Strona 30 z 445 PierwszyPierwszy ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #291
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    FCA nie posmarowało redaktorom. To zestawili Giulię z królem lwem i pipą, zamiast z VW, BMW, Audi i wydźwięk był taki że to drogie i byle jakie (bo to przecież Alfa). To tylko jeden z przykładów jak działa marketing i w czym niemieckie koncerny są lepsze od FCA.
    Akurat z tym to się nie zgodzę. W tamtym porównaniu wszyscy podkreślali, że gdyba nie cena to każdy z testujących brałby Giulię. A, że była porównywana z P i R to dobrze, bo na tą chwilę to jest jej liga i tu powinna walczyć o klientów. A wyjściowo cena nie była zła, ale jak w aucie za 160tys. trzeba dopłacać za lusterko fotochromatyczne, PDC, czujniki martwego pola czy ksenony nie mając LED (a są to elementy "must have" w takim aucie) to nie ma się co dziwić że cała przewaga punktowa została roztrwoniona i AR przegrała z P i R. I tak, wiem, że w VW, audi czy bmw za takie "oczywiste" elementy też trzeba dopłacać, ale te firmy trochę na to pracowały żeby klient był skłonny za te oczywistości dopłacić (niezależnie od tego czy warto tak przepłacać za samą markę). KIA czy Hyundai nie osiągnęły poziomu Focusa czy nawet golfa jedną generacją swojego kompaktu, trochę to trwało, a cen też już nie mają najniższych.

    A czy niemieckie koncerny produkują lepsze auta niż włosi?? Tego bym nie potwierdził, na pewno mają więcej modeli, w większej ilości opcji silnikowych czy wyposażeniowych. A to, że sprzedają tak dużo nudnawych i niewiele różniących się od siebie modeli to jest już skuteczny MARKETING A kto daje się na ten haczyk zwany marketingiem złapać?? My klienci
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  2. #292
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    To wcześniej nie wiedziałeś? Zachar ma chyba nieoficjalny etat w dziale marketingu VW.
    Dla mnie "szczytem" było ustawianie fotela 2 metrowa w 500 i.. próba siadania z tyłu. Prosty przykład jak można z siebie zrobić idiotę. Po prostu co niektórym się wydaje że złapie kamerę, polatam wkoło auta opowiem parę dyrdymałów i będę "gwiazdom neta".

  3. #293
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Miał swoje 5 minut, przez jakiś czas uchodził za autorytet ale potem zaczął tak słodzić VAGowskim produktom, że stało się to nie do przełknięcia.

  4. #294
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Mnie też rozwala jak sprawdzają ilość miejsca z tyłu czy nawet z przodu i potem narzekają na ciasnotę w autach typu audi a1, Fiat 500 czy nawet w corsie i polo. Nie mówiąc już o teście 2-metrowca w jakimkolwiek samochodzie. Osób o w zroście 2,00m w górę jest niewielki procent, dlatego ten test może i jest miarodajny dla takich właśnie osób ale dla znaczącej reszty społeczeństwa już nie.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  5. #295
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    A mnie akurat ten test się podoba. Widać "na żywo" ile jest miejsca w środku - na głowę, kolana i td. Gdy rozważałem zakup nowego wozidła, to obejrzałem specjalnie pod tym kątem film Zachara. Nie mam co prawda 2 metrów, ale gabaryty też duże. W zasadzie dla każdego o ponadprzeciętnym wzroście ten test dużo wnosi. Obejrzysz i masz pojęcie czy będzie Ci w miarę wygodnie, czy może lepiej szukać innego auta.
    Co do ZacharOff - widać silne inklinacje w kierunku całej grupy VW. Czy z powodu "ukrytego etatu", czy zamiłowania do marki to już nie wiem, nie wnikam.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #296
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Mamy jakieś wnioski jak poprawić sytuację? Może zbierzemy się i pojedziemy z naszymi postulatami do siedzimy Alfa Romeo? Bo nasze gadanie tu na forum nie wiele zmieni.

  7. #297
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Czekej, już widły i pochodnie biere, moment.

  8. #298
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Bierta te skody kije hjundaje i passaty i jazdaaaaa pokazać inżynierom jakie alfy powinny być

  9. #299
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zróbmy pikiete. We Włoszech Gdybyśmy zrobili masową pielgrzymkę to dopiero byłaby jazda. I bylibyśmy sławni

  10. #300
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Ale jak to będzie pielgrzymka to już będą się śmiać że nie autami bo by się zepsuły w trakcie xd

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory