Strona 8 z 445 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No jest ta Skoda trochę szybsza (Skoda Superb 2,0TSI 4x4 DSG), o 10 km/h większa prędkość maksymalna, według testów szybciej się rozpędza do 400 m, 100 km/h i 200km/h (różnice nie są duże; 0,1s , 0,1s i 1,3 s, ale jednak), jest jeszcze sporo tańsza (ok. 20%, no ale dobra- może być tańsza). Wiadomo że Alfa lepiej jeździ po zakrętach, ale sportowa historia marki też trochę zobowiązuję, wystarczyłoby zrobić nieco większą moc i już by tak nie było.

  2. #72
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Patrząc na Volvo i Jaguara to raczej nie byłaby zła opcja
    patrząc na aktualne volvo i jaga mam odruch wymiotny - samochody nijakie i zrobione na jedna modłę żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie. jakościowo też szału nie ma - brać w leasing na rok max 3 i oddać.

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    S60, S90, XF, XJ, F-Type nijakie? No delikatnie mówiąc - pozwól, że się nie zgodzę . O jakości się nie wypowiadam bo nie macałem i nie jechałem.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 01-08-2019 o 16:26

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    F-Type tj. totalny sztos, zwłaszcza w wersji SVR.

  5. #75
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    F-Type tj. totalny sztos, zwłaszcza w wersji SVR.

    No sztos może jako tak, ale oglądałem już kilka recenzji i bodajże 2 testy czytałem jakoś niedawno jeden, że właśnie niby wszystko ma co powinien, niestety jakoś nie porywa. Zaznaczam że sam nie potwierdzam ani nie zaprzeczam bo nie jeździłem. Co do XC60 T5 jeździłem, kolega ma, z zewnątrz ok, prowadzenie o wiele gorzej ale bardziej komfortowo niż Stelvio. Mi nie pasuje środek i nie chodzi o jakość, tylko o styl. Dla mnie wygląda tak jak, powiedzmy "Janie właśnie wyjechałem z teatru, możesz nastawić herbatę i przygotować zastawę" nie mój klimat kompletnie
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 01-08-2019 o 16:57

  6. #76
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Myślisz że Twoje marudzenie w tym temacie cokolwiek zmieni? Wrzuć to jeszcze na wykop
    Myślę, ze ktoś kto kupił nowy produkt AR ma jednak większe prawo do komentowania auta i polityki Alfy od tych co auta nie kupili i pewnie nowego i tak nie kupią, a zachwalają

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    A dlaczego mieliby nie kupić nowego auta skoro dziś jeżdżą Alfą Romeo? Przecież potencjalnie pierwszą grupa docelowa każdej marki są jej aktualni użytkownicy.

  8. #78
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Z naciskiem na "potencjalnie" bo modelami Stelvio i Giulia AR chciała trafić do nowych klientów (dlatego min. powrót na rynek USA) i proporcjonalnie mogę się założyć, ze większy procent nabywców tych aut stanowią użytkownicy innych marek dlaczego tak uważam? Bo od dawna AR nie wypuściła żadnego świeżego modelu, a osoby kupujące auta klasy Premium raczej zmieniają auta częściej niż raz na 10 lat. To raz, a dwa nie oszukujmy się spora cześć z nas kupiła alfe nie tylko z powodu wyglądu i właściwości jezdnych (chociaż te przy niektórych modelach są dyskusyjne no ale teraz nie o tym) ale i ceny bo gdyby AR w zakupie była droższa od Audi czy BMW to to forum było by o jakieś 3/4 "alfaholiców" uboższe. Taka jest prawda, ja również swoją pierwszą alfę prawie 10 lat temu kupiłem dlatego, ze na tamte czasy AR147 oferowała zdecydowanie lepszą cenę niż konkurencja jak BMW 1 czy Audi A3. W taką konkurencje celuje alfa, a zwykli użytkownicy w znacznej większości się zastanawiają czy kupić używane 159 czy może Lagune albo C5 bo tak auto jest pozycjonowane na rynku używek No ale obym się mylił i Ci wszyscy wychwalacze jednak ruszyli z kopyta do salonów Ja bym brał jedynie Giulie Q ale mnie nie stać reszta oferty mnie nie zwilża, a Giulietta Veloce w dieslu to nawet wywołuje śmiech
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 01-08-2019 o 18:56

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Owszem, ale pokaźna część użytkowników Giulii to osoby które bądź kupiły kiedyś 159 jako nowe auto, bądź posiadając używaną w między czasie wzbogaciły się i chcą kupić coś nowego, mając jednocześnie sentyment do marki. I tej grupy moim zdaniem nie odstrasza produkt per se, tylko otoczka - serwis, obsługa i td. Inaczej się patrzy na samochód będąc młodym i mając dużo czasu, a inaczej jak tego czasu jest mało i cierpliwości do pewnych spraw też ubywa.
    AR powinna zaoferować podobny pakiet gwarancyjny jak np KIA, to łatwy sposób na przekonanie niezdecydowanych i częściowe remedium na utratę wartości aut używanych.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 01-08-2019 o 19:19

  10. #80
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Myślę, ze ktoś kto kupił nowy produkt AR ma jednak większe prawo do komentowania auta i polityki Alfy od tych co auta nie kupili i pewnie nowego i tak nie kupią, a zachwalają
    Co Ty taki do przodu jesteś?
    Nie prowadzę własnej działalności, więc zakup nowego auta za, powiedzmy, 150k zł mi się nie opłaca - jak dla mnie kasa w błoto. Mam lepsze wydatki. Poczekam aż Giulie się trochę zestarzeją i wtedy się zobaczy.
    Za to w robocie jeżdżę sporo różnymi nowymi niemcami w turbokiślu i baaardzo chętnie wsiadam potem do mojej starej i taniej 159 z V6 pod maską. Infotainment to fajny bajer, ale z powodzeniem zastępuje mi go smartfon, przy czym mogę delektować się choćby niezłym naturalnym brzmieniem silnika czy mięsistym układem kierowniczym mojego ociężałego i paliwożernego kloca
    Także nie pisz, że nie mam prawa do własnego zdania.
    Faktycznie szkoda mi tylko, że wpływ na sytuację rynkową marki mają wpływ w większości ludzie skupiający się na licytacji elektronicznych bajerów i kupujący auta z przypadku. Fakt, może zbyt konserwatywnie podchodzę do marki Alfa Romeo, ale zwyczajnie te popularne mi leżą.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory