Strona 445 z 445 PierwszyPierwszy ... 345395435436437438439440441442443444445
Pokaż wyniki od 4,441 do 4,444 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4441
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Nie da się z taką ceną podstawową jak obecnie. Ja wszystko rozumiem inflacja itp. ale bez przesady - 199k pln za podstawę? Uwierz mi, że gdyby ceny utrzymały się na sensownym poziomie, albo inaczej - miały 5 lat/200k km gwarancji od samego początku w 2016 startując od tych 120-140k to obraz byłby zupełnie inny, bo pierwsze wrażenie robi się tylko raz.
    Dokładnie jak piszesz. Wolę Gouliette Veloce 1750 Tbi niż bazowa Giulie a gdyby ceny zostały z grubsza takie same to wziąłbym Giulie Veloce bo mam na to fundusze nawet. Teraz wersja na którą mógłbym zamienić moja Alfę orbituje w granicach 265 tys zł. Przeszacowane moim zdaniem. Chociaż auto uwielbiam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie sądzą aby były celowe. Celowo (aby skierować auto częściej do serwisu) można to innymi sposobami sprawić, bez podtrzymywania marnej reputacji dotyczącej awaryjności i mieszkania w serwisach (interwały wymian, spec narzędzia do obsługi tego i owego, dłuższa gwarancja, itd).
    A takie "utrudnienia" to bardziej brak ewolucji danych rozwiązań, takie podskakiwanie zrobimy to! , zrobimy tamto! będzie łał ! (wał , porywanie się z motyką na księżyc bez wcześniejszych podstaw w postaci zbieranych doświadczeń własnie pod kątem niezawodności i potencjalnych źródeł problemów. Ale taka polityka ostanie ze 30ci lat (rozpoczęte też od przeskoku na 145/146 -> 156/147/Gt/166 tu jakaś kontynuacja choć bez popraw w TSach czego ewolucja by wymagała, później kompletnie inne 159, kompletnie inne Giluietta , Mito, kompletnie inne 4c, kompletnie inne Giulia , Stelvio, teraz kompletnie inne Tonale.. Za każdym razem wynajdywanie koła na nowo, za każdym razem co innego jest "prawdziwą Alfą Romeo ( łącznie z cięzkim FWD w dieslu ) " , to nie może dobrych efektów przynieść. Podobne 30 lat w wydaniu ... czego by tu na przykład .. hmm dla odmiany - Mazdy MX5 - przemyślana koncepcja motorsportowa (less is more , rwd, możliwie minimalna masa ) gwarantująca kolejne pokolenia odbioróców (to się zawsze podoba) , podpatrzona od Anglików ? -tak, i poprawiona, i twardo KONTYNUOWANA przez te dziesięciolecia, ewoluująca, bez rzucania się na nieosiągalne cele , z właściwościami gwarantującymi popularność, ciągły napływ klientów, popularność w sporcie wśród entuzjastów amatorów różnego portfela, przez co aftermarketowy ocean rozwiązań za takimi amatorami idący. To podobne no trochę więcej 30+ lat. Miotania się vs ewolucji.
    Nie wiem czy od MX5 nie wolałbym czasem 4C wiem, że drożej ale jednak tutaj koncepcja motorsportowa bardziej mi przypada do gustu. MX 5 też spoko tak samo jak 124 ale jednak 4C bardziej surowa i hard coreowa moim zdaniem. Choć może tutaj problem , że przy tym bardziej ekskluzywna i traktowana jest i będzie w przyszłości jak lokata kapitału a nie auto do katowania. Ale jakbym miał jeździć na torze i miałbym do wyboru MX 5 albo 4 C to biorę jednak ta druga. Myślę , że byłbym szybszy i bardziej wydajny.

  2. #4442
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Zależy do czego na tym torze (4c vs mx5) . I w dość abstrakcyjnych złożeniach pt " budżet nie ma znaczenia".( Nie zakupu nawet a użytkowania torowego)
    Już pomijając " aby wygrać trzeba ukończyć" ; ) bo nie mam pojęcia jak 4c się torowo łojone zachowuja.

  3. #4443
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zależy do czego na tym torze (4c vs mx5) . I w dość abstrakcyjnych złożeniach pt " budżet nie ma znaczenia".( Nie zakupu nawet a użytkowania torowego)
    Już pomijając " aby wygrać trzeba ukończyć" ; ) bo nie mam pojęcia jak 4c się torowo łojone zachowuja.
    Puchną

  4. #4444
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Wolę Gouliette Veloce 1750 Tbi niż bazowa Giulie
    No to jest nieszablonowe stwierdzenie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory