Strona 41 z 445 PierwszyPierwszy ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #401
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Gulietta
    Postów
    1

    Domyślnie alfa

    Przejęcie przez VAGa hm... duzy wybór silników? No super, ale jakie to będą silniki? Jak dotychczas motory napędowe montowane w alfach są duzo ciekawsze. Jedyne co mnie trzyma przy alfie to to ze nie jestem skazany na 1.4/2.0 TSI.

  2. #402
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Akurat nowe 2.0TSI to bardzo udana jednostka no ale tutaj nadal panuje opinia z przed 10l o pierwszej serii TSI. Co jest ciekawszego w 2.0TB? Ile tunerzy wyciskaja z tych silników? TSI bez ruszania dolu wytrzymuje sporo ponad 400KM. Suberb 2.0TSI po samym sofcie ma 350KM.

  3. #403
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    [MENTION=56802]plywak[/MENTION] jeśli VAG dałby miejsce Alfie między Audi a VW to byłoby coś. Prawdopodobnie, prędzej Alfa byłaby miedzy Seatem a VW, bo faktycznie brakuje im takiej marki/brandu w ofercie, stad niby CUPRA. Wątpię też, żeby nagle Alfa miała coś wspólnego z modelami Audi RS. Byłaby to za duża konkurencja dla Audi(głownie cena do jakości, osiągów) z drugiej strony, obecne "małe" silniki Vaga nie są delikatnie mówiąc trwałe. Nie chciałbym mieć Alfy z 1.5 Tsi czy 1.0.
    Myślę, że jeśli kiedyś sprzedaż marki to bardziej w kierunku Kia/Hyundai, tam brakuje marki premium, a technologicznie są chyba już przed Vagiem i dodatkowo jak widać ciągle się rozwijają w bardzo szybkim tempie.

  4. #404
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Między Skodą/Seatem, a VW praktycznie nie ma miejsca na markę pośrednią natomiast jest miejsce pomiedzy VW, a Audi bo te marki już dzieli sporo. Co do wersji RS to Audi tak naprawdę nie ma konkurenta dla Giuli Q bo ma tylko RS4 w Avancie i to za wyższa cene od Giuli.

  5. #405
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Z silnika 2.0 TFSI można naprawdę sporo wyciągnąć i na razie o żadnych problemach nie słyszałem. Kolega ma w A5 1.8 TFSI przebieg 150 tyś też żadnych problemów zero dolewek oleju... a ma go praktycznie od nowości.
    Jeśli chodzi o 2.0jtdm i 2.0tdi to można z nich wyciągnąć podobne moce. Poprzednio jeździłem 2.0TDI teraz 2.0JTDM. Jak dla mnie różnic nie ma oba silniki są super.

  6. #406
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Między Skodą/Seatem, a VW praktycznie nie ma miejsca na markę pośrednią natomiast jest miejsce pomiedzy VW, a Audi bo te marki już dzieli sporo. Co do wersji RS to Audi tak naprawdę nie ma konkurenta dla Giuli Q bo ma tylko RS4 w Avancie i to za wyższa cene od Giuli.
    Jeśli tak by było, to czemu nie. Dostępność silników od 2.0 w górę...jest w czym wybrać, oby tylko w środku było inaczej żeby nie stosowali "standardu" z opcją różnej jakości plastiku...czasami jak wsiadam do kolegi Leona III to aż w oczy kłuje ten "recykling" wole wykończenie w mojej 159

    Tak czy inaczej, prawdą jest, że potrzeba mocnego uderzenia w rynek, a na ten moment, nic na to nie wskazuje będzie spontan, jak to Włosi

  7. #407
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    VAG - zdaje się, że największy koncern motoryzacyjny na świecie miałby zainwestować duży hajs w Alfę, żeby na niej stracić (czytaj. zrobić z niej SEATa albo Skodę)
    Podsumowałeś ile warty był ten wywód...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Akurat nowe 2.0TSI to bardzo udana jednostka
    Ale bardziej udana niż 2.0 TB MA z Giulii czy mniej?

  8. #408
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ale bardziej udana niż 2.0 TB MA z Giulii czy mniej?
    Tego nie wiem bo nie je stwierdziłem, że coś jest bardziej udane od czego to tutaj stwierdzono, ze silniki w Alfie są dużo ciekawsze ale w sumie wszystko zależy kto co rozumie przez "ciekawsze" dla niektórych TS i JTS też były "ciekawe" Za mało tych Giuli na rynku i za krótko aby jednoznacznie stwierdzić jak będzie z żywotnością, fakt jest taki, ze 2.0TSI zaprojektowany jest z dużo większym zapasem niż TB co widać po modyfikacjach. Przyrost w Suberb ~70KM, przyrost w Giuli ~30KM na seryjnych gratach.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-08-2019 o 16:20

  9. #409
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tego nie wiem bo nie je stwierdziłem, że coś jest bardziej udane od czego to tutaj stwierdzono, ze silniki w Alfie są dużo ciekawsze ale w sumie wszystko zależy kto co rozumie przez "ciekawsze" dla niektórych TS i JTS też były "ciekawe" Za mało tych Giuli na rynku aby jednoznacznie stwierdzić jak będzie z żywotnością, fakt jest taki, ze 2.0TSI zaprojektowany jest z dużo większym zapasem niż TB co widać po modyfikacjach. Przyrost w Suberb ~70KM, przyrost w Giuli ~30KM na seryjnych gratach.
    komuś się rozpadł silnik Giulii? bo równie dobrze limitem może być turbosprężarka, albo układ wtryskowy a nie wytrzymałość układu korbowo-tłokowego.

    Niezależnie od wszystkiego, Giulia ma w ofercie mocniejszy silnik, a w Passacie czy Superbie już nic lepszego zamówić nie można - więc nie zdziwiłbym się gdyby potencjał silnika Alfy był mniejszy. Inny silnik pełni rolę topowego.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #410
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    komuś się rozpadł silnik Giulii? bo równie dobrze limitem może być turbosprężarka, albo układ wtryskowy a nie wytrzymałość układu korbowo-tłokowego.
    Osprzęt silnika również należy do silnika wiec pisząc, ze silnik został zaprojektowany z większym zapasem mam na myśli cały układ, a nie blok z korbami. Widziałem ostatnio Superba od Sportmile 470KM i 550NM na seryjnym słupku. Czekam na takie wyniki w Giuliach i tu pisze poważnie bo na Q mnie nie stać ale takie 2.0TB 280KM jak by miało potencjał na 4 z przodu to dlaczego nie wrócić do Alfy

    Niezależnie od wszystkiego, Giulia ma w ofercie mocniejszy silnik, a w Passacie czy Superbie już nic lepszego zamówić nie można - więc nie zdziwiłbym się gdyby potencjał silnika Alfy był mniejszy. Inny silnik pełni rolę topowego.
    To w końcu gdzie jest ta Giulia pozycjonowana tam gdzie Skoda czy tam gdzie Audi, BMW i Merc? Bo raz się równa w górę, a raz w dół zależy jak wygodnie
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-08-2019 o 16:41

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory