Strona 37 z 445 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142434445464787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #361
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zapytam po raz kolejny i ostatni skąd ta pewność, ze zrobili by z alfy skodę? Skąd?
    Stąd że kupuje się po to żeby zarabiać, zarabia się jak się ograniczy koszty, a ogranicza się koszty poprzez stosowania tych samych podzespołów. Nie chcidz mi że zrobi Skodę, zunifikuje w dużej mierze produkt, czyli oprócz stylistyki będzie dzielił z innymi markami wszystko inne.
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I to zdanie wyjaśnia wszystko nie ważne jak dobre było by auto i jak by wyglądało dla ortodoksów ważna jest tylko "metka" bo są uprzedzeni i zaślepieni... a to podobno inni są uprzedzeni do Alfy ale chyba nie tak bardzo jak alfiarze do VAGa
    Ty to interpretyjesz w ten sposób a ja nieco inaczej. To chyba nie dla mnie liczy się metka tylko bardziej dla osoby która kupuje audi jako Lancie. Jeżeli podoba mi sie rs3 to go kupuje, a nie kupuję rs3 w obudowie lanci i się jaram że mam Lancie, nie kumam.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Kiedy siedziałem w skodzie? Niedawno nową octavią z 2.0TDI i DSG zrobiłem w tydzień ponad 2000km
    Myślałem że zrozumiesz o co mi chodziło, ale się myliłem. Mi nie chodzi że skoda jest zła. Zadałem to pytanie pod kątem czy siedzieliście w samochodach trzech różnych marek bo wtedy dostrzegłby nawet Stevie Wonder że to tak naprawdę te same samochody i niczym się nie różnią...

  2. #362
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Stąd że kupuje się po to żeby zarabiać, zarabia się jak się ograniczy koszty, a ogranicza się koszty poprzez stosowania tych samych podzespołów. Nie chcidz mi że zrobi Skodę, zunifikuje w dużej mierze produkt, czyli oprócz stylistyki będzie dzielił z innymi markami wszystko inne.
    To dlaczego nie piszesz tego przez pryzmat Lamborghini, Bentleya, Porsche czy Bugatti (tu akurat bez sensu bo nie zarabiają ale jednak robią, a przecież mogli zrobić z Bugatti kombi w TDI aby zarabiać dlaczego nie zrobili?) w kółko wałkujesz Seata i Skode? Tak jak by VW AG to tylko była Skoda i Seat, a w portfolio mają tyle fajnych aut...

    Ty to interpretyjesz w ten sposób a ja nieco inaczej. To chyba nie dla mnie liczy się metka tylko bardziej dla osoby która kupuje audi jako Lancie. Jeżeli podoba mi sie rs3 to go kupuje, a nie kupuję rs3 w obudowie lanci i się jaram że mam Lancie, nie kumam.
    Jednak lidzie kupowali Fiaty z logo Alfy też nie kumam. Jeśli mam do wyboru dwa identyczne technicznie auta różniące się karoserią to wybieram to które mi bardziej pasuje wizualnie. Jeden kupi Audi drugi Lancie zarobi i tak jeden koncern. Mówi Ci coś nowa Supra? Ortodoksy płaczą, ze to BMW Ci co kupili są mega zadowoleni

  3. #363
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION], [MENTION=71461]alfist[/MENTION]
    Powinniscie juz zauwazyc, ze na tym forum sa osoby, którym mozecie podac i sto konkretnych, rzeczowych argumentow a one i tak bedą trwac przy swoim, przy okazji sugerujac Wam że o niczym nie macie pojecia.

    Miarą sukcesu sprzedaży jest procent wykonania planu. Jezeli poprzedni model sprzedano na przyklad w 50 tys egzemplarzy, a kolejny w trzy razy wiekszej ilosci przy tym przekraczajac zalozenia, to nawet dziecko dostrzeże że jest to spory sukces, nawet jesli sa marki ktore sprzedaja swoje produkty w ilosci 400-500 tys. edzemplarzy. Alfa Romeo nigdy nie bedzie sprzedawac takich ilosci aut jak VW, na tym po czesci polega ekskluzywnosc ich produktow.

    Bez obrazy, ale jak czytam niektore wypowiedzi to widze w nich traume doswiadczen zwiazanych z posiadaniem 'taniego, szybkiego, ladnego samochodu' jakim byly, lub raczej mialy byc Wasze Alfy


    Ps. Posadzic kogos kto tymi autami nie jezdzil w Skodzie, VW, Seacie, czy Audi i zaslonic znaczek na kierownicy to sie taki czlowiek nie domysli w czym siedzi. Jedno auto jak chinska podrobka drugiego xd Nie dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 24-08-2019 o 16:28

  4. #364
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem może trochę jestem ortodoksem. Napisałem w pierwszym poście dlaczego sądzę że z Alfa nie byłoby jak z Lmbo czy Bentleyem, a bardziej jak z Seatem czy Skodą. Poza tym unifikację daleko idącą można zauważyć i w lambo i bentleyu. Może i niektórzy byliby zadowoleni, ale to takie oszukiwanie samego siebie, dla mnie oczywiście. Ostatni przykład o co mi chodzi i nie ba sensu więcej bić piany. Załóżmy że VW kupuje Renault i kolejne Megane rs to właściwie golf r, tylko różni się stylistycznie, a poza tym silnik, platforma, multimedia to vw, to ten samochód będzie dalej dla Ciebie Renault czy nie? I uprzedzam nie mów że renault to inna kwestia bo produkuje dużo, a Alfa mało. Nie chodzi mi o wolumeny tylko o sam przykład jaki przytoczyłem

  5. #365
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION]

    Załóżmy że VW kupuje Renault i kolejne Megane rs to właściwie golf r, tylko różni się stylistycznie, a poza tym silnik, platforma, multimedia to vw, to ten samochód będzie dalej dla Ciebie Renault czy nie?
    Pozwolę sobie odpowiedzieć choć pytanie nie do mnie.

    Otóż w mojej głowie w ogóle nie pojawia się pytanie "czy to jeszcze Reno czy już wolcwagen" bo nie ma to dla mnie znaczenia, nazwa marki służy mi jedynie jako rozgraniczenie pomiędzy poszczególnymi gamami aut.

    Wyboru dokonuję jedynie na podstawie stylistyki i jazd próbnych.

    A odnośnie do znudzenia powtarzanej prognozy sprowadzenia Alfy do Seata i Skody - weźcie też pod uwagę, że w VAGu, w przeciwieństwie do FCA nie siedzą idioci. Nie dublują swoich ofert, tj. każda marka ma swój indywidualny charakter i target. Przykładem błędu był VW Phaeton, który okazał się klapą mimo, że był autem świetnym (sytuacja podobna do Giulii). Po prostu każda marka ma swoje miejsce na rynku i wykraczanie jakimś modelem poza jej ramy kończy się fiaskiem. Zmierzam do tego, że nie powstanie druga Skoda ani drugi Seat bo te marki już są i nie ma zapotrzebowania na robienie konkurencji własnym markom. Alfa siłą rzeczy byłaby odpowiedzią na niszę w rynku, której VAG aktualnie nie ma czego zaoferować (niby SEAT by się do tego nadawał ale odnoszę wrażenie, że niemrawo im to idzie i tak w zasadzie to chyba sami nie wiedzą co z nim chcą zrobić).

    Absolutnie nie twierdzę że FCA nie knoci roboty, że idzie wszystko ok, ale jeżeli dla Ciebie takie cechy jak tradycja, indywidualizm czy różnorodność nie są istotne to ok, masz do tego prawo, ale to nie jest tak że tylko mamy plusy. Finansowe może i tak, ale nie ma nic za darmo
    Co do zasady bym się zgodził, ale tu się wkrada jeden mankament - o indywidualizmie i różnorodności można mówić w przypadku jako takiej gamy modelowej. Wtedy możemy dyskutować o jakimś tam image'u marki. Ale mówimy o marce, która się ordynarnie opiernicza a obecnie ma w ofercie 3 modele z czego 1 przestarzały a drugi nikomu nie potrzebny.

    Tu tak na prawdę jest dyskusja o tym, co może Alfę utrzymać przy życiu jako markę i dlatego pojawia się propozycja przejęcia przez VAGa. Nie chodzi o to, ze ktoś tu jest fanatykiem VW ale po prostu niemcy rozkręcili biznes przepotężnie i ewidentnie znają się na robocie. O FCA tego powiedzieć się nie da dlatego np. ja uważam że Alfie lepiej by było pod okiem fachowców niż nieudaczników.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 24-08-2019 o 17:00

  6. #366
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    weźcie też pod uwagę, że w VAGu, w przeciwieństwie do FCA nie siedzą idioci. Nie dublują swoich ofert, tj. każda marka ma swój indywidualny charakter i target.
    Lepszego żartu dzisiaj nie przeczytacie

    Do pewnego przedziału cenowego Seat i Skoda różnią się znaczkiem i grillem. W dodatku Seat przez dłuższą chwilę był tym czym Dacia dla Renault, sprzedawali technicznie generację starsze Audi ze znaczkiem Seata i nieznacznie zmienioną karoserią (leżaki pozostałych w magazynach części?).
    Ostatnio edytowane przez azi ; 24-08-2019 o 22:15

  7. #367
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Takumi- co mnie jakaś Toyota obchodzi i jej wolumen sprzedaży? Alfa się zadowalała mniejszymi ilościami sprzedanych aut i była rentowna, nie musi tyle sprzedawać co Toyota. Rzeczywiście bobby- tu niektórzy wyraźnie nie chcą przyjąć do wiadomości pewnych faktów, bo jeśli ktoś uparcie twierdzi że 156 nie była dla Alfy wielkim sukcesem albo niedorzecznie np. zaprzecza że Alfy były wtedy szybsze niż konkurenci (z braku argumentów podaje porównania z doładowanymi autami konkurencji ) to pewnie tak jest. Alfie wcale nie jest potrzebne przejęcie przez VAG-a, tylko zrobienie takiego auta jakim kiedyś była 156- o odpowiedniej dla marki wyróżniającej się stylistyce, szybszego niż konkurencja, nie odbiegającego za bardzo cenowo, o wystarczającym poziomie indywidualizmu (nie mylić z ilością modeli). Czy VAG by w tym pomógł?- Wątpię. Alfa to nie Lamborghini, gdzie nie można wsadzić detali ze Skody i Volkswagena, a do Alfy jak najbardziej można. I pewnie by się w niej pojawiły gdyby VAG Alfę przejął. I Alfa by się wtedy pewnie sprzedawała, tak jak dziś Skoda, Seat czy Volkswagen. Z doskonałym serwisem, obsługą itp. Tylko ja już bym takim autem nie był zainteresowany. A ja nie jestem ortodoksem, bo gdybym był , to już bym kupił Giulię 280 KM. Dziś byłbym skłonny kupić tylko Giulię QV-- ale ta niestety jest za droga.

  8. #368
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post

    Inwestowanie w Twin Sparki jest w zasadzie kolejnym przykładem błędnej decyzji FCA, które zamiast po prostu zrobić prosty silnik i wsadzić doń turbo i być może zapisać się nim na stałe w historii motoryzacji i świadomości klientów (1.8t od vaga) usilnie i na przekór wszystkiemu podążyło w ślepą uliczkę wolnossaków. Owszem zapisali się nim w historii ale raczej pod innym względem xD
    LOL, FCA i Twin Spark w jednym zdaniu. Masz jakieś chociaż szczątkowe pojęcie na temat chronologii w tym koncernie?
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #369
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Włoczykij- wtedy akurat u Volkswagena bardziej popularna była wersja 1,8 bez turbo (były też inne pojemności silników wolnossących), w innych markach zresztą też, trend na turbo dopiero się zaczynał. W ofertach firm sprzedających auta dominowały silniki wolnossące- nie rób przez to z Alfy opóźnionej w rozwoju.

  10. #370
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    W dodatku Seat przez dłuższą chwilę był tym czym Dacia dla Renault, sprzedawali technicznie generację starsze Audi ze znaczkiem Seata i nieznacznie zmienioną karoserią
    Masz na myśli Exeo? Hmmm... czekaj, kojarzysz ostatnie wydanie Lancii Themy?
    Wygląda na to, że FCA odwaliło dokładnie to samo co VAG.

    VAGowcy na Alfę też mówią, że to Fiat w lepszym opakowaniu. Bravo w dieslu też miało ten sam silnik co 159. Mi nie przeszkadza współdzielenie części, o ile auto zachowuje swój charakter. Spójrz na 4C - w tak drogim aucie wrzucili silnik "od starej 159" można by rzec. Ale jednak nie do końca jest ten sam i zupełnie inaczej brzmi. Właśnie o to mi chodzi. Wspólne części obniżają cenę samochodu i ułatwiają późniejszy serwis. Najważniejsze IMO to zachować charakter modelu.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory