Strona 39 z 445 PierwszyPierwszy ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #381
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No podaj konkretny argument po co kupować i utrzymywać kolejną markę z tym samym targetem na rynku skoro mają już trzy?
    Nie wiem, to pytanie do włodarzy VW, chyba że podane przykłady przeze wcale nie są do siebie podobne i tylko mi się tak wydaje. Jednak wracając do Twojego pytania, sam sobie na nie po części odpowiedziałeś, przy okazji wizji Lancia na bazie rs3, inweatycji w opracowanie modelu właściwie nie ma bo to to samo, jedni kupią to drudzy tamto, a i tak wszyscy zadowoleni bo zarabia jeden koncern.
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak jestem fanem motoryzacji, a nie fanem konkretnej marki. Dla mnie liczy się to co auto reprezentuje od strony technicznej, a nie metka
    No, a gdzie napisałem że chodzi o jedną markę? Poza tym to co napisałeś to nieco schizofreniczne. Z jednej strony jesteś fanem różnorodności w motoryzacji, a z drugiej nie przeszkadza Ci że jeden producent tlukłby praktycznie to samo w innym opakowaniu...
    Tak czy inaczej chcialbym już definitywnie zakończyć w tej kwestii, doskonale ujął to kolega magil i podpisuje się pod tym "obiema ręcyma"

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Póki co na szczęście Alfa należy do FCA i jedyne co można zrobić to czekać na poprawę sytuacji. Ja trzymam kciuki że coś dobrego z tego wyjdzie

  2. #382
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    dokładnie, zamożny własciciel zwykle poprawia jednak losy marki, akurat wspomniana grupa wie co robi,
    Lambo, Porsche, Bentley - 3 marki o różnym charakterze, nie gryzą się, Bugatti - tylko fejm a strata nikogo nie obchodzi
    zresztą nikt jej nie odbiera jako stratę tylko jako cenę do zapłacenia za prestiż

    FCA - z Lancią był popis "możliwości", jak pójdą ta drogą z AR...

    nawet w grupie JLR która po swoich fordowsko-psa`owskich mezaliansach z top-shitami typu 2.0d 130PS rodem z Mondeo czy 2.7d rodem z PSA
    nie miała zbyt dobrej opinii po zastrzyku kapitału z Indii zmiany poszły w dobrym kierunku, nigdy nie sprzedawali tylu samochodów co obecnie
    ...

  3. #383
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    https://www.tabletowo.pl/alfa-romeo-...-infotainment/

    Świeży artykuł z dzisiaj z recenzją tak krytykowanego wcześniej przez jednego z użytkowników systemu infotainment w Giulii. Jak widać to raczej nic mu nie brakuje względem konkurencji nie licząc funkcji autonomicznych z marek premium.

    Wszystko to, w połączeniu z całkiem dobrym systemem infotainment, sprawia, że Giulia to jak najbardziej nowoczesny samochód. Należy jednak mieć na uwadze, że w sedanach konkurencji znajdziemy już nowocześniejsze systemy i bardziej efektowne funkcje, jak prawie autonomiczne parkowanie czy nawet asystenta potrafiącego wyjechać ze ślepej uliczki (asystent cofania w BMW).
    (...)
    Na pokładzie Giulii nie znajdziemy aż tylu gadżetów, ale dostajemy zestaw rozwiązań, które jak najbardziej wystarczają do codziennej jazdy. Nie jest to w końcu samochód skierowany do geeków, a do pasjonatów motoryzacji. Dla mnie Alfa Romeo posiada obecnie najpiękniejszego sedana w segmencie, który zapewnia radość z jazdy. Pod względem przyjemności pokonywania zakrętów potrafię wskazać tylko jednego przeciwka dla Giulii – najnowsze BMW serii 3.
    Ostatnio edytowane przez azi ; 25-08-2019 o 15:25

  4. #384
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Z jednej strony jesteś fanem różnorodności w motoryzacji, a z drugiej nie przeszkadza Ci że jeden producent tlukłby praktycznie to samo w innym opakowaniu...
    Śmiesznie to się czyta zarzuty braku różnorodności w kontekście rozmowy o koncernie, który oferuje auta w cenach od 40.000zł do ponad 10 000 000zł i faktycznie na tym zakończmy rozmowę bo przypomina ona rozmowę ze ślepym o kolorach Wrócimy do rozmowy jak AR przez politykę FCA skończy jak Lancia. Najpierw jako odgrzewane kotlety innego producenta, a później jako historia
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 25-08-2019 o 17:01

  5. #385
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Widze niektórzy znawcy zapomnieli jak różne były przyczyny przejęcia np Lamborghini od Porsche. Podobnie z Bugatti które było martwe i VW kupił znaczek.
    Skodę koncern rozważał na równi z FSO, po prostu chciał wejść na otwierające się wtedy rynki biedaludow jak Polska, Słowacja i td...

    Nijak to się wszystko ma do AR. Poza tym koncern FCA potrzebuje czegoś prestiżowego w portfolio i tak łatwo się AR nie pozbędą. Nie mówiąc już o tym że to w końcu jedną z najstarszych marek świata. Oddawać ja obcym? Nie do pomyślenia w kraju nacjonalistów (mam nadzieję).

  6. #386
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlatego VW będzie cierpliwie czekał ale znając FCA to się nie pozbędą nawet jak marka padnie. Czy czasem nie było podobnie z silnikami Busso, do których prawa produkcji wraz z linią chciał kupić Cosworth i zostali odesłani z kwitkiem, a Fiat zakończył produkcje i projekt schował głęboko w archiwum? Tak robią miłośnicy motoryzacji z Włoch, jak pies ogrodnika sam nie zje innemu nie da

  7. #387
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Nijak to się wszystko ma do AR. Poza tym koncern FCA potrzebuje czegoś prestiżowego w portfolio i tak łatwo się AR nie pozbędą. Nie mówiąc już o tym że to w końcu jedną z najstarszych marek świata. Oddawać ja obcym? Nie do pomyślenia w kraju nacjonalistów (mam nadzieję).

    Co to jest kraj nacjonalistów?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A o co Ci chodziło? o to, ze zacznę wygłaszać puste frazesy, ze to już nie będzie Renault i będzie auto bez duszy Renault Sport? Ja po prostu markę auta mam gdzieś i kupuje takie jakie na daną chwilę mi najbardziej odpowiada. Następne pewnie będzie znowu innej marki bo trzeba iść do przodu, a nie tkwić w jednej wmawiając sobie, ze nic lepszego nie ma
    No to już wiem w czym tkwi Twój problem - zawsze musisz "iść do przodu".
    Wątpię czy zrozumiesz.

    Dzieciakiem jesteś albo strasznie zakompleksionym gościem, z wrzucaniem tych fotek ...

    Ludzie, nie karmić trola - sprowadzi was do własnego poziomu i pobije własną bronią.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #388
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dzieciakiem jesteś albo strasznie zakompleksionym gościem, z wrzucaniem tych fotek ...
    Z fotkami to był sarkazm ale niektórzy nie wyczuli by sarkazmu nawet gdyby ich kopnął w tyłek ;]

    Do reszty się nie odniosę zgodnie z Twoją prośba aby nie karmić trolla ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 25-08-2019 o 18:24

  9. #389
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Fanatycy nieźle odklejeni od rzeczywistości tu są...

  10. #390
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie ma tu fanatyków tylko fani, znajdujący w Alfach to co im się podoba. I nie chodzi tu wcale o markę (choć ta marka to też legenda motoryzacji), gdybym ja w jakimś VAG-u znalazł coś takiego co mi się podoba w Alfach, to bym go natychmiast kupił , ale nie znalazłem (pomijam te co na zdjęciach, bo te mają z VAG-iem tyle wspólnego, że VAG je tylko kupił. Poza tym są dla mnie za drogie). Niemcy nie potrafią robić ładnych aut sportowych, bo nie mają uzdolnień w tym kierunku- np. modele Porsche wyglądają prawie tak samo- jak rozdeptany VW garbus. Przy projektowaniu innych, korzystają z usług włoskich stylistów a i tak efekty nie zawsze są dobre, powstają auta o stylu siermiężnym i nijakim, choć praktyczne i bezawaryjne. VAG-i są właśnie dla takiej klienteli- bezpłciowej motoryzacyjnie, ceniącej przede wszystkim cechy praktyczne używanego auta, wiem że to duża grupa. Ale dobrze zrobiona prawdziwa Alfa potrafi przyciągnąć nawet takich, dlatego Alfa tak długo istnieje i zdarza się że odnosi sukcesy ( "chłopcy- VAG-owcy" - odniosła Alfa kiedykolwiek jakiś sukces na rynku? Czy nigdy jej się to nie zdarzyło?).
    Kierownictwo FCA jest zdania że Tonale będzie wielkim sukcesem rynkowym. Ma stylistykę odpowiednia dla stylu prawdziwej Alfy, wyróżnia się i jest bardzo ładne (Włosi nawet takiego SUV-a potrafią ładnie zrobić).

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory