Strona 20 z 445 PierwszyPierwszy ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #191
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    krist pokaż nam DB9

  2. #192
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To forum AR nie AM
    Kolega pewnie trzyma go gdzieś w Przemyślu
    Sorry z a OT.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #193
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    To już jakieś ciężkie zaślepienie musi być
    Po prostu niektórzy zapominają czasem okulary ściągnąć



  4. #194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    krist pokaż nam DB9
    jest tam i rzeczone audi
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181210_145341.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	101.0 KB
ID:	261033  

  5. #195
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Fajny Aston. Audi trochę kombinowane zderzak sline grill RS, zwykłe światła i przedlift

  6. #196
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    piękny, nie ukrywam, że jest to moje auto marzeń, i raczej w sferze marzeń pozostanie...

  7. #197
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Fajny Aston. Audi trochę kombinowane zderzak sline grill RS, zwykłe światła i przedlift
    audi to RS5, nie jest nic kombinowane, to jest zderzak i światła (bixenon skrętny) oryginalne jak z fabryki wyjechało. Technicznie to audi to majsterstyk, ale wiecznie jakaś pierdoła w nim wymaga uwagi, jest tak skomplikowane technicznie , i ma tyle "udogodnień" że można sie wkurzyć. No i nie ma charakteru, jedzie jak po szynach, i żeby poczuć że się szybko jedzie trzeba nim naprawdę szybko jechać.

  8. #198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Rzeczywiście to 5. Myślałem że to a4 przedlift. Te przody są tak podobne. Gratki takich samochodów.

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    jest Bravo II 1.4 '09, było Bravo I 1.4 12V '97
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Co prawda nie wnosi to wiele do tematu ale gwoli ścisłości muszę uzupełnić:
    Bravo 2 powstało na Fiat C -platform która swe początki miała w gamie Bravo, Brava, Marea, Multipla, jej kolejną generacją było Type Two czyli AR 156, 147, GT i chyba jeszcze Lancia, z kolei jej rozwinięciem kolejna generacja czyli Stilo, Bravo 2 i Lancia Delta.
    Giulietta natomiast to platforma w która wpompowano sporo milionów i nazywa się Compact Platform, często nazywana c-evo lub c- wide dla większych pojazdów ( 4x4?).
    Ok z pewnością coś czerpała ze swojej poprzedniczki choć większość założeń technologicznych zarówno w przedniej jak i tylnej części jest zupełnie różnych - np przystosowana do 4x4. Jest jednak odrębnym bytem i nie można mówić o współdzieleniu Bravo z Giuliettą.
    Mądrego miło posłuchać, płyta Giulietty to było osiągnięcie.

    Przesyłam podkładkę do Twojego wyjaśnienia, w końcu alfisti chyba powinni mieć pojęcie o technice samochodowej
    https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Compact_platform
    https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_C-platform
    https://en.wikipedia.org/wiki/Type_Two_platform

    Potwierdziła to nawet pewna niemiecka gazeta :
    https://www.auto-swiat.pl/giulietta-...-fiata/ns5gf9f
    Ostatnio edytowane przez mackul ; 12-08-2019 o 22:45

  10. #200
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Odnośnie chlania oleju, sławę można przypisać silnikowi 1,8 tsi, który potrafił juz przy przebiegach powyżej 50-60 kkm łykać od 1 litra w górę na 1000km . Problemem był pierścień zgarniający, jednak by wymienić pierścienie, trzeba było wymienić tłoki, a tłoki zmodyfikowane EVO wymagały wymiany korbowodów w gratisie. Jednak dużo firm specjalizowało się już we frezowaniu tłoka i zakładaniu ponadwymiarowych pierścieni. Natomiast seryjnie problem spalania oleju zlikwidowano w listopadzie 2011r, czyli po tej dacie auta już były wolne od tego problemu. VW nigdy nie przyznał się do błędu i nigdy nie ogłosił akcji na wymianę tłoków, a myślę, że problem był głośny.
    Ano właśnie. Ale czy ten problem został całkowicie wtedy zlikwidowany, to do końca nie wiadomo. Może w 1.8 TSI tak. Znajomy ma Superba II z 2015 r 1.4 TSI i tak samo zaczął mu chlać olej na potęgę. Koniec końców silnik je....ał całkiem i robił kompletny remont. Swego czasu też myślałem o kupnie jakiejś Octavi czy Rapida, jako nowe. U mnie sporo się Skodami jeździło, bo żona miała takie służbowe. Ale przeważnie były to diesle. Żona nadal jeździ służbową 1.9 TDI i powiem, że to jest bardzo dobry silnik. A nie wszystkie takie były niestety w ofercie VAG, nawet diesle. Czytałem sporo o tych Skodach benzyniakach i dotykających ich problemach i szczerze mówiąc szybko mi się ich odechciało. Kupiłem używaną Giuliettę i nie żałuję ani złotówki na nią wydanej.
    Z innej beczki, byłem niedawną Julką na przeglądzie w ASO co prawda Fiata, ale posiadającym autoryzację Alfy. Po kilku dniach otrzymałem emaila z adresu Opinie@opinion.alfaromeo.com o treści: Dzień dobry,

    Dziękujemy za odwiedzenie naszego autoryzowanego warsztatu Alfa Romeo w celu przeprowadzenie prac serwisowych w Państwa Alfa Romeo GIULIETTA.

    Jeden na czterech klientów bierze udział w naszej ankiecie, a jej wypełnienie zajmie tylko kilka minut.

    Z przyjemnością wykorzystamy Państwa opinie, w celu zapewnienia Państwu najwyższej jakości produktu i standardów obsługi klienta.

    Otrzymujecie takie maile czasem? Może to jakiś znak, że centrala zaczyna się trochę interesować serwisami i podniesieniem jakości usług.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory