Strona 25 z 445 PierwszyPierwszy ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #241
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Po drugie przytaczasz artykuł z 2017 roku, który w dużej mierze opisuje drobnostki, które zostały już wyeliminowane.
    A niektóre zarzuty są delikatnie mówiąc bardzo dyskusyjne. Akurat ja uważam, że zegary są świetne i nie ma się do czego przyczepić. Żeby nie było że fanbojuję, w mojej 166 niespecjalnie mi się podobają

  2. #242
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Tylko pytanie jak to wygląda z perspektywy obywateli innych krajów? Na zachodzie "trochę" krócej pracuje się na nowe auto. Czy duży bagażnik jest tam tak samo istotny jak w Polsce?
    Tak samo. Nawet bardziej - samochód nie jest dobrem luksusowym, ale narzędziem. Czymś czego używa się do konkretnego celu. Tak jak nie przymierzając mikser. Dusza, RWD czy karbonowy wał nie obchodzą prawie nikogo. Takie rzeczy są dla pasjonatów, a ci wolumenu sprzedaży nie nabiją.

    Jak myślisz dlaczego hitem sprzedaży na zachodzie nie jest ładna, fantastycznie prowadząca się Alfa Romeo Stelvio, tylko Dacia Duster? I to takim hitem, że były chwile że na nową Dacie była półroczna kolejka? Na bogatym zachodzie. Bo Dacia, w przeciwieństwie do Alfy za małe pieniądze daje kawał samochodu którym zrobi się wszystko co będzie się chciało. A że na wakacje autobaną nie śmigniesz 1000 km? A po co to komu? TGV i Lufthansa czekają z otwartymi ramionami. A na lotnisku docelowym można się pokazać i patriotycznie wynająć Porsche albo Alpinę.

    Gdzie tu miejsce dla jednego drogiego i delikatnego SUVa i jednego, drogiego i niepraktycznego sedana?

  3. #243
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Tak samo. Nawet bardziej - samochód nie jest dobrem luksusowym, ale narzędziem. Czymś czego używa się do konkretnego celu. Tak jak nie przymierzając mikser. Dusza, RWD czy karbonowy wał nie obchodzą prawie nikogo. Takie rzeczy są dla pasjonatów, a ci wolumenu sprzedaży nie nabiją.

    Jak myślisz dlaczego hitem sprzedaży na zachodzie nie jest ładna, fantastycznie prowadząca się Alfa Romeo Stelvio, tylko Dacia Duster? I to takim hitem, że były chwile że na nową Dacie była półroczna kolejka? Na bogatym zachodzie. Bo Dacia, w przeciwieństwie do Alfy za małe pieniądze daje kawał samochodu którym zrobi się wszystko co będzie się chciało. A że na wakacje autobaną nie śmigniesz 1000 km? A po co to komu? TGV i Lufthansa czekają z otwartymi ramionami. A na lotnisku docelowym można się pokazać i patriotycznie wynająć Porsche albo Alpinę.

    Gdzie tu miejsce dla jednego drogiego i delikatnego SUVa i jednego, drogiego i niepraktycznego sedana?
    Porównania z Dacią, Skodą itd. są całkowicie nie na miejscu. FCA pozycjonuje AR w segmencie klasy średniej/premium, jak BMW czy Audi. Tutaj nie zarabia się na masówce i dużym obrocie a na wysokiej marży.

  4. #244
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Oj tam oj tam... lamenty "bidoka"

    ale co racja to racja. Brakuje modelu który zrobiłby duży obrót firmie. Giulietta już dość stara i jak na segment ciasna. Giulia za droga, przynajmniej dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce. Tylko pytanie jak to wygląda z perspektywy obywateli innych krajów? Na zachodzie "trochę" krócej pracuje się na nowe auto. Czy duży bagażnik jest tam tak samo istotny jak w Polsce?
    Moim zdaniem ciągle największym problemem jest marketing i opinia o marce.

    Nawet gdyby nowa Giulietta była dostępna w wersji bieda za 65 tys złotych, to czy ktoś kupiłby to auto jako flotowe? Coś mi się zdaje, że fatum awaryjności i potencjalnych kosztów by przeważyło.
    Jeżeli chodzi o niemców, bo z nimi dużo pracowałem, to kombiaki wiodą prym. A jeżeli chodzi o alfę samą w sobie to reakcje są różne - od parsknięcia śmiechem do pytań "a to ta marka jeszcze żyje?". Mając kilka (naście?) marek z niemieckim kapitałem, świetne oferty ich finansowania, lepszy stosunek zarobków do ceny aut i przeogromny wybór. Mogą więc bez wyrzeczeń pozwolić sobie na patriotyzm gospodarczy.

    A jak potrzebują woła roboczego do wożenia papryki to kupują wspomnianą Dacię Duster.

    Nawet gdyby nowa Giulietta była dostępna w wersji bieda za 65 tys złotych, to czy ktoś kupiłby to auto jako flotowe? Coś mi się zdaje, że fatum awaryjności i potencjalnych kosztów by przeważyło.
    Jeśli chodzi o Giuliettę to w czasach gdy debiutowała była chyba w tym samym segmencie co golfy ale rynek poszedł do przodu i moim zdaniem nieoficjalnie spadła do segmentu VW Polo (MiTo to taki UP! na dzisiejsze warunki). Jako flotówki alfy nie mają racji bytu chociaż Tipo widuję jako służbówki. Generalnie jednak Alfa nawet wizerunkowo nie bardzo kojarzy się ze służbowym wołem roboczym. Tu prym wiodą stonowane stylistyki a Alfa może być nieco zbyt ektrawagancka.

    Ale już prywatny nabywca patrzyłby zupełnie innymi kategoriami. Nie mam pewności jaki segment reprezentuje Giulia (niby D) więc wezmę na warsztat hipotetyczną następczynię 159, która w dzisiejszych czasach reprezentowała by segment C. Dać 2 wersje nadwoziowe (hatch i kombi), cenniki zaczynające się od 60k za zupełne golasy, normalne silniki do 150 KM + 5-6 letnia gwarancja (na temat której do porzygu emitowano by reklamy w radiu i TV). To wszystko polane unikatową stylistyką Alfy i voila!. Można konkurować. Schować ambicje i wydumane teorie o "duszy" w kieszeń i zacząć po prostu zarabiać.

    Porównania z Dacią, Skodą itd. są całkowicie nie na miejscu. FCA pozycjonuje AR w segmencie klasy średniej/premium, jak BMW czy Audi. Tutaj nie zarabia się na masówce i dużym obrocie a na wysokiej marży.
    Tylko cały wątek jest o tym, że Alfa własnie nie zarabia i to gdzie sobie ją pozycjonuje FCA to wszyscy mają w serdecznym poważaniu xD Na segment premium trzeba zapracować i to rynek musi zgodnie uznać, że dana marka faktycznie jest premium i za ten prestiż warto wyłożyć więcej kasy. A FCA po latach zastoju marki, z totalnie wybrakowanym inwentarzem, z fatalną opinią wśród odbiorców wypuszcza dwa modele z których oba drogie a jeden dodatkowo niepraktyczny. I myślą, że jak oni sobie postanowią narzucić marżę i sami się postawią w segmencie premium to klienci zaklaszczą portfelami xD no to tak po prostu nie działa.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 20-08-2019 o 20:32

  5. #245
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak jak jeden jest fanbojem systemów inforozrywki, drugi kubików przestrzeni ładunkowej, trzeci świetnych właściwości jezdnych i analogowych zegarów - to wszystko kwestia gustu, potrzeb i upodobań.
    Konkluzja jest wciąż jedna - słaby marketing i niewystarczająca gama modelowa.

  6. #246
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Alfa ma swój specyficzny obraz legendarnej marki kształtowany od dziesięcioleci, nie będzie przecież teraz robić tanich wołów roboczych- to nie jej specjalność , od tego są inni. Ci dla których auto jest kupą blachy i żelastwa, mające być jak najtańsze, praktyczne i niezawodne, nie powinni w ogóle rozważać zakupu Alfy, bo ona nie jest dla nich. Nie powinni się też dziwić że jeszcze nie padła, że w ogóle się jeszcze sprzedaje, że jeszcze są chętni itp. Alfa powinna kontynuować tradycje marki, dalej rozwijać charakterystyczne, rzucające się w oczy modele i rozwiązania techniczne (nikogo nie małpować) nie odbiegając bardzo od konkurencji pod względem cen, serwisu, obsługi. Ale to niestety jako całość nie bardzo wychodzi. Ja np. jestem indywidualistą i nie cierpię nijakich aut bez wyrazu, nie kupiłbym takiego KiA czy Volkswagena, bo mi się zwyczajnie te auta nie podobają, na zewnątrz i w środku i nawet nie przekona mnie do nich lepszy serwis, trwałość itp (chyba że musiałbym tylko codziennie wozić worki cementu na budowę- o , to wtedy chyba wybrałbym do tego Volkswagena). Alfa mi się bardziej podoba i sprawia większą przyjemność z jazdy, dlatego wolę ją niż tamte. Jestem jakimś fanatykiem czy wielkim wyjątkiem? Wątpię. Gdyby FCA zbliżyła się obsługą, serwisem i marketingiem do innych to nie byłoby problemów.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 20-08-2019 o 21:30

  7. #247
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    Porównania z Dacią, Skodą itd. są całkowicie nie na miejscu. FCA pozycjonuje AR w segmencie klasy średniej/premium, jak BMW czy Audi. Tutaj nie zarabia się na masówce i dużym obrocie a na wysokiej marży.
    Jest na miejscu, bo klientami na Dustera są także użytkownicy SUVów Audi czy BMW co budziło wśród dziennikarzy spore zdziwienie. Aż tak się czasy zmieniły, samochód od dawna na zachodzie nie jest wyznacznikiem statusu (poza supersamochodami i segmentem luksusowym), ale teraz zszedł do poziomu wspomnianego miksera. Jeżeli wszędzie dalej możesz szybko i wygodnie dotrzeć samolotem/pociągiem, w miastach masz świetny zbiorkom często darmowy albo bardzo tani samochód jest coraz mniej potrzebny. A wprzy rosnącej w siłę ekomodzie coraz mniej porządany. Więc sporo ludzi woli kupić VW, Skodę czy Dacię niż Audi albo BMW mimo że ich na nie stać.

    Na dodatek Alfa nie ma nic czym mogłaby zachęcić zblazowanego ekoklienta. Jak ktoś chce hybrydę to pójdzie do Lexusa, Toyoty czy nawet Kii albo Hyundaia. Miłośnik pięknych sportowych wozów zapuka do BMW po i8. Bogacz chcący się pokazać w elektryku pójdzie do Jaguara po i-Pace albo do Tesli. Zakochany w egzotyce przeprosi się z Miraiem. A co ma Alfa? Nawet w planach nie ma nic konkretnego co mogłoby powalczyć z tuzami.

  8. #248
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jestem jakimś fanatykiem czy wielkim wyjątkiem?
    Nie, nie jesteś wyjątkiem takich ludzi jak Ty jest sporo, miłośnicy prawdziwej motoryzacji, stylistyki, oryginalności, mocnych silników... w tym sęk, że nie chcą kupować tych aut, o których piszą jako nowych i to jest problem Alfy mają rzesze zagorzałych fanów, którzy nie kupują ich produktów. Taki paradoks

  9. #249
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Miłośnicy stylistyki, oryginalności, mocnych silników . . jeżdżąc Megane 3 RS należysz do tego grona

  10. #250
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Powiem Ci, w moim przypadku jest tak, że te najnowsze Alfy nie są już tak bardzo alficznie wyraziste jak starsze modele, tylko dlatego zamiast zakupu nowej, mam dwie starsze Alfy. Giulia jest (jak dla mnie) zbyt podobna do innych, normalnych aut (np. BMW), za mało w niej charakterystycznego stylu jaki ma np. 156. I w przypadku Alfy 156 odstawała ona wyraźnie osiągami od innych aut w swoim segmencie, dziś Giulia 2.0 280 KM jest nieco wolniejsza niż np. Skoda 4x4 280 KM, to jest właściwa polityka w przypadku tej marki? Owszem, chciałbym mieć Giulię QV (tylko żeby była tańsza, jak opuszczą ceny do akceptowalnego poziomu to kupię), ale mojej GT 3.2 bym nie zamienił na Giulię 280 KM. Ten stan rzeczy uważam za błąd kierownictwa firmy, powinno konsekwentnie utrzymywać cechy tej legendarnej marki.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory