Strona 431 z 445 PierwszyPierwszy ... 331381421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,301 do 4,310 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4301
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Mój brat zamówił Mustanga E-macha.Odbiór za pół roku.Także pripagowanie teorii jakoby ludzie kupowali elektryki bo są "od ręki" a na spalinowe trzeba czekać nie jest zgodne z prawdą.A skoro artykuł uwzględniający światowe dane sprzedaży jest dla Ciebie śmieszny, no cóż....
    Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem, i wtedy możemy podyskutować.
    Jak można porównywać stosunek sprzedaży aut które są, z tymi, których nie ma.
    Niestety ostatnio coraz częściej tak działa zakrzywianie rzeczywistości w wielu dziedzinach życia.

    Pozdrawiam serdecznie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #4302
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem, i wtedy możemy podyskutować.
    Jak można porównywać stosunek sprzedaży aut które są, z tymi, których nie ma.
    Niestety ostatnio coraz częściej tak działa zakrzywianie rzeczywistości w wielu dziedzinach życia.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Jak to nie ma?
    Możesz kupić pod siebie auto spalinowe i elektryczne-czekać musisz na obydwa, niezależnie czy to spalinowe czy elektryczne.i tu i tu z powodu braków pewne opcje są chwilowo niemożliwe.
    I zarówno elektryczne jak i spalinowe trafiają się od ręki jeśli nie przeszkadza Ci kolor, konfiguracja czy wersja silnikowa.
    Nie ma co na siłę dorabiać jakiś mitów o tym,że elektryki kupuje się na siłę.
    Nawet w tym momencie sprawdziłem ,żeby nie było zarzutów,że piszę o Porshe czy Maserat i nawet taką masówkę od Skody bez problemu znalazłem-czy to Superb czy Octavia, czy Karoq.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 23-04-2022 o 13:47

  3. #4303
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jak to nie ma?
    Możesz kupić pod siebie auto spalinowe i elektryczne-czekać musisz na obydwa, niezależnie czy to spalinowe czy elektryczne.i tu i tu z powodu braków pewne opcje są chwilowo niemożliwe.
    I zarówno elektryczne jak i spalinowe trafiają się od ręki jeśli nie przeszkadza Ci kolor, konfiguracja czy wersja silnikowa.
    Nie ma co na siłę dorabiać jakiś mitów o tym,że elektryki kupuje się na siłę.
    Nawet w tym momencie sprawdziłem ,żeby nie było zarzutów,że piszę o Porshe czy Maserat i nawet taką masówkę od Skody bez problemu znalazłem-czy to Superb czy Octavia, czy Karoq.
    Ty chyba żyjesz w jakimś alternatywnym świecie.
    Jeszcze napisz, że paleta silników do wyboru do koloru dostępna od reki na już
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4304
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ty chyba żyjesz w jakimś alternatywnym świecie.
    Jeszcze napisz, że paleta silników do wyboru do koloru dostępna od reki na już
    Wogóle przeczytałeś co napisałem?Przecież zaznaczyłem wyrażnie,że konfigurując pod siebie MUSISZ CZEKAC.
    Napisałem,że możesz kupić auto od ręki, ale pod warunkiem,że bierzesz to co dają, bez możliwości wyboru.
    Nie wkladaj mi w usta słów, których nie powiedziałem, bo wiesz- w ten sposób można wygrać każdą dyskusję na zasadzie gry z gołębiem w szachy.

  5. #4305
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ciekawe jak długo będzie taki trend?
    Wystarczy spojrzeć na Skandynawię i place pełne popsutych elektryków, żeby zrozumieć jakie to wszystko jest absurdalne i sztuczne. Dopłaty, kary, marketing... Przyjdzie taki moment, że to wszystko pier...nie, bo nie da się bez końca uciekać od rzeczywistości.
    Ze względu na sytuację polityczną nacisk na samochody elektryczne jeszcze się zwiększy. Europa musi uniezależnić się od ruskiej ropy także los spalinowych samochodów jest przesądzony. Zresztą ostatnie niedobory paliw na stacjach oraz wysokie ceny powodują, że dla kierowców elektryki będą tez coraz bardziej atrakcyjne.
    Ostatnio rozmawiałem ze znajomym starszym panem, który jeździ starym Mercedesem w dieslu. Powiedział, że jakby kupował teraz nowy samochód to celował by w hybrydę z możliwością doładowania z gniazdka , na wypadek gdyby paliwa znów brakowało. Tłumaczył, że na działkę zawsze mógł by wtedy dojechać na samym prądzie i w nosie miałby stacje paliw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #4306
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ze względu na sytuację polityczną nacisk na samochody elektryczne jeszcze się zwiększy. Europa musi uniezależnić się od ruskiej ropy także los spalinowych samochodów jest przesądzony. Zresztą ostatnie niedobory paliw na stacjach oraz wysokie ceny powodują, że dla kierowców elektryki będą tez coraz bardziej atrakcyjne.
    Jakbyśmy mieli prąd z atomu, to bym Ci przyznał rację
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #4307
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Przecież nie piszę o naszym kochanym zaścianku tylko ogólnie o Europie
    Pewne jest, że tanie paliwo to przeszłość i nawet patrząc tylko pod względem ekonomicznym elektryk może coraz częściej się opłacać. Jak będę wymieniał mój miejski samochód to na bank kupię elektryka bo różnica w cenie zwróci mi się w kilka lat na paliwie.
    Jako główny samochód najbardziej by mi pasowała hybryda plugin. Kupowanie teraz nowego samochodu czysto benzynowego o dużej mocy to nieporozumienie, chyba że planujemy jeździć nim tylko parę lat lub robimy symboliczne przebiegi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #4308
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jako główny samochód najbardziej by mi pasowała hybryda plugin
    I tutaj się zgodzę.

    Natomiast użyteczność elektryka jest mniej więcej taka sama jak mocnego V8 dzisiaj. Każdy ma wady i zalety, żaden nie jest uniwersalny i "na co dzień" - chyba że zakładamy specyficzne warunki.

    Natomiast najtaniej w całościowym ujęciu - nie oszukujmy się - wypadają małe, proste auta z przełomu roku 2000. Kupione za grosze, wyremontowane na tip-top, palące (czy to ON czy Pb) w małych ilościach i nie psujące się - bo co po kompletnym remoncie ma się tam psuć?
    Jak sobie podsumujesz 5/10 lat eksploatacji wraz z zakupem, to wyjdzie szydło z worka

    No ale rozumiem, że ludzie chcą mieć NOWY samochód. Kto bogatemu zabroni - to takie samo widzimisię jak moje stare ale mocne V8. Tłumaczenie się kosztami eksploatacji przez pryzmat ceny zakupu w przypadku elektryków jest swego rodzaju zakłamywaniem rzeczywistości.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #4309
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post

    Natomiast najtaniej w całościowym ujęciu - nie oszukujmy się - wypadają małe, proste auta z przełomu roku 2000. Kupione za grosze, wyremontowane na tip-top, palące (czy to ON czy Pb) w małych ilościach i nie psujące się - bo co po kompletnym remoncie ma się tam psuć?
    Jak sobie podsumujesz 5/10 lat eksploatacji wraz z zakupem, to wyjdzie szydło z worka

    No ale rozumiem, że ludzie chcą mieć NOWY samochód. Kto bogatemu zabroni - to takie samo widzimisię jak moje stare ale mocne V8. Tłumaczenie się kosztami eksploatacji przez pryzmat ceny zakupu w przypadku elektryków jest swego rodzaju zakłamywaniem rzeczywistości.
    Samochód z 2000 roku można co najwyżej zezłomować bo postępująca korozja i brak choćby przyzwoitej ochrony dla pasażerów skreślają taki wóz jako codzienny środek transportu. Remontować można a nawet trzeba tak wspaniałe klasyki jak np. Twoja Alfa ale na proste wozidełka szkoda wysiłku, kiedyś musi przyjść na nie pora.
    Zakup nowego ale prostego samochodu klasy B i jeżdżenie nim 10 lat to nie jest objaw bogactwa ale pragmatyzmu. Wyjdzie tak taniej niż łatanie co 3 lata jakiegoś strucla. Utrata wartości jest niska bo rozkłada się na wiele lat a koszty eksploatacyjne śmiesznie niskie.
    Jeszcze niższe koszty eksploatacyjne będą przy zakupie prostego elektryka a koszty prądu nieporównywalne niższe niż kosztów paliwa. Jedynie kwota zakupu wysoka ale przy wieloletniej eksploatacji powinno się to spokojnie zamortyzować.

  10. #4310
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Myślisz wyłącznie pragmatycznie.
    Nietypowa postawa jak na alfaholika)))

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory