnej, podobnie z uwagi na archaiczność konstrukcji i kompletny brak dynamiki - niestety silniki tylko wolnossące. Passat ma możliwość włożenia karty Sim przez co auto jest non stop online, virtualny cockpit zamiast analogowych liczników, korki, ceny paliw na trasie za granica, street view i Google earth w infotainmencie, aktualizacje map, rewelacyjne reflektory aktywne full led, pełno systemów do jazdy w korku itd. Gulia przy tym samochodzie to prawdziwy archaizm. Technicznie Passat jest wykonany świetnie, gwarancja 5 lat/150kkm i do momentu oddania go nie miałem z nim żadnego problemu - jeździłem tylko na przeglądy. Nie wiem tez skąd ta opinia o oleju, bo ten nie brał go wcale. Moja żona wybierała pod koniec 2018 crossovera/suva i z podobnych powodów jak wyżej opisałem wybrała tiguana 230 ps r-line głównie z uwagi na systemy, lampy itd. Z AR to trochę tak jakby kazać klientom korzystać z małych prymitywnych telefonów z klawiaturką 10 lat po rewolucji smartfonowej. Również porównywanie AR np do audi jest mocno nie trafione, bo audi jest w tej chwili ultranowoczesne, ma np laserowe reflektory, podobnie jak BMW a to już jest kosmos. Za rogiem czeka nas elektromobilnosc a tutaj AR jeszcze chyba nie zaczęła prac. Następcy giulietty pewnie nie będzie z uwagi na inne zapotrzebowanie rynku - crossovery. Ogólnie myśle ze marka zostanie ubita w ciągu 2-3 lat.
    Miałem podobne wrażenia wybierając kompakta i porównując Mazdę, Hondę czy Kię do Giulietty. Gdy AR wprowadzała Giuliettę to Kia sprzedawała jeszcze pierwszą generację Ceeda. Gdzie jest teraz Kia, a gdzie Alfa? Możecie się śmiać, kochani fani Alfy, z braku polotu Audi czy lodówek Kii, ale to nie zmieni faktu, że śmieszne marki bez polotu i historii się rozwijają, a Alfa Romeo nie.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Może się nie sprzedaje, bo wszyscy szukają jakiejś Gulii zamiast Giulii...

    Za marką ciągnie się bardzo marna opinia, dopuszczenie do tego żeby w połowie testów prasowych po premierze Giulii wyskakiwały jakieś check enginy tylko tę opinię umocniło.
    Kto był w Polskim salonie/aso ten raczej ochoty tam wracać nie ma - jeśli wszędzie wygląda to podobnie, to to też solidna cegiełka do tej katastrofy

  9. #39
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Nie czepiaj się literówek. Powiedz szczerze, wybrałbyś nowego Golfa którego premiera się opóźnia z uwagi na chęć prowadzenia w nim mnóstwa najnowszych systemów i będzie to chyba najnowocześniejsze auto na świecie czy kolejny lift giulietty?

    Mnie salony i obsługa nie obchodzą. Ja kupuje samochody przez internet. W salonie tylko odbieram. Produkty są mocno przestarzałe i to jest problem nr 1.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Woow :O Mega !

    Cytat Napisał kermit01 Zobacz post
    Swoją droga ciekawe co zarząd Fiata zrobi z takimi wynikami. Przydałaby się głęboka modernizacja, bo tak jak wyżej, sam produkt, choć odstaje jeszcze od marek premium, oferuje coś ciekawego.
    Jak to co ? Mówią że: Przez ostatnie osiem lat Polki i Polacy... W d... mają to takie tłuste misie

    P.S. Jestem fanem BMW ale i tak zamiast nowego 3er wybrałbym Giulie

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory