Strona 18 z 445 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #171
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    teściu ma vw passata 1.4 tsi 2013r i przy 50 tyś zaczeło mu coś głośno hrobotać. Podjechał do serwisu skody bednarka w Dobroniu, okazało się, że rozrząd naszczęście przyjechał na czas i mu wymienili koszt 2000 zł.
    Ale bądźmy obiektywni w obie strony bo diesle 1.9/2.0 16v fiata też pompy wody potrafią się przedwcześnie zacierać

  2. #172
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no uczciwie -ale nie widzisz skali tych usterek- nie ma praktycznie żadnego TSI na rynku który nie miałby wymienionego rozrządu co najmniej raz. Również nie widziałem poprawnie działającej DSG- zawsze to szarpie to wyje to miesza niepotrzebnie biegami.
    a sprzedaje się bo mają b. dobry marketing i sprzedawców - nikt nie powtarza bzdur typu królowe lawet etc, sprzedawca wciska na każdym kroku do porzygu kit o poprawionych TSI i super hiper DSG aż do momentu realizacji zakupu, potem Twój problem.
    w VAG nie szuka sie sprzedawcy po salonie - już pisałem - ostatnio mógłbym sie wyspać w salonie AR i..sprzedawca mnie nie chciał zauważyć.
    podobnie spanie bredni na temat "taniości" Skody- nie wiem czy ktoś zaglądał w cennik ale O III w miare normalnym wyposażeniem nie kupi sie poniżej 90 tys pln.
    Następna rzecz -zachwyt nad koreańskimi markami trwa do początku usterek - potem wielkie oczy że 7 czy 5 lat gw to chwyt marketingowy (ogromna lista wyłączeń) a po jednej dwóch zimach bez kantówki czy palnika nawet do podwozia ASO nie podchodzi. Znam wiele osób które z VW Fiatów Opli czy francuskich przesiedli się do dalekowschodnich marek i ..... to był jednorazowy wybryk - pytanie skoro takie to wszystko świetne to czemu tak sie dzieje?
    moje ASO AR też jest ASO jednej z koreańskich marek i zawsze zatrzęsienie nie fiatów, AR czy Jeepa tylko.... koreańska myśl techniczna i to nie z pierdołami ale zatartymi silnikami czy rozwalonymi skrzyniami.
    Fakty szanowni Państwo. Tyle ode mnie.

  3. #173
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no uczciwie -ale nie widzisz skali tych usterek- nie ma praktycznie żadnego TSI na rynku który nie miałby wymienionego rozrządu co najmniej raz. Również nie widziałem poprawnie działającej DSG- zawsze to szarpie to wyje to miesza niepotrzebnie biegami.
    a sprzedaje się bo mają b. dobry marketing i sprzedawców - nikt nie powtarza bzdur typu królowe lawet etc, sprzedawca wciska na każdym kroku do porzygu kit o poprawionych TSI i super hiper DSG aż do momentu realizacji zakupu, potem Twój problem.
    w VAG nie szuka sie sprzedawcy po salonie - już pisałem - ostatnio mógłbym sie wyspać w salonie AR i..sprzedawca mnie nie chciał zauważyć.
    podobnie spanie bredni na temat "taniości" Skody- nie wiem czy ktoś zaglądał w cennik ale O III w miare normalnym wyposażeniem nie kupi sie poniżej 90 tys pln.
    Następna rzecz -zachwyt nad koreańskimi markami trwa do początku usterek - potem wielkie oczy że 7 czy 5 lat gw to chwyt marketingowy (ogromna lista wyłączeń) a po jednej dwóch zimach bez kantówki czy palnika nawet do podwozia ASO nie podchodzi. Znam wiele osób które z VW Fiatów Opli czy francuskich przesiedli się do dalekowschodnich marek i ..... to był jednorazowy wybryk - pytanie skoro takie to wszystko świetne to czemu tak sie dzieje?
    moje ASO AR też jest ASO jednej z koreańskich marek i zawsze zatrzęsienie nie fiatów, AR czy Jeepa tylko.... koreańska myśl techniczna i to nie z pierdołami ale zatartymi silnikami czy rozwalonymi skrzyniami.
    Fakty szanowni Państwo. Tyle ode mnie.
    Same glupoty. TSI to obecnie jedne z najlepszych silnikow na rynku. DSG jeszcze nigdy nie szarpnela u mnie w zadnym samochodzie. Czy naprawde uwazasz ze gdyby te samochody byly tak awaryjne ze jak piszesz, KAZDY samochod ma problemy to sprzedaz by rosla czy spadala? Przeciez jak ktos sie nacial to kupuje cos innego. Poki co to AR spadla na ziemie i juz sie nie podniesie a VAG sprzedal najwiecej aut w tym roku. wyprzedzajac Toyote. Za
    Chwile wchodza elektryki VW i jeszcze bardziej zwieksza dominacje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #174
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak głupoty to Twoje wpisy zaklinające rzeczywistość - zdejmij okulary - to że coś sie sprzedaje nie obecnie nie zawsze znaczy, że jest dobrym produktem tylko ma dobrych marektingowców i sprzedawców
    miałem VW CC z 2014 r - po 2 tkm brałł olej i szarpało DSG, w domu było kilka VAG - ostał się jeszcze 1.6 TDI z DSG- koszty napraw teogo guana przekorczyły juz e 3 -4 razy wartość auta- nawet błotniki z tyłu zgniły - auto z 2016 r. - chcesz wrzucę foty jaka to jest super hiper myśl techniczna. dobrze ze w domu były jeszcze fiaty bo nie byłoby czym jeździć.
    BDW żaden VW i Skoda oraz seat nie ma cynkowanych progów- polecam motodziennik na YT
    EDIT
    błotniki tył bezwypadkowego Golfa VII Gen po 2 sezonach zimowychKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181001_113246(1).jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	49.5 KB
ID:	260957] Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181001_113251.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	34.7 KB
ID:	260958
    ]
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-08-2019 o 08:11

  5. #175
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nawet błotniki z tyłu zgniły - auto z 2016 r.
    A podobno to Mazda rdzewieje na potęgę

    Miałem kiedyś służbowego Golfa od nowości. Od samego początku drzwi przeciekały z przodu. W ciągu dwóch lat zdążyło się już coś rozjechać z turbo (TDI), oczywiście ASO wcisnęło kit, że coś tam się zawiesiło tylko, a jakoś dziwnym trafem defekt się nie powtórzył po wizycie w ASO. A przed wizytą ledwo wróciłem z delegacji w DE.
    W przypadku Skody i VW najwięcej robi marketing i zamiatanie pod dywan, jak w przypadku tego turbo. Normalny producent powiedziałby wprost: popsuło się to i to, wymieniliśmy. Ale nie VW, bo przecież te auta się nie psują
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #176
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Warto dodać, że obecna "jeszcze" Giulietta, jest oparta o płytę podłogową z Fiata Bravo którego debiut miał miejsce w 2007 roku... Vw miał wtedy jeszcze Golfa Mk5, dziś do debiutu szykuje się już ósma generacja.
    Piszesz takie bzdury
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 05-08-2019 o 07:46

  7. #177
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Widzisz [MENTION=788]tomaz[/MENTION] - i to jest różnica między VW czy Mazdą a Alfą Romeo. VW i Mazda zrobią bubla, przekonają klienta żeby go kupił a jak się popsuje to wmówią mu, że tak ma być. A Alfa tylko zrobi bubla. Pozostałych dwóch kroków jeszcze nie opanowała.

  8. #178
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Jak dla mnie to Alfa powinna:
    - wprowadzić do sprzedaży samochód miejski ( 3 i 5 kurtek)
    - odświeżyć giuliette ( + kombi )
    - większa personalizacji samochodu - jak ktoś chce elektroniczne zegary to może sobie zamówić jak nie pozostaje przy analogowych itp itd....

    Tak na marginesie każdy będzie zachwalał samochód którym jeździ więc takie przepychanki nie mają sensu

  9. #179
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli mogę coś od siebie dodać, bo nawet któryś z kolegów zarzucił mi, że jadę cały czas po VW. W świetle kilku postów powyżej odnośnie TSI i DSG
    -silniki TSi, nie powiem, że rzeczy o których pisze kolega nie miały miejsca, ale kłopoty, o których mówi dotyczyły silników rodziny EA111, szczególnie 1,4 turbo i turbo+kompresor.
    Zaiste, rozciągały się tam łańcuchy, padały napinacze, a także dzwoniły po uruchomieniu wariatory. Po 2014 weszła rodzina EA211, w octavii znienawidzony łańcuch rozrządu został zastąpiony paskiem. Szczerze powiedziawszy to od tej pory jakoś nie sprawia on problemów, potrafi łyknąć oleju przy prędkościach autostradowych, ale to nie jest jakieś porażające, serio
    -Odnośnie chlania oleju, sławę można przypisać silnikowi 1,8 tsi, który potrafił juz przy przebiegach powyżej 50-60 kkm łykać od 1 litra w górę na 1000km . Problemem był pierścień zgarniający, jednak by wymienić pierścienie, trzeba było wymienić tłoki, a tłoki zmodyfikowane EVO wymagały wymiany korbowodów w gratisie. Jednak dużo firm specjalizowało się już we frezowaniu tłoka i zakładaniu ponadwymiarowych pierścieni. Natomiast seryjnie problem spalania oleju zlikwidowano w listopadzie 2011r, czyli po tej dacie auta już były wolne od tego problemu. VW nigdy nie przyznał się do błędu i nigdy nie ogłosił akcji na wymianę tłoków, a myślę, że problem był głośny.
    -Co do DSG, to są dwie popularnie występujące typy skrzyń: DQ200 i DQ250. Ta pierwsza 7 biegowa ma suche sprzęgła i tutaj może zaiste wystąpić problem szarpania, o którym wspominał kolega Dareek, padały właśnie sprzęgła, co objawiało się coraz większym szarpaniem szczególnie I,II i III bieg. Pomagała wymiana zestawu sprzęgieł, które pojawiły się również w zamiennikach. Jednak jeżeli chodzi o mokrą DQ250, 6 biegową, to naprawdę, raczej złego słowa nie można powiedzieć, jeżeli pilnowało się wymiany oleju co 60 kkm to naprawdę będzie jeździć i jeździć i cierpliwie znosi wirusy, które znaczenie przekraczają dopuszczalny moment obrotowy. Obecnie występuje również 7 biegowa mokra DSG, ale jeszcze ciężko coś o niej powiedzieć, no może to że według mnie nieco jest zamulona i 6 biegowa chętniej i szybciej reagowała na gaz.
    -A jeszcze tsi 1,2, podobny temat z rozrządem jak w 1,4, łańcuch i napinacz, ale po czerwcu 2011 też raczej już żadnych problemów nie było szczególnych.
    Tak to wygląda z mojej perspektywy, nie wiem może kolega Dareek miał pecha, że trafiał na takie samochody, albo to trochę jak z lawetami w Alfach,
    a jeszcze coś odnośnie 1,6 tdi, ogólnie bardzo czułe wtryski CR, a co potrafiło polecieć, często ciekły pompy cieczy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Jak dla mnie to Alfa powinna:
    - wprowadzić do sprzedaży samochód miejski ( 3 i 5 kurtek)
    - odświeżyć giuliette ( + kombi )
    - większa personalizacji samochodu - jak ktoś chce elektroniczne zegary to może sobie zamówić jak nie pozostaje przy analogowych itp itd....

    Tak na marginesie każdy będzie zachwalał samochód którym jeździ więc takie przepychanki nie mają sensu
    Święte słowa, jesteśmy różni i dlatego świat jest ciekawy
    Jeden zbiera znaczki, drugi hoduje rybki. No właście, chcesz mieć cyfrowe zegary, możesz ale nie musisz, chcesz mieć asystenta pasa ruchu i siłować się z kierownicą, niektórzy podziękują, ale są i tacy że dla nich to wyznacznik nowoczesności i wezmą

  10. #180
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Gapie się w pracy po 8, a czasem więcej, godzin w monitory i perspektywa kolejnego ekraniku świecącego mi prosto w oczy niezbyt mnie porywa. Wielu ludzi się tym jara, bo to nowinka, ale nie słyszałem żeby to było głównym kryterium wyboru auta.

    Sprzedają się też auta jeszcze mniej bajeranckie od AR - tu głównym problemem jest raczej ciągnąca się zła fama, z przełamaniem której firma nic nie zrobiła, a wręcz pogłębiła dając dziennikarzom psujące się auta.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory