Strona 51 z 445 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #501
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Nigdzie nie trafiłem na info, że słabsze odmiany będą jako Seat(podeślij link), za to jest info, że to coś oddzielnego i jeśli umowa będzie taka jak z Audi, zawodnicy będą musieli jeździć Cuprą na treningi i wszystkimi wydarzeniami związanymi z "pracą" tak jak musieli jeździć Audi, o czym pisał Zlatan w swojej książce. Nie mógł przyjeżdżać swoim Ferrari na treningi itd
    Proszę : https://www.autoexpress.co.uk/seat/1...ersion-in-2020

    O tej Barcelonie niestety już nie pamiętam, bo była to strona o piłce a nie autach. Ale była informacja że tak jest zrobiona umowa.audi im blokowalo właśnie i się wkurzali, czemu trudno się dziwić. Tym bardziej by się meczyli jeżdżąc Seatami Dodatkowo jako ciekawostkę podali że seaty będą testowane gdzieś w okolicy Camp Nou pamiętam.

  2. #502
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post

    Co takiego jest w A4, że dla ciebie byłoby lepsze niż Giulia?
    A włożę do niej bez problemu rower? Bo coś mi się wydaje że nie. Bagażniki odpadają

  3. #503
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nieee, -Alfa nie służy (i nigdy nie służyła) do przewozu rowerów, lodówek, worków z kartoflami- do tego są inne auta (chyba najlepsza byłaby do tego Skoda), Alfa ma wystarczające własności użytkowe, ale jej głównym zadaniem jest być ukierunkowanym na kierowcę- zapewnić mu maksymalne zadowolenie z jazdy. Mowa oczywiście o tych, którzy są w stanie taką przyjemność z jazdy odczuwać i którym podoba się ładna stylistyka sportowego auta (ci którzy takich wrażeń nie odczuwają, powinni omijać Alfę szerokim łukiem). A Cupra zdaje się nie różni się wyglądem od zwykłego Seata ? Tylko silnik ma mocniejszy? Ale mogę się mylić, nie jestem ekspertem jeśli o to chodzi.

  4. #504
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Nieee, -Alfa nie służy (i nigdy nie służyła) do przewozu rowerów, lodówek, worków z kartoflami- do tego są inne auta (chyba najlepsza byłaby do tego Skoda),
    I dlatego te auta się nie sprzedają bo po co Ci Alfa jak zaraz będziesz musiał dokupić Skode bo jednak aktywnie sprzedasz czas i chcesz w weekend w góry zabrać rower. Zawsze miałem ubaw jak na tym forum ludzie w ten sposób tłumaczyli brak funkcjonalności alf. Pamiętam temat o uchwytach na kubki. Nie ma uchwytu bo w Alfie nie przystoi pić, a jeść to już w ogóle hańba! Auto dla dzentelmenów albo ludzi z tytułami szlacheckimi Sam upychałem do 147 i brery sprzęt narciarski (całe szczęście brerze bliżej do hatbacka niż do coupe), na grupie Brery są osoby robiące customowe uchwyty na rowery, a do dziś pamiętam jak kolega poprosił mnie o odebranie z jakiegoś centrum rolniczego kilku worków nasion do siewu. Mina pani, która zapytała gdzie to pakujemy byłą bezcenna jak wskazałem na brere Powiem wam, ze życie staje się prostsze jak sobie nie dorabiamy jakieś śmiesznej ideologi do swoich aut

  5. #505
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Nieee, -Alfa nie służy (i nigdy nie służyła) do przewozu rowerów, lodówek, worków z kartoflami- do tego są inne auta (chyba najlepsza byłaby do tego Skoda), Alfa ma wystarczające własności użytkowe, ale jej głównym zadaniem jest być ukierunkowanym na kierowcę- zapewnić mu maksymalne zadowolenie z jazdy. Mowa oczywiście o tych, którzy są w stanie taką przyjemność z jazdy odczuwać i którym podoba się ładna stylistyka sportowego auta (ci którzy takich wrażeń nie odczuwają, powinni omijać Alfę szerokim łukiem). A Cupra zdaje się nie różni się wyglądem od zwykłego Seata ? Tylko silnik ma mocniejszy? Ale mogę się mylić, nie jestem ekspertem jeśli o to chodzi.
    Zaraz na zakupy nie będę jeździł samochodem bo auto nie służy do przewozu ziemniaków - panowie opanujmy się. Będę mył go codziennie a wyjeżdżał samochodem z garażu w niedziele do kościoła - tak zrobię. Masakra.

  6. #506
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    Proszę : https://www.autoexpress.co.uk/seat/1...ersion-in-2020

    O tej Barcelonie niestety już nie pamiętam, bo była to strona o piłce a nie autach. Ale była informacja że tak jest zrobiona umowa.audi im blokowalo właśnie i się wkurzali, czemu trudno się dziwić. Tym bardziej by się meczyli jeżdżąc Seatami Dodatkowo jako ciekawostkę podali że seaty będą testowane gdzieś w okolicy Camp Nou pamiętam.
    Dzięki, ciekawe jak to faktycznie finalnie rozwiążą. CEO Cupry w jednym wywiadzie mówił, że chcą konkurować z Alfa Romeo i zamierzają wprowadzić około 7 różnych modeli, może nie wszystko trafi do Seata, albo różnica wykończenia, będzie znaczna. Z jednej strony wątpię, żeby rezygnując z Audi na korzyść Cupry(w barcelonie) miał być to poziom Seata, wizerunkowo mi się to nie trzyma, zarówno dla Barcelony jak i Cupry, to musi być sportowe "premium"
    Czas pokaże co niemcy knują.

  7. #507
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Nieee, -Alfa nie służy (i nigdy nie służyła) do przewozu rowerów, lodówek, worków z kartoflami- do tego są inne auta (chyba najlepsza byłaby do tego Skoda), Alfa ma wystarczające własności użytkowe, ale jej głównym zadaniem jest być ukierunkowanym na kierowcę- zapewnić mu maksymalne zadowolenie z jazdy. Mowa oczywiście o tych, którzy są w stanie taką przyjemność z jazdy odczuwać i którym podoba się ładna stylistyka sportowego auta (ci którzy takich wrażeń nie odczuwają, powinni omijać Alfę szerokim łukiem). A Cupra zdaje się nie różni się wyglądem od zwykłego Seata ? Tylko silnik ma mocniejszy? Ale mogę się mylić, nie jestem ekspertem jeśli o to chodzi.
    Właśnie wszedłem na stronę Cupry i jak dla mnie, to są Seaty po lekkim tuningu.
    Bardzo dobrze zrobił to Citroen z marką DS. Ciekawe samochody, nie wyglądające jak zwykłe Citroeny. Może nie nastawione na sport.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #508
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie chciałbym nastawać na wasz tryb życia, ale ile razy te worki z ziemniakami czy nasionami wozicie czymkolwiek? Ile razy pakujecie pralkę do samochodu. Raz na kilka lat to można wynająć kogoś kto to zrobi za Was.

    O ile łatwiej jest włożyć rower do Giulii niż do A4? Podobnie ma się sprawa z nartami. Jakoś w żadnym aucie nie miałem z tym kłopotów. To takie na siłę szukanie problemów.
    Ja rozumiem różnicę kombi vs sedan - ale ta różnica tyczy się każdego auta, nie tylko Alfy.

    Co do Cupy, trend na robienie tych marek niby premium pojawił się już kilka lat temu - przykład Citroen DS przemianowany na DS, czy Ford Vignale, a z resztą nawet Skoda robiła jakąś wersję L-cośtam Cement z audio Bang Olsen czy inny gang. Nie jestem w temacie Skody więc pewnie przekręciłem nazwę. Tak czy inaczej to raczej niszowe produkty.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #509
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Bo zaraz Alfa zrobi marke 'Quadrifoglio' i bang! To dopiero bedzie premium nad premiumy!!!

  10. #510
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I dlatego te auta się nie sprzedają bo po co Ci Alfa jak zaraz będziesz musiał dokupić Skode bo jednak aktywnie sprzedasz czas i chcesz w weekend w góry zabrać rower. Zawsze miałem ubaw jak na tym forum ludzie w ten sposób tłumaczyli brak funkcjonalności alf. Pamiętam temat o uchwytach na kubki. Nie ma uchwytu bo w Alfie nie przystoi pić, a jeść to już w ogóle hańba! Auto dla dzentelmenów albo ludzi z tytułami szlacheckimi Sam upychałem do 147 i brery sprzęt narciarski (całe szczęście brerze bliżej do hatbacka niż do coupe), na grupie Brery są osoby robiące customowe uchwyty na rowery, a do dziś pamiętam jak kolega poprosił mnie o odebranie z jakiegoś centrum rolniczego kilku worków nasion do siewu. Mina pani, która zapytała gdzie to pakujemy byłą bezcenna jak wskazałem na brere Powiem wam, ze życie staje się prostsze jak sobie nie dorabiamy jakieś śmiesznej ideologi do swoich aut
    W pełni się z Tobą zgadzam. Szczególnie z tym dorabianiem ideologii. Że w alfie czegoś nie wypada? Znajoma jeździ Bentleyem. Jakoś dziwnie na mnie patrzy jak dziwię się przy niej, że wrzuca do bagażnika ZIEMNIAKI i resztę zakupów do bagażnika. Dla niej auto to auto. Że lepsze to jedno ale swoje musi wozić Może dla niektórych Alfa jest jak ołtarzyk: to wolno tamto nie wolno.... Prawda jest taka, jak wielu tu pisze: ludzie kupią to co potrzebują a nie to co im wmówi producent. Jeżeli ktoś potrzebuje lub lubi kombi to do alfy nie przyjdzie lub z niej zrezygnuje. Na nic gadanie, że Alfa w kombi to nie wypada. Pójdzie do PSA, VAG tam jest wybór. Zastanawiam się co kupić po 159. Z oczywistych względów chciałbym Giulię ale kombi brak (inna sprawa, że 159 wcale brzydka nie jest, śmiem twierdzić że w środku wygląda lepiej niż Giulia) Za to jest np. Volvo V60. I to jest Volvo, które niedawno bankrutem było i wielkie larum się podniosło, że chińczyki kupili. Teraz mają wybór o wiele większy niż Alfa. Niestety samą legenda i fajnymi baśniami o wynikach w sporcie daleko się nie dojedzie.
    Dlaczego jest tak mały popyt na Alfę. Może to wynikać również z obaw o sprzedaż. Drogo kupujesz tanio sprzedajesz (chociaż ostatnio alfy lepiej trzymają ceny). Na popularne auta popyt jest. Dużo części zamiennych, nowych, używanych, drogich tanich. Do wyboru do koloru. Z alfa jest trochę gorzej. W czasach popularności płyty podłogowej z fiata tipo było lepiej. wiele części było współzamiennych, dostępnych, tanich. Jeżeli części są produkowane pod jeden model to jest ich mało lub są drogi co z automatu zniechęca kupujących. Dorzucasz do tego wysoką cenę zakupu i jest kłopot. Podobnie było ze Stilo. świetne auto dobrze wyposażone ale było za drogie. Prawda jest taka, ze na wysoką cenę trzeba sobie zasłużyć i zapracować. Toyoty należą do drogich aut i sprzedaż mają niezłą, nie wspominając o AUDI, BMW.
    Wg mnie alfa ma dużo (wiele też jej brakuje), żeby zachęcić klientów do kupna ale na wysokie ceny jest jeszcze czas.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory