Strona 33 z 445 PierwszyPierwszy ... 23242526272829303132333435363738394041424383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #321
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Twierdzenie, że AR w czasach 156 miała jakąkolwiek przewagę nad konkurencją poza designem (kwestia gustu) to jednak pewne nadużycie. Ileż to na ulicach ustało się tych Szóstek, a ile Passatów czy Audic. Alfy ostają się jedynie te, o które właściciele w miarę dbają a rdza nie przeżarła całej podłogi

    Nie wspominając już o legendarnym Twin Sparku, który w powszechnej świadomości znany jest tylko z awaryjności

  2. #322
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Obecnie w sprzedaży jest : Giulietta, 4c, 4c Spider, Giulia, Stelvio więc nic się nie zmieniło a 159 było w 2 a nie 3 wersjach nadwoziowych i było następczynią 156 więc nie udała Ci się ta wyliczanka kolego. A klekotów nie toleruje i tyle!!!
    Obecnie FCA Polska w ofercie ma 3 modele AR. Giulietta, Stelvio i Giulia. Ta pierwsza w topowej wersji tylko z klekotem, a jej obecność na rynku (prawie 10 lat!) jest sztucznie przedłużana przez kolejne pseudo lifty gdzie już dawno powinien być następca
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-08-2019 o 18:59

  3. #323
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Dokładnie. Nie neguję, że Giulietta to udany model bo zapewne tak jest, ale ile można... Kupując nowe auto tej klasy trochę bolałby mnie fakt, że to w sumie to samo co debiutowało w 2010r i raczej poszedłbym w inną stronę.

  4. #324
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cena katalogowa za odgrzewanego kotleta w dizlu czyli Giuliette Veloce z JTD 170KM to śmiech na sali bo startuje od 123 500zł za podobną kwotę można mieć kompakta z mocami 250-280KM u konkurencji

  5. #325
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [QUOTE=FXX;2185403]Piszesz o wolnossącym dwulitrowym BMW, a wstawiasz porównanie z Dieslem, który mimo tej samej mocy, masy większej o ok. 150-200kg jest i tak szybsze do setki



    Pierwsze z brzegu z porównanie:
    AR 156 1.8TS 144KM 9.3s
    Audi B5 1.8T 150KM 8.3s.

    AR 156 2.0TS 150KM 8.8s
    Saab 9-3 z całą serią 2.0t
    Audi B5 1.8T 180KM 7.6s.
    BMW e46 320i 170KM 8s (ok. to tak naprawdę 2.2)
    Volvo S40 T4 200KM 7.3s

    Fakt, przeoczyłem że to diesel ten BMW. Ale Ty porównujesz wersje konkurentów o tej samej pojemności (i większej) tylko z turbodoładowaniem . Jeśli porównanie ma być rzetelne, to znajdź takie czasy przyśpieszeń u konkurencji z tamtego okresu , która ma silniki tej samej pojemności wolnossące. Te miały, jak pisałem, poza nielicznymi wyjątkami ok. 20 KM mniej niż Alfa, dotyczy to takich marek jak BMW, Audi i Mercedes, Toyota i Ford z tamtego okresu.
    A tu masz porównanie z benzynowym BMW, młodszym o 10 lat ( o pojemności 2.0, Alfa jest 1,8):
    http://www.zeperfs.com/duel7-82.htm
    azi- to nie jest prawda, Alfa wyróżniała się dynamiką wśród konkurencji w tamtym okresie, sprawa problemu wariatora chyba Ci nie jest znana, wynika w większości przypadków z zastosowania niewłaściwego oleju. Mój ma prawie 190000 km i jeszcze nie był wymieniany. Stosuje olej zalecany przez producenta.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 23-08-2019 o 21:38

  6. #326
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    A to dlaczego mają być wolnossące? Bo Alfa nie stosowała turbo?
    Ludzie z Alfy poszli w wolnossącą jednostkę z dwiema świecami na cylinder, zmiennymi fazami rozrządu etc., a inni poszli w turbo/kompresor.
    Jeśli moje porównanie nie jest rzetelne, to Twoje również nie, bo w większości przypadków porównujesz je do konkurencji, która stosowała bardzo proste, niewysilone jednostki wolnossące bez zbędnych udziwnień, bo oprócz nich mieli wersje turbodoładowane.
    Także po części rację masz, wyróżniała się wśród konkurencji tym, że rozwinęła nieco swój silnik wolnossący... Problem w tym, że poza Hondą pozostała sama na tym polu

    Co do zamieszczonego porównania, to nie wiem jaki ma ono sens... Pokazuje, że cięższy samochód o tej samej mocy przyśpiesza nieco gorzej.

  7. #327
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Masa auta tez świadczy doskonałości konstrukcyjnej, niektórzy po prostu nie potrafią odchudzić auta lub nie chcą (w zależności od preferencji, sportowe auta zwykle są lekkie). A dynamika jest dynamiką, dotyczy danego auta z całą jego masą. Podobnie z silnikami, jak można porównywać osiągi aut o tej samej pojemności, gdzie jedno ma turbosprężarkę lub kompresor a drugie nie (choć nawet tu Alfa bardzo nie odstawała)? Wiadomo że turbo podnosi moc, komplikuje też budowę silnika i podraża go. Alfa wtedy nie miała wersji benzyn z turbo, ale konkurencja miała wersje benzyn bez turbo, wiec oczywiste jest że takie trzeba z Alfami 156 porównywać. W ten sposób można wykazać, kto jest w stanie zrobić mocniejszy silnik, kto lepiej go zaprojektuje. A ponadto, wersje konkurencji z turbo wcale nie były takie liczne, dominowały właśnie auta z silnikami wolnossącymi.
    To porównanie o którym piszesz ma sens; pokazuje że o 10 lat starsza Alfa 1,8 jest szybsza niż BMW 2,0 , to daje do myślenia jeśli mowa o dynamice Alf w tamtym okresie, a był to, jak pisałem, okres wielkiego sukcesu tego modelu. A czy to BMW jest cięższe czy nie, to już problem jego konstruktorów.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 23-08-2019 o 22:05

  8. #328
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Albo po prostu świadczy o tym, że między tymi samochodami jest prawie 10 lat różnicy i przy e90, to 156tka jest segmentem C - 10cm krótsza, 10cm węższa itd. O standardzie wyposażenia już nawet nie wspominam.

    W ten sposób można jedynie wskazać, że inni nie bawili się w komplikowanie silnika wolnossącego, mając silniki turbodoładowane, które to wersje wolnossące objeżdżały.
    Zatem powtórzę się, owszem jesteś w stanie wykazać kto zrobił silnik mocniejszy, tylko, że konkurencja tego wyścigu nie podejmowała, bo nie była tym zainteresowana.
    To tak jak z wyścigiem na ulicy, gdzie ktoś się podnieca, że przysłowiowym "kombi w Dieslu" wyprzedził sportowy samochód, tylko kierowca sportowego wozu nie wiedział, że się ścigacie

  9. #329
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Masa auta tez świadczy doskonałości konstrukcyjnej, niektórzy po prostu nie potrafią odchudzić auta lub nie chcą
    Nie mogę się powstrzymać... a co powiesz na Brerę i 159 w tym kontekście?

    O doskonałości konstrukcyjnej w kontekście masy to możemy rozmawiać przy autach pokroju 4c. Bo jeśli nie zawężymy tej dyskusji do modeli sportowych to wyjdzie na to, że Dacia Sandero to auto wybitne, bo ma masę 975kg
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #330
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    E90 konkurowalo z 159, a tu już konstruktorzy alfy dali popis z masą...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory