Strona 10 z 445 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #91
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To byłby kolejny argument, że zakup nowego auta z salonu się nie opłaca.
    No z takim podejściem to na pewno Alfa będzie spredawac coraz więcej samochodów, a może niech produkuje od razu używane?

  2. #92
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czyli ten, który kupuje nowe auto premium kupuje kota w worku, a ten który kupuje kilkuletnią używkę robi to świadomie?
    Jak kupujesz auto klasy premium producenta co nowe auto wypuszcza co 10-12 lat to tak praktycznie to kot w worku. Kompletnie nowy produkt nie mający nic wspólnego z poprzednią generacją dlatego powinno się czymś uspokoić klienta np. wspomnianą już tu wieloletnią gwarancją.

    To byłby kolejny argument, że zakup nowego auta z salonu się nie opłaca. Można co najwyżej nerwicy dostać. Nie ma przecież aut idealnych
    Można i wielu klientów nowych aut dostaje jak później muszą walczyć z dealerami z podejściem jak w polmozbytach

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Alfa ,,upada - żyje'' już tak od kilkunastu lat, a to się psuła a to za mało modeli a to za mało silników a to brak premium, a to brak kombi a to brak suva a to za droga a to serwis a to sprzedaż a to ma podążać drogą skody , hiundaia, kia, na szczęście idzie swoja drogą wbrew ,,wróżbitom i fachowcom''
    Idzie, żyje i tak będzie do póty do póki ktoś w zarządzie FCA nie powie "dość" bo ile można iść z kulą u nogi nie przynoszącą zysków? Prawda jest taka, ze FCA wydało górę pieniędzy na opracowanie Giuli i Stelvio, później górę kasy na promocje i wejść ie na nowe rynki, a teraz jeszcze górę kasy na F1. Z czego to wszystko bo na pewno nie z marnej sprzedaży i w końcu inne spółki należące do koncernu będą się burzyć, ze one muszą ciąć koszty, a do AR się dokłada z ich kieszeni.

  3. #93
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    ... lata temu miałem służbowego Passata B8 2.0 TDI 150KM, -auto komfortowe, ciche z wielką ilością elektronicznych bajerów (w większości niepotrzebnych- np. czujnik wykrywający zmęczenie kierowcy), jeździło się wygodnie, nie psuło się (zrobiłem nim 30.000 km)...
    Tu pozwole sobie zacytowac czesc Twojej wypowiedzi stanowiacej kwintesencje porazki AR. Ludzie wlasnie tego oczekuja od samochodu w tych czasach. Malo kogo interesuje juz jak samochod pokonuje zakrety, chociaz passat robi to niezle. AR kompletnie nie rozumie rynku. Te nowe (cale 2) modele sa mdle, slabo wykonczone, bazuja na jakichs uczuciach lub „duszy” co jest samo w sobie idiotyzmem w przypadku puszki z blachy jak sie w korku rano i po poludniu stoi. Takie rzeczy jak infotainment olali bo uznali ze klient kupuje ta wlasnie slabowykonczona „dusze” a nie najnowsze rozwiazania. Dzwiek (halas) silnika zaczyna wszystkich tylko draznic w tych czasach i kazdy czeka na elektryka i to beda producenci dostarczac niedlugo. Stelvio i Giulia rodzily sie w bolach przez tyle lat, w tym czasie VAG wypuscil kilkadziesiat nowych modeli i zagospodarowal caly rynek. Alfa moze byc nisza sprzedajac paredziesiat tys szt ale wtedy ich samochody musza kosztowac min 0,5 mln aby to mialo szanse przetrwac. Reasumujac sa to samochody przestarzale, odstajace od rynku i tyle, do tego szybko traca na wartosci, masa niesprzedanych aut zostatnich 3 lat produkcji i kto to kupi teraz oraz zamowi nowe wiedzac ze potem nikt tego nie odkupi, a za 3 lata beda to samochody archaiczne.

  4. #94
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Giulietta zwłaszcza bardzo traci na wartości... bardzo...

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Tu pozwole sobie zacytowac czesc Twojej wypowiedzi stanowiacej kwintesencje porazki AR. Ludzie wlasnie tego oczekuja od samochodu w tych czasach. Malo kogo interesuje juz jak samochod pokonuje zakrety, chociaz passat robi to niezle. AR kompletnie nie rozumie rynku. Te nowe (cale 2) modele sa mdle, slabo wykonczone, bazuja na jakichs uczuciach lub „duszy” co jest samo w sobie idiotyzmem w przypadku puszki z blachy jak sie w korku rano i po poludniu stoi. Takie rzeczy jak infotainment olali bo uznali ze klient kupuje ta wlasnie slabowykonczona „dusze” a nie najnowsze rozwiazania. Dzwiek (halas) silnika zaczyna wszystkich tylko draznic w tych czasach i kazdy czeka na elektryka i to beda producenci dostarczac niedlugo. Stelvio i Giulia rodzily sie w bolach przez tyle lat, w tym czasie VAG wypuscil kilkadziesiat nowych modeli i zagospodarowal caly rynek. Alfa moze byc nisza sprzedajac paredziesiat tys szt ale wtedy ich samochody musza kosztowac min 0,5 mln aby to mialo szanse przetrwac. Reasumujac sa to samochody przestarzale, odstajace od rynku i tyle, do tego szybko traca na wartosci, masa niesprzedanych aut zostatnich 3 lat produkcji i kto to kupi teraz oraz zamowi nowe wiedzac ze potem nikt tego nie odkupi, a za 3 lata beda to samochody archaiczne.
    Masz prawo do każdej opinii, ale proszę, nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich, bo pisząc każdy to chyba lekkie nadużycie. Masz jakiś mandat zaufania wszystkich, że wypowiadasz się w imieniu wszystkich? Nie wiem, czy wszyscy czekają na elektryki, ja np. nie. Nie wiem czy zauważyłeś, że ludzie są różni i to czyni świat ciekawym. Ty masz prawo do tego, żeby powiedzieć, że Giulia i Stelvio są mdłe, a ja uważam, że jeżeli one są mdłe, to na widok Passata B8 w takim układzie powinno mulić i zbierać na pawia w promieniu kilometra.

    Dalej czekam na Twoją odpowiedź odnośnie asystentów jazdy jazd w korku w mieście, które to opisałeś, że posiadał je nowoczesny Passat, a nie ma ich przestarzała Giulia.

  6. #96
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    ...pod maską jakieś dwulitrowe pierdziawki...
    A co nie jest pierdziawka? Moze Bentley 27 liter z lat 20stych, ktore 1.5 tsi rozklada na lopatki? Zauwazasz cos takiego jak postep? Nie ma potrzeby montowac V8 5.0 zeby cos ruszylo z miejsca. Ford ogranicza produkcje wlasnie tego silnika z uwagi na male zainteresowanie - glownie do serii F, bo klienci zauwazyli ze 3.5 Ecoboost jest o wiele szybszy, mocniejszy i mniej pali. I prosze o skonczenie z ta dusza, bo to jest smieszne. Czlowiek nie ma duszy (polecam lekture dziel harari’ego) a Wy kawalkowi blachy stojacemu przewaznie godzinami w korkach przypisujecie dusze. Przez takie myslenie ta marki zginie w ciagu 2 lat. Inne marki ktore daly sobie spokoj z takimi farmazonami jak Porsche dalej istnieje. Bo jaka to niby dusze ma SUV Cayenne? Zadnej, podobnie jak 911 ale przynosi mnostwo EUR. Tak poza tym zobacz jak wyglada w srodku nowa 911 i inne produkty VAG, audi, vw i nawet skoda. Ultra nowoczesne wnetrze. A potem idziesz do salonu AR i pytasz obsluge gdzie jest kasa po bilet do tego muzeum motoryzacji.

  7. #97
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    patrząc na aktualne volvo i jaga mam odruch wymiotny - samochody nijakie i zrobione na jedna modłę żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie. jakościowo też szału nie ma - brać w leasing na rok max 3 i oddać.
    Ja tak robie z samochodami i tak sie powinno robic. Puszka blachy tracaca wartosc.

  8. #98
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Ja tak robie z samochodami i tak sie powinno robic. Puszka blachy tracaca wartosc.
    Do jasnej ciasnej, w końcu wiesz co to jest racjonalna dyskusja?? Wytaczasz swoje przemyślenia, do których masz prawo, ale na racjonalne pytanie, które Ci zadałem nie możesz odpowiedzieć, zalogowałeś się tu jedynie po to by wieszać psy i piać chwalebne sonety na temat VW?

  9. #99
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Ja tak robie z samochodami i tak sie powinno robic. Puszka blachy tracaca wartosc.
    Kwintesencja i świetne podsumowanie wcześniejszych wypowiedzi. Jesteś 100% targetem na tego Passata którym jeździsz.
    A ludziom którzy mają inne podejście do motoryzacji, wiedzą co to jest dusza i gdzie można ją znaleźć pozwól żyć i wybierać po swojemu. Sam twierdzisz, że duszy nie masz, nie liczę więc że dostrzeżesz ją gdzie indziej - to raczej byłoby trudne.

    A tak BTW jesteś trollem podesłanym przez VAG czy jak?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #100
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Kwintesencja i świetne podsumowanie wcześniejszych wypowiedzi. Jesteś 100% targetem na tego Passata którym jeździsz.
    A ludziom którzy mają inne podejście do motoryzacji, wiedzą co to jest dusza i gdzie można ją znaleźć pozwól żyć i wybierać po swojemu. Sam twierdzisz, że duszy nie masz, nie liczę więc że dostrzeżesz ją gdzie indziej - to raczej byłoby trudne.

    A tak BTW jesteś trollem podesłanym przez VAG czy jak?
    Pewnie - ja przeciez nie narzucam nikomu sposobu dzialania. AR i tak zniknie z rynku, bo nie ma racji bytu. Ostatni dobry model to Opel Vect... tzn model 159. A te obecne to niestety pogrzebia to firme.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory