Strona 26 z 445 PierwszyPierwszy ... 16171819202122232425262728293031323334353676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #251
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Miłośnicy stylistyki, oryginalności, mocnych silników . . jeżdżąc Megane 3 RS należysz do tego grona
    No tak, bo kierownicy 20 letnich 147, 156 itp to wysublimowani fani motoryzacji (wystarczy spojrzeć w których działach jest największy ruch i wiadomo jakie z grubsza są proporcje posiadanych aut).

    A chłopaki dobrze piszą - ja tez objeżdżam Alfę po Niemcu i tez nie kupiłbym nowej Giulii, czy choćby nawet nie wziąłbym w leasing - QF jest diabelnie drogie, słabsze nie robią już na mnie wrażenia, a stara Giulietta w dieselu to nawet nie warto komentować.
    Z rynku wtórnego producent zysku nie ma

  2. #252
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    I pewnie by utrzymywało gdyby nie coraz bardziej zaostrzające się normy spalin, dopuszczalne emisje CO2 (limity CO2 na modele oferowane), nie wiem czy już teraz jest,czy niebawem wchodzi limit per sprzedany samochód, czyli chcąc oferować duże silniki producenci mają dwa wyjścia: albo płacic kary, albo oferować modele zeroemisyjne, na które rozłoży się emisja. Obawiam się, że to właśnie nie tylko w przypadku Alfy zabija silniki V6, chcąc nie chcąc wypierają je uturbione 4 cylindrowe.

    Ale dlaczego nie kupilibyście nowej Alfy, że nie ma V6? Czy że co? Czy ogólnie nie kupujecie z założenia nowych aut? A jeżeli nowe to co?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 21-08-2019 o 08:08

  3. #253
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    I pewnie by utrzymywało gdyby nie coraz bardziej zaostrzające się normy spalin, dopuszczalne emisje CO2 (limity CO2 na modele oferowane), nie wiem czy już teraz jest,czy niebawem wchodzi limit per sprzedany samochód, czyli chcąc oferować duże silniki producenci mają dwa wyjścia: albo płacic kary, albo oferować modele zeroemisyjne, na które rozłoży się emisja. Obawiam się, że to właśnie nie tylko w przypadku Alfy zabija silniki V6, chcąc nie chcąc wypierają je uturbione 4 cylindrowe.
    To jest takie piernicznenie - jaki niby % jeżdżących alf stanowią V6? Gros poszukiwanych i kupowanych alf to 1.9 w gnoju bo zwykł uchodzić za bezawaryjny. I to są priorytety nabywców. Ma się nie psuć i nie generować kosztów, w drugiej kolejności ma umozliwić wyprzedzenie TIRa na krajówce. Gadki o "legendarnych V6" są może dobre przy piwie ale gdy przychodzi do zakupu przytłaczająca większość nawet się nie zastanawia tylko szuka 1.9.

    Poza tym, odpowiedz sobie na pytanie co wolisz - albo marka staje się elastyczna i dopasowuje aktualnych warunków tworząc ekosilniki ale zachowując charakter stylistyczny i tym samym trwa na rynku albo obraża się na rzeczywistość i zwija interes.

    Ale dlaczego nie kupilibyście nowej Alfy, że nie ma V6? Czy że co? Czy ogólnie nie kupujecie z założenia nowych aut? A jeżeli nowe to co?
    Bo aktualnie nie ma co kupić. Chcąc wziąć w leasing kombi do 100k należy skierować się do innych marek bo alfa takowych nie oferuje. Chcąc wziąć kompakta za 70-80k również nie ma w czym wybierać (babci Giulietty nie biorę pod uwagę).

    Chciałbym, żeby alfa miała taką gamę aut jak chociażby wspomniany SEAT i pozwalała wozić się tanim, oszczędnym i nowoczesnym autem o unikalnej stylistyce.


    Dlatego w duchu modlę się, żeby Alfę kupił VAG.

  4. #254
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Dlatego w duchu modlę się, żeby Alfę kupił VAG.
    Tutaj się muszę z Tobą zgodzić. Ale zmartwię Cię VW próbował dwukrotnie, i nic z tego nie wyszło. Natomiast co trzeba przyznać Volkswagenowi to to, że zna się na marketingu, i moim zdaniem mając taki produkt jak Alfa Romeo, znaleźli by sposób jak dojść do szerszej rzeszy odbiorców. Niestety dużo osób tutaj nie rozumie tego.

  5. #255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Tutaj się muszę z Tobą zgodzić. Ale zmartwię Cię VW próbował dwukrotnie, i nic z tego nie wyszło. Natomiast co trzeba przyznać Volkswagenowi to to, że zna się na marketingu, i moim zdaniem mając taki produkt jak Alfa Romeo, znaleźli by sposób jak dojść do szerszej rzeszy odbiorców. Niestety dużo osób tutaj nie rozumie tego.
    Jeżeli próbowali dwukrotnie to znaczy, że mają chrapkę. W końcu przyjdzie moment krytyczny w którym straganik alfy zacznie się palić i w końcu kupią. Mam nadzieję.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 21-08-2019 o 10:30

  6. #256
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Busso jest dziś cenionym silnikiem, poszukiwanym w używanych autach. Kierownictwo FCA powinno przeanalizować sobie dokładnie przyczyny i okoliczności wielkiego sukcesu Alfy 156, a to auto jest niebanalne i bardzo się wyróżnia, co przeczy temu co tu piszą zwolennicy wyższości VAG-ów.

  7. #257
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Bo aktualnie nie ma co kupić. Chcąc wziąć w leasing kombi do 100k należy skierować się do innych marek bo alfa takowych nie oferuje. Chcąc wziąć kompakta za 70-80k również nie ma w czym wybierać (babci Giulietty nie biorę pod uwagę).
    Masz nowe Tipo w tym przedziale cenowym, a nawet niżej, duże, i hatch, i kombi, i silnik nie 200 KM bo "po co komu 200 KM".

    Alfa poszła w inną stronę niż tania masówka, na razie idzie poniżej oczekiwań ale jeśli wytrzymają i będą wystarczająco uparci, to się może zmienić. To może zadziałać i ja im mocno kibicuję.

    Ostatnio miałem rozkminę widząc inną Giulię na ulicy we Wrocławiu, jakie to jest świetne auto. I że widząc takie wiesz że ma co nieco pod maską i szybki automat, a nie jakąś pierdziawkę 1.0 jak u konkurencji oferującej "to samo w golasie za 60k".

  8. #258
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post

    Ale dlaczego nie kupilibyście nowej Alfy, że nie ma V6? Czy że co? Czy ogólnie nie kupujecie z założenia nowych aut? A jeżeli nowe to co?
    Jeśli o mnie chodzi, to kupiłem niedawno auto poleasingowe, ale z fabryczną gwarancją do 2023 roku - czyli okres gwarancji mam porównywalny jak przy nowej Alfie. Tu jest miejsce dla naszej ulubionej marki, żeby coś z tym zrobić.
    Uczciwie, gdybym mógł sobie pozwolić finansowo na nową Giulie to prawdopodobnie bym ją kupił. Mam tu na myśli kupno auta nie rezygnując z normalnego życia. SUV-ów nie lubię, Giulietta jak na moje potrzeby jest ciasna. Osobiście uważam, że np kupując mieszkanie, czy budując dom można bardziej zbliżyć się do granic swoich możliwości finansowych niż kupując auto, które nawet nieużywane będzie systematycznie tracić na wartości. W razie jakichś nieprzewidzianych problemów życiowych człowiek nie zostanie z ręką w nocniku. Bez auta w razie W da się żyć, bez dachu nad głową już trudniej.

    Generalnie przy pojazdach na kwotę około 100 tys zł i więcej, dużo bardziej opłaca się je kupić na działalność gospodarczą niż jako osoba fizyczna. Już najbidniej odliczając jedynie podatek dochodowy jesteśmy trochę do przodu, jak ktoś jest płatnikiem VAT, weźmie w leasing to już w zasadzie wychodzi praktycznie 1/3 taniej (uściślając tym którzy nie są w temacie, takie osoby zapłacą mniejszy podatek niż gdyby zakupu nie dokonali. Piszę to, żeby nie rozbudzać w niektórych nieuzasadnionej zawiści.)

    Sporo osób pracuje na etatach i ma np porządne auto firmowe. Dla nich zakup prywatnego, które każdego miesiąca biorąc pod uwagę utratę wartości i wszystkie wydatki poza paliwem będzie ich kosztować 1000-1600 złotych nie ma wielkiego sensu. Praktycznie za połowę tego przeciętny człowiek może mieć w miarę przyzwoite "narzędzie do przemieszczania się".

    Dla mnie ostatni zakup to był wybór arkusza kalkulacyjnego, ale o Alfie złego słowa nie powiem Kiedyś jeszcze sobie kupię nową
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 21-08-2019 o 11:09
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #259
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No chyba jakoś na stronie dają 3 letnią gwarancję w cenie, nie wiem czy tylko przy wyprzedaży 2018

  10. #260
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Czemu nie kupię nowej alfy? Bo nie ma czego kupić, co jest w ofercie - Giulietta to wspaniały samochód ale też mnie śmieszy jej obecność w salonach, Giulia nie będzie w moim zasięgu tak samo jak Stelvio. Przy mojej alfie(Giulietta) za którą dałem nieco ponad 30k w bordowym kolorze na parkingu reszta wypada jak szrot po prostu, a przy tym mam dobrze wyposażony samochód(jak dla mnie), z dynamicznym, oszczędnym i trwałym silnikiem i przede wszystkim pięknie wystylizowane, nie znam osoby która wywołałaby takie samo zaciekawienie nowo nabytym samochodem(nie mylić z nowym ! ) co ja, nawet mój braciszek w A6 C7 z 3.0 pod maską i pakiecie S6 tyle szumu nie zrobił, chociaż szanuję mocno to co nabył. Nie ma co ukrywać, na używki jest i będzie wzięcie bo to dobre samochody.

    Co może ich uratować? Cóż, jeśli dostosują się do rynku i norm to będą coraz bardziej odbiegać od oryginału, masówek jest sporo i jeżeli alfa obierze taką drogę to po cholerę się martwić jej stanem finansowym, skoro marka zmieni się kompletnie. Zaczęli od tyłka strony, zamiast wyprowadzić na start 2,3 modele które chociaż ustabilizują sytuację, a później wprowadzić droższe egzemplarze i bawić się w unikalność to zrobili na odwrót.

    Alfa przejęta przez VAG'a to chyba coś pokroju Seata wyjdzie, w końcu to to samo w ładniejszych budach. Jakbym miał wskazać kogoś, kto od dawna próbuje upchać funkcjonalny samochód w oryginalnym opakowaniu to skłoniłbym się ku francuzom, no bo gdzie indziej. Tylko ci już Opla wzięli, więc . .

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory