Strona 24 z 445 PierwszyPierwszy ... 14151617181920212223242526272829303132333474124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #231
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Panowie problemem AR wg mnie jest gama modelowa, a właściwie jej brak. Nawet wczoraj jadąc z żoną na urlop rozmawialiśmy o tym. Mamy 10 lat AR166, podkreślę 10 szczęśliwych lat i na chwilę obecną zastanawiamy się nad czymś nowszym. ALe tu pojawia się problem, bo co dalej.. ? Oboje mamy sentyment do naszej Alfy, dzieciaki również nie wyobrażają sobie innego auta. I tu stajemy przed ścianą. SUVa nie chcemy, bo do nas nie przemawia. Do Giuli się nie spakujemy na wakacje i różne wyjazdy, o pozostałych modelach AR nie wspomnę. Optymalna byłaby Giulia kombi, która zapewne byłaby wielkości AR159 i pewnie jakoś bym się w niej zmieścił. Od razu uprzedzam, że trumna na dachu to nie jest dla mnie wyjście.
    Tak więc AR samo strzela sobie w kolano z "obrzyna"
    Plan jest taki, że AR166 zostaje z nami, a kupimy kombiaka niestety już innej marki. Chyba w żadnej innej marce nie ma tak ubogiej gamy modelowej.
    Aha, żeby nie było, że teraz jeżdżę AR166 w budzie sedana i daję radę, a tu nagle marudzę że potrzebuję kombi. Tak potrzebuję kombi, bo w bagażnik giuli się nie zmieszczę, a poza tym i głównie mam dość proszenia się znajomych/ojca/brata i "bóg wie kogo jeszcze" co trochę o auto, bo chcę coś ze sklepu przywieźć czy parę klamotów więcej na wakacje zabrać.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  2. #232
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ja trzymam kciuki i myślę jeśli poprawią parę rzeczy
    Marketing przede wszystkim.
    Powinni zrobić dwugodzinną reklamę w której wystąpiłby Jason "Wpierdol" Statham - jak zrobił to koncern VW ze swoim modelem A8. Od razu co trzeci wannabe kupiłby Alfę
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 20-08-2019 o 11:08
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #233
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Każdy samochód ma jakieś niedociągnięcia, które denerwują. W julce denerwuje mnie beznadziejny podłokietnik, Peugeot 508 ogólnie cały był beznadziejny :0. Jedynie w audi a4 b8 nic mi tak rażąco nie przeszkadzało jak już tak na silę - może nawigacja mmi.

  4. #234
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Panowie problemem AR wg mnie jest gama modelowa, a właściwie jej brak. Nawet wczoraj jadąc z żoną na urlop rozmawialiśmy o tym. Mamy 10 lat AR166, podkreślę 10 szczęśliwych lat i na chwilę obecną zastanawiamy się nad czymś nowszym. ALe tu pojawia się problem, bo co dalej.. ? Oboje mamy sentyment do naszej Alfy, dzieciaki również nie wyobrażają sobie innego auta. I tu stajemy przed ścianą. SUVa nie chcemy, bo do nas nie przemawia. Do Giuli się nie spakujemy na wakacje i różne wyjazdy, o pozostałych modelach AR nie wspomnę. Optymalna byłaby Giulia kombi, która zapewne byłaby wielkości AR159 i pewnie jakoś bym się w niej zmieścił. Od razu uprzedzam, że trumna na dachu to nie jest dla mnie wyjście.
    Tak więc AR samo strzela sobie w kolano z "obrzyna"
    Plan jest taki, że AR166 zostaje z nami, a kupimy kombiaka niestety już innej marki. Chyba w żadnej innej marce nie ma tak ubogiej gamy modelowej.
    Aha, żeby nie było, że teraz jeżdżę AR166 w budzie sedana i daję radę, a tu nagle marudzę że potrzebuję kombi. Tak potrzebuję kombi, bo w bagażnik giuli się nie zmieszczę, a poza tym i głównie mam dość proszenia się znajomych/ojca/brata i "bóg wie kogo jeszcze" co trochę o auto, bo chcę coś ze sklepu przywieźć czy parę klamotów więcej na wakacje zabrać.
    No właśnie nie wiem czemu kombi nie zrobili... No bo sedan sportowy fajny, ale własnie jak w grę wchodzi wolumen to powinno być kombi

  5. #235
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    236

    Domyślnie

    https://forzaitalia.pl/news/alfa-rom...ma-miec-650-km

    to też mogliby urzeczywistnić. Nie byłoby nic piękniejszego, jak Giulia lejąca tyłek poniższym modelom:

    BMW M4 DTM Champion Edition (500 KM), Audi RS5 (450 KM) i Merecedes-AMG C63 S Coupe (510 KM).
    Ostatnio edytowane przez Rost29 ; 20-08-2019 o 12:21

  6. #236
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    https://forzaitalia.pl/news/alfa-rom...ma-miec-650-km

    to też mogliby urzeczywistnić. Nie byłoby nic piękniejszego, jak Giulia lejąca tyłek poniższym modelom:

    BMW M4 DTM Champion Edition (500 KM), Audi RS5 (450 KM) i Merecedes-AMG C63 S Coupe (510 KM).
    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    https://forzaitalia.pl/news/alfa-rom...ma-miec-650-km

    to też mogliby urzeczywistnić. Nie byłoby nic piękniejszego, jak Giulia lejąca tyłek poniższym modelom:

    BMW M4 DTM Champion Edition (500 KM), Audi RS5 (450 KM) i Merecedes-AMG C63 S Coupe (510 KM).
    I co by to dało? Komu takie auto jest potrzebne? Albo może raczej ilu potencjalnych nabywców znajdzie?

    Ludzie, przecież w kontekście zdychającej marki potrzebna jest gama tanich, cieszących oko, praktycznych wozideł dla ludu, które schodzą w setkach tys. rocznie a nie kolejna, niedorzecznie wyceniona zabawka którą kupi promil klientów. To powinna być baza. Do tego alfa ze swoim bądź co bądź niezłym designem mogłaby w tej kategorii stawać w szranki z Vagiem dając alternatywę dla klocowatych golfów czy fabii. Po grzyba komu 200KM i RWD w ciasnym sedanie kiedy to jesteśmy w epoce zmierzchu tego typu karoserii? Przytłaczająca większość jeździ po mieście do roboty i na zakupy a w weekend to teściów. Ja sam się pukam w czoło bo potrzebne mi to moje 200 KM jak rybie ręcznik.

    Za to na co na co dzień chciałbym sobie jednocześnie ładować telefon z zapalniczki i pić kawę w kubku jadąc autem i na to niestety Alfa mi nie pozwala XDD Chciałbym też czasami zrobić użytek ze swojego kombi ale rozmiar luku załadunkowego skutecznie mi to uniemożliwia i muszę pożyczać od ojca obdrapanego Avensisa który na marginesie naklepał już 600 tys. a silnik mechanika nie widział. No ale to temat o nowych autach a moje to już historia więc to tylko w ramach dygresji.

    Owszem, topowe wersje za chore pieniądze mogą sobie być dla nielicznych pasjonatów ale z tego nie da się utrzymać. Takie auta raczej mają na celu utrzymywanie prestiżu marki i odgrywają rolę marketingową a "żreć" dają kombiaki w wersji wyposażenia "comfort" ze 150 konnym dieslem pod maską i 16 calowymi alusami w cenie zaczynającej się od 60 paru tysięcy.

    poniżej ceny startowe seata:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seat.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	261318

    A tutaj 2 letnia, niepraktyczna Giulia w bieda wersji w cenie obniżonej o - uwaga - CAŁE 4K PLN xD Oferta leasingu również ultra atrakcyjna xD
    https://stock.alfaromeo.pl/oferta/66...200-km-at8-rwd

    O czym my rozmawiamy w ogóle? Zarówno fanatycy marki jak i chyba jej zarząd siedzi sobie komfortowo w ciasnym kręgu własnych, odrealnionych wyobrażeń i opinii a rynek bezlitośnie to weryfikuje i czarno na biały pokazuje "kto ma rację" w sporze jaki toczy się m.in. w tym wątku.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 20-08-2019 o 13:20

  7. #237
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie najpierw byłby potrzebny samochód, który by sprzedając się bardzo dobrze wygenerowałby dla firmy porządne zyski i dużą sprzedaż, a dopiero później czas na takie perełki, które podniosą prestiż firmy, ale nie ukrywajmy, że one sprzedaży nie zrobią...

  8. #238
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post

    poniżej ceny startowe seata:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seat.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	261318
    Akurat Seatem sie interesowałem. Cena rzeczywiście zaczyna się za 60 tyś z drobnymi ale w tym aucie nic nie ma i silnik 1.0 85KM. Gdy panowie konfigurowali mi leona siedziało dwóch z laptopami i sobie prowadzili dialog :-) "tu promocja jakaś, tu promocja seat 2019" hehe śmiać mi się trochę chciało. Za Leona z silnikiem 1.5 tsi wyszło 96 tyś z promocjami . Podziękowałem.

    Proszę bardzo jeździj tym 1.0 tsi za 60 tyś ja w każdym razie dziękuje

  9. #239
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Za Leona z silnikiem 1.5 tsi wyszło 96 tyś z promocjami
    To w dalszym ciągu o 24 000 złotych mniej niż za wrośniętą w trawnik Giulię z 2017 roku, której nikt nie chce.

    Proszę bardzo jeździj tym 1.0 tsi za 60 tyś ja w każdym razie dziękuje
    Przecież logiczne, ze za 60k masz golasa. Ale nie myśl, że to że Ty czy ja go nie kupimy to nikt innych też go nie kupi bo jest zgoła przeciwnie. Golasy z lekkim wyposażeniem (tak + 10k powiedzmy) idą hurtowo jako flotówki.

    Przede wszystkim - możliwość wyboru. Nie stać kogoś na topową wersję? Spoko luz, rezygnujesz z tego i owego zbijając cenę o kilkadziesiąt tysięcy i wciąż masz w zasięgu NOWE auto z salonu.

    Chodzi tylko i wylącznie o możliwość wyboru i skierowanie oferty do jak najszerszej grupy klientów - i tych zamożniejszych i tych z chudszym portfelem.

    Chcąc natomiast rodzinną alfę musisz na ten moment bezwzględnie wyrzygać 150k za Stelvio. Tyle w temacie.

  10. #240
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Oj tam oj tam... lamenty "bidoka"

    ale co racja to racja. Brakuje modelu który zrobiłby duży obrót firmie. Giulietta już dość stara i jak na segment ciasna. Giulia za droga, przynajmniej dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce. Tylko pytanie jak to wygląda z perspektywy obywateli innych krajów? Na zachodzie "trochę" krócej pracuje się na nowe auto. Czy duży bagażnik jest tam tak samo istotny jak w Polsce?
    Moim zdaniem ciągle największym problemem jest marketing i opinia o marce.

    Nawet gdyby nowa Giulietta była dostępna w wersji bieda za 65 tys złotych, to czy ktoś kupiłby to auto jako flotowe? Coś mi się zdaje, że fatum awaryjności i potencjalnych kosztów by przeważyło.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory