Strona 429 z 445 PierwszyPierwszy ... 329379419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,281 do 4,290 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4281
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Źle trafiłeś

    Dla mnie Apple nie jest premium, tylko produktem marketingowym dla snobów - sorry, nikogo nie chcę urazić, to jest po prostu mój punkt widzenia (jakby to ująć... nie każdy kto ma Apple to snob, ale każdy snob ma Apple). Wynika choćby z tego, że technologicznie to nie jest wcale takie cudo jak je przedstawiają, natomiast cenowo... płacisz jak za najlepszy z najlepszych produktów.

    Ja jestem team Blackberry - to była prawdziwa technologia! No ale... oby Alfa nie skończyła tak samo
    Ha - nie lubisz Appla'a - no i git - nie ma takiego obowiązku.

    Jeżeli chodzi o tzw. "premium" - to dla wielu, w przypadku telefonów iPhone, to produkty premium w swoim segmencie, a sama marka Apple również jest "premium" - bo branding jest w głowach.
    Podobnie dla mnie Audi nie jest żadną marką premium - mimo, że niektóre produkty są, prawdopdobnie, produktami premium w swoim segmencie.

    Jeżeli chodzi o Backberry - to również uważam, że patrzysz trochę przez różowe okulary - pod koniec życia to już był taki dinozaur - a wszyscy wiemy co się stało z dinozaurami.
    Natomiast, w swoich najlepszych latach - mogę się zgodzic, że to były jak najbardziej produkty premium.

    .... no ale Apple był tutaj jedynie przykładem - rozmawiamy o Alfie - a konkretnie jej podejściu do designu i tego, czy "bezgraniczna" możliwość konfiguracji jest cechą premium ...

  2. #4282
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    .... no ale Apple był tutaj jedynie przykładem - rozmawiamy o Alfie - a konkretnie jej podejściu do designu i tego, czy "bezgraniczna" możliwość konfiguracji jest cechą premium ...
    Tak, ale rozmawiamy w kontekście, że tak się wyrażę, automotive. Jako, że przykład idzie z góry, a na samej górze mamy:
    Rolls Royce, Bentley, Bugatti

    To cechy premium zapożyczamy z góry, a nie z boku (czyli od innych branż). Czym się wyróżniają te produkty?
    Tak na szybko:
    - komfort / luksus
    - silniki / moc
    - cena
    - nieograniczone możliwości konfiguracji

    Przy czym nieograniczone znaczy naprawdę nieograniczone - jak zapewne wiesz.

    Idąc dalej, odnosząc się do tego co powyżej, wg mnie wyznacznikiem marki premium są:
    - przynajmniej jedna naprawdę mocna wersja danego modelu (tutaj mamy Giulię Q)
    - przynajmniej jeden model klasy wyższej (luksus/komfort czyli segment E) - tutaj niestety brak następcy 166
    - cena (tutaj Włosi idą śmiało z nowymi cennikami)
    - rozbudowane możliwości konfiguracji (i tego się czepiam, bo mogłoby być, ale nie ma)

    Taki to mój tok myślenia
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #4283
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    przynajmniej jeden model klasy wyższej (luksus/komfort czyli segment E) - tutaj niestety brak następcy 166
    Pełna zgoda - rónież uważam, że brak propozycji w segmencie E to duży brak z perspektywy marki - ofensywa w segmencie SUV jest zrozumiaa, ale bez oferty w segmencie E to duży brak.
    Pewnie kiedyś będzie - ale już elektryk.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    rozbudowane możliwości konfiguracji
    tuaj nie będę się powtarzał - bo i tak za duży "elaborat" wyszedł.
    Moge jedynie dodać, że zdarzają się marki "pospolite" z dużymi możliwościami konfiguracji oraz są inne marki premium, które mają mało rozbudowane możliwości w tym zakresie - więc uważam, że to nie jest wyróżnik.

  4. #4284
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Coś tam plotki od Rona mówią że lifty Stelvio i Giulię się opóźnią.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  5. #4285
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Pewnie kiedyś będzie - ale już elektryk.
    To również dobry dowcip.
    Nie dość, że nie mają co sprzedawać, to jeszcze chcą być bardziej ECO, niż cała reszta świata.
    Jakoś zdecydowana większość producentów trochę patrzy na to, czego oczekują klienci, a elektryków w zasadzie nikt na świecie nie chce kupować zamiast tradycyjnych aut.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #4286
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    a elektryków w zasadzie nikt na świecie nie chce kupować zamiast tradycyjnych aut.
    Dane akurat mówią co innego, ale wiem z doświadczenia dane w tej dyskusji nie mają znaczenia

  7. #4287
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Dane akurat mówią co innego, ale wiem z doświadczenia dane w tej dyskusji nie mają znaczenia
    Pokaż te dane, bo normalnie rozwaliłeś mnie tą wypowiedzią
    Mam wielu znajomych związanych ze sprzedażą samochodów, i wszyscy mówią to samo, ale przecież zawsze ktoś wie lepiej ...
    Salony na siłą wciskają elektryki, bo nic innego nie mają, produkcja silników spalinowych na siłę jest zatrzymywana, przez chore opłaty EU.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #4288
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Świat to nie tylko Europa. Zobaczcie jak to wygląda w Stanach i Chinach czyli największych odbiorcach. Pozdrawiam

  9. #4289
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Świat to nie tylko Europa. Zobaczcie jak to wygląda w Stanach i Chinach czyli największych odbiorcach. Pozdrawiam
    Jakoś producenci z tamtych rynków nie rezygnują z napędów tradycyjnych, tak więc trochę kiepski ten przykład.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #4290
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli klientów, odbiorców.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory