Strona 36 z 445 PierwszyPierwszy ... 26272829303132333435363738394041424344454686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #351
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nawet skoda, ani seat nie straciły nic, a jedynie zyskały. Czy jesteś w stanie podać przykład marki, która po przejęciu straciła cokolwiek?
    W tym co piszesz jest dużo prawdy, masz prawo również do takich opinii, ale dla mnie tym już nieco przesadziłeś. Skoda nie miała co tracić, mogła tylko zyskać, Seat podobnie. Żadna marka nie straciła może pod względem cyferek jak to kolega dalej ujmuje, ale naprawdę jako człowiek który jest miłośnikiem motoryzacji nie dostrzegasz, że jednak nieco może stracić, choćby indywidualizm i charakter...
    Uważasz że Alfa byłaby tak traktowana jak przejęte elitarne Porsche, Bentley czy Lamborghini? Nie sądzę, chociaż już nawet w bentleyu można poczuć się swojsko przesiadając się z Audi. Lamborghini urus ma silnik taki sam jak Porsche Panamera to też według Ciebie jest bomba i nic nie straciło?
    Powiem więcej Alfa byłaby przez vag pozycjonowana podobnie jak Skoda, Seat czy VW powiedzmy. Naprawdę nie widzisz i że w tych markach auta to już właściwie klony siebie z innym znaczkiem, nieco inna stylistyką i niuansami w konfiguratorze?
    Spójrz na Tiguana, karoqa i Atece na
    Upa, citigo i mii na
    Kamiqa i Arone na
    Tiguana allspace, kodiaqa i terraco czym one się różnią??
    Uważasz że z Alfa pod władzami VW byłoby inaczej?
    Unikifikacja i globalizacja na pewno ma swoje plusy, ale zabija również jakikolwiek indywidualizm, różnorodność, a dla mnie to akurat istotne. Absolutnie nie twierdzę że FCA nie knoci roboty, że idzie wszystko ok, ale jeżeli dla Ciebie takie cechy jak tradycja, indywidualizm czy różnorodność nie są istotne to ok, masz do tego prawo, ale to nie jest tak że tylko mamy plusy. Finansowe może i tak, ale nie ma nic za darmo
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 24-08-2019 o 14:36

  2. #352
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Indywidualizm nie osłabiaj mnie jaki indywidualizm miał Seat? Klepiąc na spółkę z Fiatem jakieś nędzne modele? A Skoda jaki miała indywidualizm? Już ledwo ciągnęła jak nasze FSO produkując kiepskie przestarzałe auta, których nawet Czesi nie chcieli kupować.

    Tak uważam, ze pod władzami VW Alfa nie straciła by designu, a jedynie zaczęła dzielić z vagami technologię. Co w tym złego aby Giulia dzieliła płytę z A4, a następca 166 płytę z A6? Co w tym złego aby dzieliły game silników skoro naprawdę jest rozbudowana i gniecie ofertę AR? Seat ani Skoda nie miały, żadnego indywidualizmu wiec wszystko narzuciło im VW, Alfa słynie z designu wiec tego na 100% by nie zabili chcąc sprzedawać Alfe tym bardziej, ze już dawno pozatrudniali włoskich projektantów nawet tych co projektowali dla AR
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-08-2019 o 14:32

  3. #353
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    w 2003 roku Ininiti pokazało nowatorski stylistycznie w tamtym czasie model fx35 - celowo o nim wspominam bo bryła przypomina...
    proszę o oświecenie mnie - co jest nowatorskiego i indywidualnego w designie Stelvio? bo dla mnie kompletnie nic
    ...

  4. #354
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ok nawet to dopisałem, ale mnie uprzedziles,że skoda i seat mogły tylko zyskać, ale naprawdę nie widzisz co mam na myśli?
    Bardziej mi chodzi np. o przykład urusa i np. bantayagi, że dużo ludzi testując go wspomina o tuaregu... Naprawdę chicialbys i nie widzisz w tym nic nie ok. że coś co ma te same silniki jak np passat, superb, a4, i np nowa VW Giulia oraz cały układ napędowy, platformę oraz infotainent a jedynie różną budę to dalej są inne auta?? Bo mają inny znaczek i wszystko gra? Fajnie byłoby gdyby auta różniły się tylko marka i stylistyka bo wszystko w środku byłoby takie samo? No to ok, może jestem dziwny, ale dla mnie to nie do końca ok
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 24-08-2019 o 14:49

  5. #355
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie, nie widzę bo wszyscy ortodoksyjni fani marki zakładają, ze z AR zrobili by skodę, a może zrobili by Porsche? Może miałbyś nowe 4C na bazie Caymana? Może 6C na bazie 911, a może 8C na bazie Huracana? Czemu zakładasz najgorszy wariant? Bo po co im kolejna skoda czy seat? Już w tym temacie pisałem VW szuka marki, której w swoim portfolio nie ma czyli daily ze sportowym charakterem. Próbowali i nawet nadal próbują to robić z Seatem wyodrębniając Cupre ale to jednak nie to.

  6. #356
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Pływak a gdyby tak Vw przejął Lancie, i w oparciu o najnowsze Audi RS3 2.5 TFSI 400 koni wypuścił nową Delte HF Integrale. Przecież to byłby obłęd

  7. #357
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jeśli ktoś kwestionuje fakt że 156 była wielkim sukcesem rynkowym Alfy (pisze tak o tym nawet niemiecki"Auto-Świat) to chyba nie za bardzo się orientuje w tych sprawach, pompowanie pieniędzy przez Fiata po kupnie Alfy to inna sprawa, ja piszę o modelach Alfy , które były dla niej sukcesem, warto też wspomnieć że zdobyła tytuł samochodu roku 1998. Z wolumenu sprzedaży 156 koncern był bardzo zadowolony, samo auto wzbudzało emocje- swym wyróżniającym się wyglądem, wysoką mocą silnika i dynamiką, sprawiało że zainteresowani nim byli też zwolennicy innych marek, wielu z nich kupiło wtedy nowe Alfy. O wariatorach wtedy nikt nie myślał, zresztą wcale nie jest to tak awaryjny element jak piszesz- pod warunkiem stosowania zalecanego (przez producenta, nie na forach internetowych) oleju na max (mój ma 190.000 km i jest sprawny).
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 24-08-2019 o 14:55

  8. #358
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Pływak a gdyby tak Vw przejął Lancie, i w oparciu o najnowsze Audi RS3 2.5 TFSI 400 koni wypuścił nową Delte HF Integrale. Przecież to byłby obłęd
    Panowie szkoda bić piany. Kiedy ostatnio siedzieliście w VW, Skodzie i Seacie? Czy nie rozumiecie że pomimo innych marek to te same auta? W dalszej mierze byłoby podobnie z Alfą, naprawdę jako fani motoryzacji nie widzicie różnicy tak jak w przypadku opisanym z Lancia Delta? Naprawdę wiedząc że to auto to tak naprawdę audi to jaralibyście się że to dalej Lancia? Sorki ale nie kumam. Na tym poprzestanę bo chyba się nie zrozumiemy

  9. #359
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zapytam po raz kolejny i ostatni skąd ta pewność, ze zrobili by z alfy skodę? Skąd?

    Naprawdę wiedząc że to auto to tak naprawdę audi to jaralibyście się że to dalej Lancia?
    I to zdanie wyjaśnia wszystko nie ważne jak dobre było by auto i jak by wyglądało dla ortodoksów ważna jest tylko "metka" bo są uprzedzeni i zaślepieni... a to podobno inni są uprzedzeni do Alfy ale chyba nie tak bardzo jak alfiarze do VAGa

    Kiedy siedziałem w skodzie? Niedawno nową octavią z 2.0TDI i DSG zrobiłem w tydzień ponad 2000km

    Jeśli ktoś kwestionuje fakt że 156 była wielkim sukcesem rynkowym Alfy
    Gdybyś za każde słowo "sukces 156" dostawał od FCA przelew chyba by starczyło na nową Alfe A tak poważnie żyjesz przeszłością 97 rok był ponad 20 lat temu, a temat dotyczy obecnej sytuacji
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-08-2019 o 15:03

  10. #360
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ten z tym 156 ochłoń, sprzedało się go tyle co taka Toyota popularnego (niekoniecznie SUKCESU) modelu puszcza w rok.

    Btw - każdy kto miał „unikatowe” auto i musiał się użerać z unikatowymi problemami, drogimi i ciężko dostępnymi częściami, serwisami żegnającymi się na sam widok takiego „cuda”, z przyjemnością kupuje potem cos, co aż tak unikatowe nie jest.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory