Strona 9 z 445 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #81
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To sobie czekaj przecież mi nic do tego ale nie wypominaj komuś kto wydał niemałą sumę na stelvio, ze narzeka na rożnie rzeczy, które mu w aucie przeszkadzają bo jako klient ma do tego prawo. Ty sobie będziesz zachwalał jak Giulia stanieje i trochę pojeździsz on ma Stelvio teraz

  2. #82
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Panowie, może nie konkretnie o Alfie, ale ogólnie o marce należącej do FCA, zatem pomyślałem że wrzucę:
    https://autokult.pl/34465,nowe-maser...lym-roku?amp=1

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    No niestety, prawda jest taka, że zdecydowanej większości ludzi nie obchodzi ani wygląd, ani prowadzenie, ani dźwięk, tylko bezawaryjność, ilość miejsca w środku, wygodne fotele i czy da się muzę ze Spotify puścić na głośniki. Ostatnio kupiłem 159-tkę i zazwyczaj pierwszy komentarz to, że do zobaczenia w warsztacie, choć dostałem też dosyć sporo próśb o przejażdżkę. I tak chyba traktowana jest Alfa Romeo - jako ładna ciekawostka, a z takim imigem ciężko sprzedawać setki tysięcy aut.

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    TTy sobie będziesz zachwalał jak Giulia stanieje i trochę pojeździsz on ma Stelvio teraz
    Dokładnie, to jest teraz jeszcze fajne i świeże, za 5-6 lat już takie nie będzie. Z resztą szczerze bez przekąsu, zasypiając w czwartek wieczorem, w piątek rano już jesteśmy w d.pie.

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Myślisz że Twoje marudzenie w tym temacie cokolwiek zmieni?
    A czy zachwalanie przez kogoś innego coś zmieni? Forum służy chyba do dyskusji... W dodatku najciekawsze są właśnie opinie z pierwszej ręki od osób, które zdecydowały się na wydanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy na jedną z nowych Alf, gdyż mogą przekazać sporo cennych informacji o szczegółach, które im się nie spodobały, obsłudze, finansowaniu, różnicach względem konkurencji itd.
    Ostatnio edytowane przez azi ; 01-08-2019 o 20:40

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie do końca.
    Na działaność masz kilka opcji:
    Leasing na np 2 czy 3 lata
    Najem długoterminowy na podobny okres,
    Ale też zwykły zakup na firmę i amortyzacja jako środek trwały i tutaj makismum to 20 % rocznie - czyli 5 lat, są też ludzie którzy kupują nowe auta jako osoba fizyczna i jeżdżą nimi po 8, czy 10 lat. Alfa nie dla nich, gdyż? No właśnie, to jakiś inny klient? Tyle samo ma do powiedzenia co każdy inny.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 01-08-2019 o 21:16

  7. #87
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    A czy zachwalanie przez kogoś innego coś zmieni? Forum służy chyba do dyskusji... W dodatku najciekawsze są właśnie opinie z pierwszej ręki od osób, które zdecydowały się na wydanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy na jedną z nowych Alf, gdyż mogą przekazać sporo cennych informacji o szczegółach, które im się nie spodobały, obsłudze, finansowaniu, różnicach względem konkurencji itd.
    Miałem na myśli, że narzekanie tu na forum nie zmieni podejścia sprzedawców czy w ogóle FCA.
    Generalnie zauważam coś takiego: gdy 159 była młoda to było narzekanie i porównywanie do konkurencji. Teraz już coraz więcej ludzi się przekonuje do tego modelu (tak, tych biedaków, których nie stać na nowe auto), który stał się wręcz doceniany i skończyło się pitolenie, a forum skupia się na eliminacji powstałych usterek. Natomiast w dziale Giulii/Stelvio narzekania i lament. Co pewnie też się skończy gdy auto będzie w zasięgu ludzi, którzy nie kupują nowych aut. Ci ludzie mają jakieś zdrowsze podejście do zakupu samochodów. Czy nie mam racji?
    Ale jak już zauważyliśmy, to nie podniesie marki z kolan, na które znów upada.

  8. #88
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie masz racji bo jest różnica wydać 200k, a 20k na auto. Kupujac używkę będąca 10 lat na rynku już wiesz w co sie pakujesz, dodatkowo przy takim wydatku na pewne rzeczy można przymknąć oko. Alfa celuje w klientów aut premium, a Ci są przyzwyczajeni do wylapywania detali. Na rynku wtórnym jak pisałem konkurencją są bardziej auta francuskie niż premium i tu jest różnica bo jak wsiadzesz do Laguny, a pozniej do 159 to jest roznica materiałów na plus dla alfy ale porównując nowki w segmencie premium już niekoniecznie na korzysc alfy

  9. #89
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czyli ten, który kupuje nowe auto premium kupuje kota w worku, a ten który kupuje kilkuletnią używkę robi to świadomie? To byłby kolejny argument, że zakup nowego auta z salonu się nie opłaca. Można co najwyżej nerwicy dostać. Nie ma przecież aut idealnych
    PS. Peugeot uważa się za klasę premium - tak mi koło ucha przeszło jak oglądałem jakąś reklamę w tv

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Alfa ,,upada - żyje'' już tak od kilkunastu lat, a to się psuła a to za mało modeli a to za mało silników a to brak premium, a to brak kombi a to brak suva a to za droga a to serwis a to sprzedaż a to ma podążać drogą skody , hiundaia, kia, na szczęście idzie swoja drogą wbrew ,,wróżbitom i fachowcom''

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory