Strona 81 z 445 PierwszyPierwszy ... 31717273747576777879808182838485868788899091131181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #801
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Oba modele w 2010 były schodzące i sama Alfa pozycjonowala Brere wyżej od GT. GT bazujące na starym 147, ktore bazowalo na jeszcze starszym 156 to klasa w dół. Widać po wykończeniu, materialach itp. itd. co też właśnie przełożyło się na sporą mase Brery. Mialem 147, mialem Brere i jesli chodzi o samo wykonanie auta pomijając kwestie prowadzenia to w Brerze czuć ten przeskok klasowy. W 2010 roku GT technologicznie bylo bliźniacze ze 156 z 97 roku.
    156 to ta sama klasa co 159... GT samochód bazujący na 156 i ociężała Brera samochód bazujący na 159
    to że samochody drożeją (zwykle następca jest droższy od poprzednika) nie oznacza że jest w segmencie wyżej
    ...

  2. #802
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja Ci mówię jak sprzedawala go Alfa. Zapytaj kogoś kto w tamtych czasach prasowal w salonie. Brere stawiali wyzej od GT, a czemu to Ci wyjasnilem. GT bazowalo na aucie 97, Brera na aucie z 2005 więc nie mogli tych aut klasowo stawiać na jednej półce tym bardziej, ze wtedy w salonach bylo jeszcze 147, które jest z GT do bólu bliźniacze i siedząc w środku nie czułeś żadnej różnicy miedzy hatchbackiem, a coupe. W ofercie wtedy miałeś coupe bazujace na hatchbacku i Brere na sedanie klase wyżej, a jak ktoś nie widzi różnicy w wykonaniu GT i Brery to niestety nie pomogę

  3. #803
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    zmiana ceny nie powoduje zmiany klasy, jeśli nie zgadzasz się z tym że 156 to ta sama klasa co 159 - też nie mam na to wpływu

    - - - Updated - - -

    tak tylko przypomnę że GT było dłuższe niż 156 - dlaczego zatem niby bazowało na 147?
    co w Brerze sprawiało że czułeś się w jej wnętrzu inaczej niż w sedanie czy SW 159?
    oba te auta to sklejki i kompromisy, jedno było mniejszą rynkową porażką, drugie większą (nawet łącznie ze Spider)
    ...

  4. #804
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    zmiana ceny nie powoduje zmiany klasy, jeśli nie zgadzasz się z tym że 156 to ta sama klasa co 159 - też nie mam na to wpływu
    Miałeś w salonie obok siebie 147, GT, 159 i Brere jak byś chciał wytłumaczyć klientowi, który wsiadł do wszystkich po kolei, ze GT to ta sama klasa co Brera? Miał tłumaczyć, ze GT bazuje przecież też na sedanie 156 z 97r? Chyba by go klient wyśmiał, ze w 2010r. ktoś chce mu wcisnąć 13 letnia konstrukcje

    tak tylko przypomnę że GT było dłuższe niż 156 - dlaczego zatem niby bazowało na 147?
    Zawieszenia tył przód identyczne można żywcem przekładać miedzy 147, a GT (156 z resztą też). Układ hamulcowy, układ kierowniczy identyczne jak w 147 i na końcu wnętrze? Identyczne jak w 147. Siedząc w środku w salonie klient nie czuł różnicy miedzy 147, a GT. Uwierz mi miałem wiele lat 147 chciałem zmienić na GT ale odpuściłem bo z punktu widzenia kierowcy żadnej różnicy nie było.

    co w Brerze sprawiało że czułeś się w jej wnętrzu inaczej niż w sedanie czy SW 159?
    Nic, siedziało się tak samo. Jednak zmieniając 147 na Brere odczułem skok klasowy, a niby przecież 147 też bazowało 156 bo GT, 147 i 156 to technologicznie te same auta różniące się nadwoziem ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 13-09-2019 o 15:42

  5. #805
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    na 156 z 1997 roku bazowały późniejsze 147 i GT
    nie jest istotne co kto komu tłumaczył w salonie
    przesiadłeś się ze starszego w nowszy model - postęp powoduje/może powodować przeskok jakościowy/estetyczny/technologiczny
    może inaczej - 156 i 159 to segment D, jakie segmenty reprezentowały 147, GT i Brera?
    ...

  6. #806
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    na 156 z 1997 roku bazowały późniejsze 147 i GT
    nie jest istotne co kto komu tłumaczył w salonie
    Jest istotne bo te auta przez 4 lata były oferowane równoległe. Stare technologicznie GT i nowa Brera. Nie mogły być pozycjonowane przez Alfe tak samo bo różniła je technologicznie prawie dekada.

    przesiadłeś się ze starszego w nowszy model - postęp powoduje/może powodować przeskok jakościowy/estetyczny/technologiczny
    Jak wyżej ten przeskok widzieli też klienci, którzy w salonie oglądali GT i Brere

    może inaczej - 156 i 159 to segment D, jakie segmenty reprezentowały 147, GT i Brera?
    156 D, 159 D, GT D, 147 C, a Brere ktoś śmiał wrzucić w uwaga (werble) segment G To dokładnie pokazuje, ze producenci pozycjonują swoje produkty jak chcą i tak właśnie zrobiła Alfa mając równolegle w ofercie GT i Brere. Jeszcze raz wróć do tego co napisałem odnośnie ceny. Cena na GT była niższa bo to sama Alfa pozycjonowała w ofercie ten model niżej od Brery i to jest fakt czy Ci się takie pozycjonowanie podoba czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 13-09-2019 o 16:52

  7. #807
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nie chodzi o naginanie tylko o rzeczową analizę sytuacji a nie klepanie publicystycznych tez o katastrofie sprzedażowej Giulii itp.

    Faktem jest, że AR oferuje 1 nowy model w 2 wersjach Giulia i Stelvio, gdzie efekt nowości już minął oraz wygasza 1 stary model - Giulietta. W związku z tym sprzedaż całej marki jest spadkowa.
    Dla przypomnienia najgorsze wyniki sprzedaży w historii AR od 1990r. miały miejsce w latach 2013 - 2016, kiedy oferowane w zasadzie były jedynie 2 modele: Mito i Giulietta, sprzedaż roczna 50-60 k, mimo że to auta z bardziej popularnych segmentów, dostępniejsze cenowo.
    Oczywiście jeśli nie pojawią się szybko nowe modele to perspektywy rysują się kiepskie, nikt tego nie podważa.
    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

    Weźcie w swych rozważaniach jeden subtelny fakt, że za chwilę jeśli dany model nie będzie oferowany w wersji przynajmniej hybrydowej to producent nie da rady spełniać norm eko w europie i będzie płacił ogomne kary co przełoży się na cenę auta. Wzrost ceny w porównaniu z konkurencją = zapomnij o sprzedaży. Obecnie większość producentów kombinuje co zrobić aby się temu podporządkować a nie stracić, bo ta cała elektryfikacja to stąpanie po cienkim lodzie. Na dodatek ci którzy nie mieli technologii w szufladzie muszą ją szybko opracowywać lub kupować. Zmiany modelowe też trochę trwają i nie kosztują mało. Dlatego nawet jeśli FCA myśli poważnie w kwestii AR, to jednak potrzebuje te 2-3 lata.

    W/w wcale nie rozgrzesz fatalnej polityki marketingowej, finansowania i sposobu konfiguracji obecnych modeli AR. To, że dalej Giulia nie będzie miała pełnych ledów to skutek szybkiego opracowywania tego modelu, nie zdążyli dlatego to auto jest z jednej strony bardzo nowoczesne a z drugiej ma pewne braki które dla zwykłego klienta są ciężkie do zaakceptowania kiedy porównuje z konkurencją.
    Poza tym popełniono imo jeden błąd - Giulia i Stelvio są ZBYT MAŁO wyróżniające się a za bardzo mainstreamowe w swoim wyglądzie zewnętrznym. Alfa Romeo musi przyciągać wzrok na ulicy, po prostu musi.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #808
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Nie wiem co musiłaby sprzedawca gadać, żebym uwierzył, że GT i Brera to ta sama klasa... Pomijając wiek wystarczy wejść do środka (co napisane było wyżej). Gdyby chcieli z GT zrobić coupe klasy średniej (jak 156 i 159) to wsadziliby do środka wnętrze ze 156. Wnętrzem ze 147 sugerowali (a nawet wskazywali) klasę auta. GT sprzedawali niedługo po GTV. GT jest raczej jej następcą, ale z wygodnymi miejscami dla 4 osób (co mocno było podkreślane w reklamie).

  9. #809
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Porównanie sprzedaży całych marek nie ma sensu. Pomijając Tesla-melexy czy ktoś z wymienionych ma w ofercie 3 modele na krzyż? Konkretne modele należy porównywać, a tu akurat i jaguar i volvo z giulia przegrywają w Europie.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Volvo przegrywa z Giulią? Dobry żart
    Sprawdź ile się sprzedało S60 i V60 łącznie, a nie tylko sedana

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  10. #810
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Volvo przegrywa z Giulią? Dobry żart
    Sprawdź ile się sprzedało S60 i V60 łącznie, a nie tylko sedana

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Ano przegrywa i to wyraźnie, 2373 przez pół roku 2019 sprzedano S60. Porównujemy do sedana, albowiem Giulia jest sedanem.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory