Strona 82 z 445 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283848586878889909192132182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #811
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Weźcie w swych rozważaniach jeden subtelny fakt, że za chwilę jeśli dany model nie będzie oferowany w wersji przynajmniej hybrydowej to producent nie da rady spełniać norm eko w europie i będzie płacił ogomne kary co przełoży się na cenę auta.
    Przecież FCA już wie, że nie da rady i płacą kasę Tesli aby wspólnymi siłami te normy spełnić

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Ano przegrywa i to wyraźnie, 2373 przez pół roku 2019 sprzedano S60. Porównujemy do sedana, albowiem Giulia jest sedanem.
    Ale w zarządzie Volvo nie siedzą dzbany i wiedzą, że kombi z ich logiem sprzedaje się lepiej od sedanów


    BTW ciekawe ile kosztuje opracowanie Tonale i wdrożenie do produkcji, a ile kosztowało by przerobienie karoserii Giuli na kombi i coupe. Historia pokazała, ze takie przeróbki im sprawnie idą. Dodatkowo mogli by zrobić jakiś mocny lifting Giulietty nawiązujący do nowej linii czyli Stelvio i Giuli upchnąć tam kilka obecnych silników jak 1.4TB, 1.6JTDm. 2.0JTDm i dwie wersje 2.0TB 200KM dla Veloce i 280KM dla Giulietty II QV W sumie pewnie kosztowo wyszło by podobnie, a jak poszerzyła by się oferta.

  2. #812
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Poza tym popełniono imo jeden błąd - Giulia i Stelvio są ZBYT MAŁO wyróżniające się a za bardzo mainstreamowe w swoim wyglądzie zewnętrznym. Alfa Romeo musi przyciągać wzrok na ulicy, po prostu musi.
    Patrząc na tytuł tego wątku, to akurat byłby ostatni zarzut, jaki bym postawił twórcą Giulii i Stelvio. Te auta co prawda nie są tak charakterystyczne, jak 159 i Brera, ale uwierz mi, że wzbudzają pozytywne zainteresowanie już samym wyglądem, nawet wśród zwolenników niemieckiej motoryzacji. Na pewno nie jest to wygląd mainstreamowy.
    Osobnym tematem jest to, jak FCA chciało sprzedawać te auta: po 5 latach nieistnienia na rynku w tych segmentach uznali, że wystarczy zrobić auta o lepszych parametrach niż konkurencja i one będą się już same sprzedawać jak ciepłe bułeczki. Niestety rynek tak nie działa, a każdy produkt trzeba jeszcze umieć sprzedać szczególnie wtedy, gdy się na niego (ponownie) wchodzi i dawni klienci już dawno znaleźli dla siebie inną markę. Raczej niewielu jest takich jak ja, którzy jeździli od nowości 10 lat tą samą Alfą w oczekiwaniu na nowy model, a potem i tak kupno nowej Alfy zajęło mu ponad rok, bo sprzedawcy w salonach w żaden sposób nie potrafili zachęcić nawet zwolennika Alfy do wydania swoich pieniędzy na kupno nowego modelu. Powiem więcej, oni nawet wprost nie chcieli ode mnie moich pieniędzy

    P.S. I dajcie sobie już spokój z porównaniami sprzedaży sprzed 10-20 lat, bo 10 lat w motoryzacji to jest epoka, podobnie jak w komputerach. Równie dobrze możecie porównywać Windows 10 z Windows XP
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #813
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    P.S. I dajcie sobie już spokój z porównaniami sprzedaży sprzed 10-20 lat, bo 10 lat w motoryzacji to jest epoka, podobnie jak w komputerach. Równie dobrze możecie porównywać Windows 10 z Windows XP

    Dokładnie dzisiaj wolumen sprzedaży powinien być wielokrotnie większy niż 20 lat temu, a jest zupełnie odwrotnie

  4. #814
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie dzisiaj wolumen sprzedaży powinien być wielokrotnie większy niż 20 lat temu, a jest zupełnie odwrotnie
    20 lat temu FAP zarabiał na wolumenie tanich aut, a dzisiaj FCA zarabia na marży auta 2-3 razy droższego. Można się jedynie zastanawiać, czy to dobry kierunek, ale ja nie jestem akcjonariuszem FCA, żeby to oceniać.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #815
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie dzisiaj wolumen sprzedaży powinien być wielokrotnie większy niż 20 lat temu, a jest zupełnie odwrotnie
    Wracając do GT to był to jednak udany model i sukces rynkowy. Sprzedali go łącznie w ilości ponad 80 000 szt.

  6. #816
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czy 80k sztuk przez 7 lat produkcji to sukces? Ten plus, ze auto dla Alfy było tanie w produkcji bo praktycznie wszystkie podzespoły mechaniczne były bliźniacze do 147/156

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    20 lat temu FAP zarabiał na wolumenie tanich aut, a dzisiaj FCA zarabia na marży auta 2-3 razy droższego. Można się jedynie zastanawiać, czy to dobry kierunek, ale ja nie jestem akcjonariuszem FCA, żeby to oceniać.
    Na razie średnio "zarabia" i nie zapominajmy, ze tanie auto taniej wdrożyć do produkcji. Auto klasy Giulia czy Stelvio kosztowało miliardy tym bardziej, że jak to Włosi weszli z grubej rury zaczynając od Q. Ciekawe ile jeszcze trzeba sprzedać, żeby wyszło na zero.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 13-09-2019 o 20:04

  7. #817
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    za to wydatki na karoserię (formy) były kolosalne dla 80k sztuk i 4x bardziej kolosalne dla Brery z podzespołami 159
    pozycjonowanie tej drugiej w segmencie D słusznie opatrzyłeś emotką, to żart ze strony producenta
    z tym wnętrzem to wiesz... mogli włożyć ale nie włożyli bo włożyli nowsze

    mnie dziwi jedno o czym też pisałem lata temu - mają sprawdzoną receptę na sukces (F500), jaki problem stworzyć dwudrzwiowe auto
    nawiązujące stylistyką do pięknej, starej Giulii GT? rynek lubi takie rozwiązania

    4C teź oceniam jako pomyłkę - niszowe autko, Alpine zrobiło to lepiej, cenowo ta sama grupa
    ktoś wyżej pisał o braku wyrazistości w designie G i S - zgadzam się w 100%
    ...

  8. #818
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Czy 80k sztuk przez 7 lat produkcji to sukces? Ten plus, ze auto dla Alfy było tanie w produkcji bo praktycznie wszystkie podzespoły mechaniczne były bliźniacze do 147/156



    Na razie średnio "zarabia" i nie zapominajmy, ze tanie auto taniej wdrożyć do produkcji. Auto klasy Giulia czy Stelvio kosztowało miliardy tym bardziej, że jak to Włosi weszli z grubej rury zaczynając od Q. Ciekawe ile jeszcze trzeba sprzedać, żeby wyszło na zero.
    To zwróć jeszcze uwagę, że rok temu diametralnie zmieniło się otoczenie biznesowe. Już nie da się zrobić homologacji dla jednego modelu z jednym silnikiem i na tej podstawie sprzedawać 30 różnych wersji tego samego auta. Kupujcie auta z sensownymi silnikami póki się jeszcze da, a nie marudźcie, że się nie sprzedają
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #819
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Na Giulie z sensownym silnikiem mnie nie stać.Prawie 400K zł to jeszcze nie w moim zasięgu

    Brere akurat klepali w firmie "zewnętrznej" bo w fabryce Pininfariny więc nie wiem kto tam ponosił koszty przygotowania linii i kto bardziej dostał po dupie sprzedając niecałe 30K sztuk w 4 lata.

  10. #820
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post


    Nowa reklama Alfy niestety ta sama konwencja
    mają być śmieszne reklamy Kimim i jego żoną

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory