Strona 21 z 445 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #201
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tak, takie maile przychodzą po każdej wizycie w ASO. Aby obsługujący został pozytywnie oceniony, musi dostać ocenę co najmniej 9/10.

  2. #202
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Ano właśnie. Ale czy ten problem został całkowicie wtedy zlikwidowany, to do końca nie wiadomo. Może w 1.8 TSI tak. Znajomy ma Superba II z 2015 r 1.4 TSI i tak samo zaczął mu chlać olej na potęgę
    Zdarzają się takie przypadki, ale już to są przypadki indywidualne. Założę się, że jednak tam już było jednak ok. 100 kkm i od początku olej był wymieniany wg wskazań czyli co ok. 30 kkm, to bardzo w tym ułatwia A tak poza konkursem to bardzo słuszną linię obrała nasza władza, w siedmiobiegowych mokrych DSG jakoś ostatnio było 3 przypadki, że dwumasy powiedziały papa przy ok. 30 kkm

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Też są problemy z skrzynią manualną w silnikach 1.5 TSI. Przy ruszaniu są kangurki

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Są też problemy ze znaną marka BMW. Już od ładnych kilku lat palą się te samochody na potęgę. Zgłaszane tu kilka przypadków pożarów naszych V6 w 166 (stare , uszkodzone mechanicznie przewody paliwa) to przy tym pikuś. Płoną auta warte kilkaset tysięcy złotych
    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...czesci/ps1tbtk
    https://tvn24bis.pl/moto,99/bmw-napr...ie,859579.html

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Są też problemy ze znaną marka BMW. Już od ładnych kilku lat palą się te samochody na potęgę. Zgłaszane tu kilka przypadków pożarów naszych V6 w 166 (stare , uszkodzone mechanicznie przewody paliwa) to przy tym pikuś. Płoną auta warte kilkaset tysięcy złotych
    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...czesci/ps1tbtk
    https://tvn24bis.pl/moto,99/bmw-napr...ie,859579.html
    BMW X6 koleżanki z pracy poszło z dymem. Jej mąż zaparkował pod sklepikiem. Poszedł kupić bułki, a jak wrócił po kilku minutach, to BMW stało już w ogniu.
    Tak to zwykłe bułki ocaliły mu życie.
    Inna koleżanka ma BMW 5 z 2011 r. Po tym zdarzeniu dzwoniłem do ASO BMW. Zweryfikowali VIN i stwierdzili, że nie ma zagrożenia. No ale co mieli powiedzieć, przecież auto jest dawno po gwarancji, więc co ich obchodzi kolejny właściciel.

  6. #206
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tu niektórzy mitologizują wspaniałą postawę i jakość salonów i serwisów znanych niemieckich marek jak BMW, Volkswagen, Audi. Tam też zdarzają się wtopy i olewanie klienta. W takim Volkswagenie na przykład, zaczęło się to już od początku jego istnienia, -przedpłaty na nowe Volkswageny poszły na budowę czołgów, - żaden z wpłacających nie dostał nowego Volkswagena (poważnie, to nie żaden żart).
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 17-08-2019 o 14:36

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfistajtd Zobacz post
    BMW X6 koleżanki z pracy poszło z dymem. Jej mąż zaparkował pod sklepikiem. Poszedł kupić bułki, a jak wrócił po kilku minutach, to BMW stało już w ogniu.
    Tak to zwykłe bułki ocaliły mu życie.
    Inna koleżanka ma BMW 5 z 2011 r. Po tym zdarzeniu dzwoniłem do ASO BMW. Zweryfikowali VIN i stwierdzili, że nie ma zagrożenia. No ale co mieli powiedzieć, przecież auto jest dawno po gwarancji, więc co ich obchodzi kolejny właściciel.
    Wydaje mi się że nadinterpretujesz. W tym roku z dwoma bmw, 420d i 530d byłem w serwisie bmw i oba w ramach akcji serwisowej miały na koszt producenta wymienioną chłodniczkę egr, przyczynę pożarów. Oba kupione poza polską siecią BMW, oba po gwarancji roczniki 15 i 16. Wydaje mi się że 11 miało po prostu dobrą chodniczkę, i nie ma ryzyka awarii.
    Problem Alfy nie polega ani na awaryjności, ani przewadze technologicznej rywali, tylko na złym marketingu i słabej sieci sprzedaży. Salonów jest mało, a nawet ja są to w większości alfa jest gdzieś po macoszemu z tyłu, obsługa jest bardzo różna, jak się trafi. Finansowo oferty wynajmu są słabe, ze względu na dużą prognozowaną utratę wartości. OK, włosi troche zaniedbali infotainment trochę mogliby poprawić niektóre plastiki we wnętrzu. Ale produkt mają dobry, tylko nie potrafią go sprzedać

  8. #208
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    BMW w płomieniach. Pożar przy jednej z głównych dróg w Rydułtowach

    Może faktycznie nie kupował bułek, ale tylko coś innego. Ot cała mitologia.
    No faktycznie to drugie BMW 5 jeszcze się nie spaliło. Ale ja i tak staram się nie parkować obok jej auta.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 20-08-2019 o 10:02

  9. #209
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    Finansowo oferty wynajmu są słabe
    Tutaj trochę jak w kalejdoskopie. W pierwszym półroczu 2019 oferty z LeasePlanu były wręcz nieprawdopodobnie niskie. Teraz znowu poszły do góry i ciężko się nie zgodzić

  10. #210
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Odnośnie Bmw, ja osobiście byłem kiedyś wielkim fanem tej marki, ale miałem jedną Beemke w swoim życiu, i była to totalna porażka... Jedyny model jaki mógłbym mieć to E82 z rzędową szóstką.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory